Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od bouky2 »

Nevíte někdo, dá se dodělat ukazatel stavu nádržky kapaliny ostřikovačů? Trochu jsem to nevychytal a neobjednal jsem si zimní paket a až včera jsem to zjistil, když mi došla voda během jízdy a začal jsem stírat na sucho :) Moje chyba, nic méně byl jsem dost překvapen, že HL toto nemá. Oproti minulosti i auta nižší třídy to měla automaticky :) Jiná doba :)))

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Taky jsem si myslel, že v CL za půl Mega to bude. Není :-P

Flekmatik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 28.08.2013 19:42

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od Flekmatik »

Co já vím tak by tam mělo být klasické http://www.cc-autodily.cz/spinac-hladin ... =7M0919376" onclick="window.open(this.href);return false; ... jestli to tu někdo umí dodělat a doprogramovat ... to by mě samotného taky zajímalo :)
VW Golf VII 2.0 TDI Highline
Rest in peace: Škoda Octavia 2 2.0 TDI
Burn in hell: Renault Clio 1.5 dCi
We will not forget: Škoda 105 S

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od bouky2 »

Servis jsem ještě nepoptával, ale pro zajímavost bych mohl, kolik si za to řekne :) Na druhou stranu jsem se zbavil te otravne hlasky, ktera stale prudi :) Letos zkusim koupit poprvé koncentrát, tak ten není problém vozit s sebou a vodovodku sezenu snad vsude :)

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od sirdo »

toto nechapem. na G5 sa mi nikdy nestalo aby som skoncil na suchu s kvapalinou ostrekovacov a to som mal len verziu Slovakia, cize Trendline s nejakymi vylepseniami, takze o nejakom detektore nizskeho stavu kvapaliny sa mi mohlo len snivat. neviem ako vy, ale ja z casu na cas dvihnem aj prednu kapotu aby som skontroloval stav prevadzkovych kvapalin a neobmedzujem sa len na tankovanie paliva. ked ste pohodlni a kapotu vam dviha len mechanik v servise, tak si vozte v kufry flasu s kvapalinou do ostrekovacov a ked skoncite na suchu tak proste dolejete. ved co by vam pomohlo keby vam k tomu zasvietila aj kontrolka? sli by ste do servisu lebo ked svieti kontrolka treba tam ist? urcite nie :wink: (alebo sa niekto drzi zasady, "viac kontroliek, viac volkswagen?")...

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od NeoGenX »

Mluvíš mi z duše...jen jsem čekal, kdo se ozve první :D ... ono někteří by si tady asi představovali i třeba signalizaci obsazenosti vozu ... ono přeci jenom točit hlavou a rozhlížet se kolem sebe, abych zjistil, kolik mi sedí lidí v autě :D
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od mechy »

No pánové ona ta kontrola kapaliny v ostřikovačích není tak jednoduchá pokud ovšem po otevření přední kapoty nedemontujete dalších x věcí!!! :D :D
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od NeoGenX »

Pleteš si pár věcí dokupy. On Sirdo měl na mysli, že než řešit nějakou indikaci stavu kapaliny, tak stačí zvednout kapotu a dolejt ji prostě pravidelně, ne? :D
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od mechy »

Já kontrolu kapaliny mám(aspoň myslím) -je jen škoda,že to tam standartně nedávají .V každém případě je to otrava pořád něco dolévat,ale co benzinek je dost takže dotankuješ na každém rohu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od NeoGenX »

Z toho, že si "myslíš" že kontrolku máš, mi vyplývá, že asi doliješ dříve, než se rozsvítí ... a jsme u jádra pudla :D
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od yessmen »

Tak ono se to rozsvítí a upozorní podstatně dříve než dojde, takže prostě už víš že to "tenhle týden" asi bude chtít doplnit.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od mechy »

Zatím jsem nedoplňoval a jelikož mám ostřikovače světel tak předpokládám výskyt kontrolky stavu kapaliny.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od sirdo »

yessmen píše:Tak ono se to rozsvítí a upozorní podstatně dříve než dojde, takže prostě už víš že to "tenhle týden" asi bude chtít doplnit.
to je jasne, ale tak nikto z nas nie je ani lenivy a ani lavy, aby nezvladol prisposobit periodu kontroly stavu kvapaliny ostrekovacov intenzite jazdenia v podmienkach kedy sa mina vo vacsom mnozstve. ja nie som velky hltac kilometrov (max. 20tis km/rok) a rocne som spotreboval maximalne 5L letnej a 5L zimnej zmesy niekedy vystacila aj 5L zimnej na cely rok, tak mozno preto som nemusel nikdy riesit tento "obrovsky" problem, ze som ostal na suchu...

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od highendforum »

Ukazatel stavu nádržky světlometů je užitečná věc, ale dá se bez ní žít.
Ve voze to mám a napíšu několik postřehů co jsem zatím udělal. Jelikož mám ostřikovače světlometů, tak má nádržka zvětšený objem (cca 5L) než v autech bez ostřikovačů světel. Kontrolka ukazatele nízkého stavu nádržky ostřikovače se rozsvítí asi když je v nádržce 1/3. Schválně jsem to nedolil a zkoušel jsem jak dlouho to ještě vydrží, stříkal jsem denně na přední i zadní sklo (často úplně zbytečně) a vydrželo to ještě cca týden, takže rezerva je dostačující. Rozsvícená kontrolka má ještě jednu funkci, od jejího rozsvícení přestanou fungovat ostřikovače světlometů, aby se více šetřilo kapalinou na skla.
Kromě toho, že svítí kontrolka, tak vás ještě občas upozorní palubní počítač, že hladina kapaliny v ostřikovači je nízká a poprosí vás, aby jste ji při nejbližší příležitosti nezapomněli doplnit.
Jak jsem psal výše, dá se bez toho žít, na minulém autě jsem to taky neměl. Když to lze mít, tak proč ne? Je to stejně příjemné jako signalizace nesvíticí žárovky, zvláště na dálkových trasách to může být přínosné.
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel nízkého stavu nádržky ostřikovačů

Příspěvek od jozef.79 »

Pridaval som to na GV a nebolo to zlozite, staci novy snimac k tomu tesnenie , koncovku .. kabel napojit na komfortnu jednotku a je to, len ak auta este mate v zaruke.. tak asi bude lepšie navstivit servis, na dlhych trasach sa to fakt hodi, hlavne v zime..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“