Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Couvací kamera

Příspěvek od rasto4444 »

tak tak, auto mam dva roky a este ani raz som ju neutieral a vidim vzdy ok. aj ked momentalne uz pomaly ani neviem ako golf vyzera kedze je uz skoro mesiac v servise.
Takze kamerka super vec, keby sa este aj tie ciary natacali pri cuvani bolo by to Tip Top :)
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Couvací kamera

Příspěvek od lifter »

rasto: Co sa ti stalo s Golfom, ked ho mas mesiac v servise? To vyzera na nieco vazne.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Couvací kamera

Příspěvek od Ludde28 »

Ja jsem psal o tech vnejsich kamerach co se domontovavaji na SPZ u svetla, takze ne original.
Ty se spini u G7 hrozne rychle prtoze sedi hrozne nizko.
V praci mam V70 s orig kamerou, taky namontovanou u SPZ. Ta se spini trosku min, protoze je vic nahore, ale musim ji cas od casu utirat.
Vsechny kamery co se montuji u SPZ , original nebo ne, se zaspini, nektere rychleji, nektere pomaleji.
Vse zalezi na tom jak a kde se auta v zadu spini.

Flip kamera co je original pod znakem a vyklopi se jen kdyz couvas, je chranena pred zaspinenim.
Chranene my mely byt i ty flip kamery z aliexpress, protoze tam taky maji na okraji tesneni.
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Couvací kamera

Příspěvek od Ludde28 »

Tady vidite kde u G7 to spini nejvic:

V zzime me navic nekolikrat nefungovalo ACC, protoze radar se po ceste zasnezil.
Přílohy
spina1.jpg
spina.jpg
spina2.jpg
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Couvací kamera

Příspěvek od rasto4444 »

lifter píše:rasto: Co sa ti stalo s Golfom, ked ho mas mesiac v servise? To vyzera na nieco vazne.
Hucalo mi palivove cerpadlo, plus mi znamy mechanik povedal ze pravdepodobne odchadza spojka. Bolo pocut taky plechovy zvuk pri nizkych rychlostiach, cvakalo v pedali( na to ma upozornil ten mechanik ze to by nemalo) a davnejsie mi klepala spojka, po stlaceni/pusteni to prestalo..aj ked toto mi uz momentalne dlhsie nerobi. Tak nakoniec mi importer namiesto zotrvacnika schvalil vymenu spojky a este nejakej spojkovej "neviem co.." udajne ze nie som prvy s tymto problemom.. To cerpadlo ze si ma prist tiez este vypocut clovek z importu.. takze tento tyzden to uz bude mesiac co je auto v servise..ale vacsinu len stalo a 2 tyzdne sa cakalo na odpoved z importu.
Len dufam ze to pomoze a nebudem mat uz problemy lebo zaruka mi uz kvazy skoncila, len sa predlzila o dobu co bolo v servise,
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Couvací kamera

Příspěvek od mirom11 »

Takže, :D situacia je asi taká ako som aj čakal. Písal som môjmu predajcovi na SK ohľadom tej kamery a vo voľnom preklade slov som dostal odpoveď asi takú, že čo si neobjednáš pri novom aute to už dodatočne nejde (vačšina vecí asi okrem diskov len). Z toho usudzujem že sa im to buď nechce robiť alebo sú na to neni školený, keďže som sa na to pýtal v nemecku vo VW a podľa nich to nieje problém akurát by to bolo drahé. Cena kamery ktorá musí byť od nich + zhruba 200e robota. Pozeral som aj nejaké fóra kde to ľudia riešili a tiež píšu že to nieje problém len je to ževraj dosť roboty celé spraviť tak ako to má byť.

Písal som ešte do AHW-Shopu a uvidím čo mi odpíšu z tadiaľ. Takže celkove je to tak ako som si myslel. Úprimne povedané asi sa na to vykašlem lebo platiť cca. 500e+ sa mi za kameru ktorú som si mohol dať za 200e nechce. Jedine preto som ju chcel, že keď dám čierne fólie tak nebudem v noci vidieť ani h... ale tak čo už.

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Couvací kamera

Příspěvek od Ludde28 »

Kdyz se ptas, ptas se specialne na tu tvoji verzi, nebo obecne na Composition media?
Jakou verzi Composition media mas?
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Couvací kamera

Příspěvek od mirom11 »

Ja mám tú istú verziu ako ty, a zaujímavé je že to nikto nikde nerieši aká je tam verzia to mi príde zaujímavé, všade tvrdia že vo VCDS-ku sa to dá všetko nastaviť aby to išlo. Típek písal na fóre, že to normálne nahodil a ponastavoval a že všetko ide ako má. Akurát že s tou kabelážou a pozapájaním je najviac roboty. Ale uvidím čo ešte napíšu z toho shopu. Celé je to nejaké divné. Ale aj tak sa na to už kašlem, mám senzory a automatické parkovanie takže tu kameru by som vyuzil aj tak len raz za cas.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Couvací kamera

Příspěvek od lifter »

