Zabezpečenie auta Zeder

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Ono je to dobré keby náhodou, a hlavne ti to hneď ponúknu pri uzatváraní poistky teda aspoň mne lebo z toho majú ďalšie "keše" navyše ale aspoň si ako tak chránený keby sa niečo po roku alebo dvoch stalo. pozri si aj na stránkach poisťovní jednotlivých to máš niekde pri havarijnom spomenuté určite.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od sirdo »

mirom11 píše:Nie čakať rok na GAP ten mam hned, ale keby mi nahodou ukradli auto tak pokiaľ by mi zaň dali peniaze z poisťovne to by som sa načakal. To sú potom len zbytočné starosti. O to mne ide.
tak ja si radsej trochu pockam, ale dostanem plnu cenu auta aj po troch rokoch. a nie, ze mi poistovna vyplati polovicnu cenu skrz amortizacie, ale hlavne, ze som mal ZEDER, ktory mi bol prd platny ked mi auto corkli odtahovkou...

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

sirdo píše: tak ja si radsej trochu pockam, ale dostanem plnu cenu auta aj po troch rokoch. a nie, ze mi poistovna vyplati polovicnu cenu skrz amortizacie, ale hlavne, ze som mal ZEDER, ktory mi bol prd platny ked mi auto corkli odtahovkou...
To je jasné bez toho by som si nové auto ani nekupoval, tých 30e alebo koľko to je navyše je už nič, a ja som názoru, že by som dal havarijnú poistku aj na staršie auto, keby také mám, pokiaľ nemá hodnotu pod 2000e :D . Stále na tom aspoň niečo získam pritom ako sa kradnú také okolo 5+ rokov staré. Niekedy je to síce zbytočné ale tých 1000 ročne ma nezabije.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mechy »

Žádné zabezpečení ti auto neochrání. Prodejci zabezpečení můžou tvrdit co chtějí. Pokud ti ho nevezmou tak ho poškodí, takže škoda bude v každém případě. Pojištění je nejlepší řešení . Bohužel GAP je max. na 4roky a pak už si pojišťovny dělají s cenou vozu co je napadne.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od lifter »

Doba poistenia pri EuroGAPe závisí od poisťovne a typu poistky - ja mám na 5 rokov 100% ceny auta na faktúre a bez poistenia spoluúčasti z havarijnej poistky (za cca 977 €) - je možné uzavrieť tuším do 150 dní od vystavenia faktúry za auto. VAM, Zeder, Construct... som si nedával už len kvôli tomu, aby mi nevykuchali nové auto pri montáži (pri VAMe je to už skoro hotové odstrojenie interiéru na lakovanie kasne :D ), pričom toto zabezpečenie aj tak nerieši jednoduchý spôsob krádeže - naloženie auta na odťahovku. Ani pri mojom zabezpečení mi nejaký začiatočník auto neukradne (len ho poškodí - čo rieši kasko, podobne ako pri vyššie uvedených spôsoboch zabezpečenia) a profík má auto aj tak vytipované a ukradne mi ho spôsobom, ktorým sa to dá zrealizovať aj pri Zedere alebo VAMe (naloženie na odťah) - kedy sa mi ale bude hodiť, že po určitom čase (cca do 3 mesiacov) by som mal mať na účte sumu, za ktorú som auto ako nové kupoval (vďaka kasku a Gapu).
VW Golf GTI VII Performance

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

lifter:

Áno, je pravda, že zabezpečovací systém ty na 100% neochráni auto v niektorých prípadoch...ale zas stále tam je to čo keď... :mrgreen: a neviem čo je lepšie na trhu momentálne ako VAM a ZEDER :roll: asi nič...A samozrejme dobré poistenie (hlavne také čo ty aj zaplatí :mrgreen: ) ja fasa...to by malo byť zamozrejmosťou pri kúpe nového auta :wink: ale každý chce mať auto takpovediac pod dozorom, takže čo iné nám ostáva, len si zabezpečiť auto kvalitným zabezpečovacím systémom predsa nie :wink:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Keby to bolo do 3 mesiacov som happy. Ale to je len moja nedočkavosť že by som chcel veci hneď. Bohužiaľ to tak nebýva.
Ale keď si to zoberieme z druhej strany.

- Ukradnu komplet auto bez zabezpečenia alebo keď aj sním = čakáš ako chuj na peniaze pokiaľ sa neskončí vyšetrovanie a neschvália ti to.
- Vykradnú auto alebo keď máš zabezpečenie ti ho aj poškodia značne = čakáš zase ako chuj kým sa to prešetrí, kým to opravia a preplatí to poisťovňa.

Z toho mi vyplýva že sa na to celé asi kašlem. za 15e mesačne doňho dám radšej online GPS :D a aspoň budem mať prehľad o situácii.

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mirom11 píše:Keby to bolo do 3 mesiacov som happy. Ale to je len moja nedočkavosť že by som chcel veci hneď. Bohužiaľ to tak nebýva.
Ale keď si to zoberieme z druhej strany.

- Ukradnu komplet auto bez zabezpečenia alebo keď aj sním = čakáš ako chuj na peniaze pokiaľ sa neskončí vyšetrovanie a neschvália ti to.
- Vykradnú auto alebo keď máš zabezpečenie ti ho aj poškodia značne = čakáš zase ako chuj kým sa to prešetrí, kým to opravia a preplatí to poisťovňa.