Nemyslím - kameru by si používal skoro pri každom cúvaní, je to veľmi návykové sa pozrieť pred začatím cúvania, ako to za autom vyzerá - nemáš tam žiadnu oblasť, ktorú nevidíš, ako keď sa pozeráš cez spätné zrkadlá. Tiež pri parkovaní a docúvaní na tesno kamera výrazne pomáha - senzor až súvisle pípa, no ešte je tam medzera, ktorá sa môže hodiť a ktorú vieš presne cez kameru vyhodnotiť.
Skôr sa mi zdá zbytočnosť automatické parkovanie (mám ho tiež, aj kameru) - na 100% tomu automatu nedôverujem. Čo sa týka rýchlosti parkovania s automatom, v tom problém nevidím - závisí od vodiča, ako rýchlo pri parkovaní cúva. Automatické parkovanie je jednoznačne prvom komfortnej výbavy, ktorý využívam najmenej - bral som ho kvôli manželke, aj kameru (na ktorú som si ale veľmi rýchlo zvykol).
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Couvací kamera

Příspěvek od Ludde28 »

Souhlasim, radeji kameru nez autoparking.
V praci mam V70 s kamerou a je to fajn (i kdyz se musi obcas utrit).
U G7 mam jen sensory a kameru bych chtel, ale kdyz tak uz jen flip kameru (original nebo neoriginal, to je jedno, jen at je to flip).

Tipek - to je nekdo tady na forum? Muzes mi dat link kde se o tom pise?
Jak je to s Tornado1, umel by to?

Kdyz jsem kupaval auto tak mi VW dealer rekl ze se kamera da do meho auta domontovat a stalo by to ca 3-400EUR.
Tak jsem s tim jel do VW service a tam to po trech dnech vzdali a auto smontovali zpatky dohromady.
Rekli mi ze to neslo kvuli te me verzi.
Ti kdo maji TSI 140HP a kameru tak maji verzi 5G0 035 824.
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Couvací kamera

Příspěvek od mirom11 »

No jednoznacne su tie verzie zaujimave a neviem podla čoho ich dávajú. Toho "Típka" :-D som myslel jedneho na DE fore.

Verim že ta kamera môže byť super ale ako som tak nad tým premýšlal, mne by sa asi skorej zišla 360kamera okolo celeho auta :D, skôr mi vadí pravá a ľavá strana ako zadok.
Inak a ten parkovací asistent, no na začiatku som ho vôbec nepoužíval ale potom som začal a už s ním parkujem asi všade pokiaľ tam nieje velká premávka. Dokonca raz sa mi podarilo sním zaparkovať aj medzi stĺp a auto, no jediná jeho nevýhoda je že parkuje presne na stred. Potom je niekedy problém výjsť z auta. :D ale inak super blbosť.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Couvací kamera

Příspěvek od lifter »

Ja mu neverím celkom - už som zastavil jeho parkovanie, keďže som mal pocit, že pri pozdĺžnom parkovaní ide strašne blízko pri zadnom rohu stojaceho auta a už som vedel, že za chvíľu zalomí volant - myslím, že predným rohom môjho Golfu by mohlo dôjsť ku kontaktu zo zadným rohom stojaceho auta, za ktoré som parkoval. Aj v akomsi časáku keď testovali tieto systémy, tak práve na Golfe sa im viackrát stalo, že došlo ku kontaktu medzi vozidlami.
Dobrá funkcia, na ktorú si myslím je možné sa spoľahnúť, je vyhodnocovanie parkovacieho asistenta, či je dostatočná medzera na zaparkovanie - to môže neskúsenému vodičovi tiež môže dobre pomôcť.
Minule som sa pri pozdĺžnom parkovaní vopchal bez asistenta do takej medzery, že keby som pred zaparkovaním vystúpil a snažil sa odhadnúť, či sa tam zmestím, isto by som ani neskúšal tam zacúvať (tu mi práve pomohla kamera). No ale potom som predsa radšej preparkoval - predo mnou stálo Clio a za mnou SUV, t.j. veľká šanca vodičiek, tak som radšej preparkoval o 100 m ďalej, aby mi prípadne neostala spomienka na ich snahu vyparkovať.
VW Golf GTI VII Performance

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Couvací kamera

Příspěvek od mirom11 »

Tak jasne že nič nieje 100%tne a kamera je len kamera.
Inak už mi odpisali z AHW a keď som im dal Vinko a hodili ho do systemu tak mu vyšlo ze potrebujem kameru čislo: 5G1 054 634 - 299,95€ a nejaku tu hadicu čo je k tomu na odvodnovanie či na čo čislo: 510 827 861 – 3,33€. To by malo pasovať na moju verziu s Composition media a celkove. Plus niekto kto to spravi čize cena za robotu plus sa to musi nastavit vo VCDS. Takže stale okolo 500e +-

Plus prikladam brozuru co mi poslal.
Kamera

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Couvací kamera

Příspěvek od lifter »

Tak ked je tento postup uplne presne rozpisany, autorizovany servis ti to musi vediet nahodit. Ta celkova cena je ale podla mna uz vysoka - ja by som na to kaslal a pri dalsom aute si dal pozor, aby som to objednal.
Ty si bral skladovku, alebo si si kameru neobjednal pri zadani do vyroby?
VW Golf GTI VII Performance

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Příspěvek od mirom11 »

Vediet by mali ale asi sa im nechce. Ja som si ju neobjednal lebo som si povedal ze je to zbytocne pre mna, a ked sa nad tym zamyslim nenastala este taka situacia ze by som si povedal ze hej teraz by sa mi zisla kamera. Rozmyslal som o tej len preto lebo v noci pri cuvani nevidim do zadu ani h... :-) a este ked nahodim folie tak uz nebudem vidiet vobec. Ale zase to je tak situacia jedna zo 100 kedy to potrebujem, takze je mi to trochu zbytocne.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“