Z toho mi vyplýva že sa na to celé asi kašlem. za 15e mesačne doňho dám radšej online GPS :D a aspoň budem mať prehľad o situácii.
:D :mrgreen: ale máš to ovaľa drahšie (to online GPS) keď si to prerátaš nie :?

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mechy »

GPS jde rušit. Cokoliv namontuješ bude dražší než věc která to tvé zabezpečení znehodnotí. Veškeré zámky a podobné nesmysly jsou jen na odstrašení amatérů. Smiřte se s tím ,že pokud vám ho budou chtít vzít tak ho vezmou. Prostě pojistit a doufat , že vás to nepotká.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mechy píše:GPS jde rušit. Cokoliv namontuješ bude dražší než věc která to tvé zabezpečení znehodnotí. Veškeré zámky a podobné nesmysly jsou jen na odstrašení amatérů. Smiřte se s tím ,že pokud vám ho budou chtít vzít tak ho vezmou. Prostě pojistit a doufat , že vás to nepotká.
Alebo poisťiť a zaisťiť zabezpečovacím systémom :wink: asi viac sa už nedá ani spraviť :mrgreen:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

mechy píše:GPS jde rušit. Cokoliv namontuješ bude dražší než věc která to tvé zabezpečení znehodnotí. Veškeré zámky a podobné nesmysly jsou jen na odstrašení amatérů. Smiřte se s tím ,že pokud vám ho budou chtít vzít tak ho vezmou. Prostě pojistit a doufat , že vás to nepotká.
To je mi jasné keď ho chcú zobrať tak ho zoberú, ale ak mám 24h online GPS a vidím polohu aktuálnu a zrazu mi vypadne signál tak asi stým niečo nieje v poriadku a idem zistiť čo.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Wlashack_cz »

Mirom11: Jenže 24 hodin na telefonu nejsi.

GAP sice nevyřeší problém hned, ale máte 100% záruku, že alespoň nějaké auto mít budete. Když auto ukradnou, začne vyšetřování. To by mělo trvat max 30 dní. Pak se auto vyhlásí za ztracené a do akce přichází pojišťovna, která vyplácí peníze. Pokud chcete opět nové auto, nezbývá než čekat než se vyrobí. Případně si z fleku můžete koupit skladovku. Takže zas tak velké čekání to není.

Napadlo mě ještě jedno klasické zabezpečení, které by pro auto s DSG mohlo být to pravé. A to je zámek řadící páky (Construct, Defend lock...). Pokud se řadička zamkne v poloze P, pak se auto nedá odtáhnout. A navíc tohle montuje i VW. Rozhodně méně invazivní než VAM a Zedel.

Zase platí, co už tady padlo. Pokud zloděj chce, tak použije odtah. Vniknutí do interiéru bohužel nijak nezabráníte.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od sirdo »

Wlashack_cz píše:Pokud se řadička zamkne v poloze P, pak se auto nedá odtáhnout.
a preco by neslo odtiahnut? sa priklincuje k zemi?...

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Wlashack_cz píše:Mirom11: Jenže 24 hodin na telefonu nejsi.

GAP sice nevyřeší problém hned, ale máte 100% záruku, že alespoň nějaké auto mít budete. Když auto ukradnou, začne vyšetřování. To by mělo trvat max 30 dní. Pak se auto vyhlásí za ztracené a do akce přichází pojišťovna, která vyplácí peníze. Pokud chcete opět nové auto, nezbývá než čekat než se vyrobí. Případně si z fleku můžete koupit skladovku. Takže zas tak velké čekání to není.

Napadlo mě ještě jedno klasické zabezpečení, které by pro auto s DSG mohlo být to pravé. A to je zámek řadící páky (Construct, Defend lock...). Pokud se řadička zamkne v poloze P, pak se auto nedá odtáhnout. A navíc tohle montuje i VW. Rozhodně méně invazivní než VAM a Zedel.

Zase platí, co už tady padlo. Pokud zloděj chce, tak použije odtah. Vniknutí do interiéru bohužel nijak nezabráníte.
Niesom mne stači že ma to upozorni pri strate signalu alebo pri pohnuti. Je to sice narocnejsie na peniaze ale to je mi fuk :D
Keby mam DSG určite idem po zamku paky a možno aj tej od VAM keďze to je len taka nasada takže sa nič nedemontuje. To bola žiaľ moja chyba že som si nevzal DSG aj keď som o nej uvažoval. Ale aj tak Dúfam že zanedlho pôjde do garáže takže aspon aka taka bezpečnosť keď už nič ine.
sirdo píše:
Wlashack_cz píše:Pokud se řadička zamkne v poloze P, pak se auto nedá odtáhnout.
a preco by neslo odtiahnut? sa priklincuje k zemi?...
PS: inak keď už sme pritom odťahovani, ako to riešia keď zaparkujem na zakaze a dojde odťahovka? musi len komplet naložiť auto lebo neviem ako ho chce poiahnuť pri pomplet zabrzdenych styroch kolesach ? a zase aj im to tam bude hucat ked stym budu hybat ne?

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mirom11:

Ten zámok páky (násada) od VAM-u je len na vozidlá značky BMW :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“