Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Funkce klimatizace
PříspěvekNapsal: 02.12.2016 12:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1222

x-father píše:
Mě příjde zbytečné, aby kompresor stále jel a zvyšoval spořebu (a co jeho životnost?).

Zapínám jen kvůli chlazení a když se mě mlží okna. Taky to semtam pustím přes zimu jen tak. Prý má medium v okruhu tendence krystalizovat, pokud se dlouho nehýbá a prý je dobré jednou za čas tím zamíchat.

to zní rozumně :good:

Předmět příspěvku: Re: Funkce klimatizace
PříspěvekNapsal: 02.12.2016 14:19 
Řidič
Řidič

Hodnost:

Řidič

21.06.2016

192

Nový Jičín

x-father píše:
Mě příjde zbytečné, aby kompresor stále jel a zvyšoval spořebu (a co jeho životnost?).

Zapínám jen kvůli chlazení a když se mě mlží okna. Taky to semtam pustím přes zimu jen tak. Prý má medium v okruhu tendence krystalizovat, pokud se dlouho nehýbá a prý je dobré jednou za čas tím zamíchat.

To o té krystalizaci si četl kde? To bylo asi v nějakém článku ze Žena a život...
Takhle to opravdu není a nic takového se tam neděje. Jediný důvod, proč se to má dělat je promazání vnitřních ploch a těsnění. Jinak dochází ke ztrátě pružnosti a následnému úniku chladiva. Pak dojde ke ztrátě primární f-ce, což je chlazení.
Btw jsou dva systémy kompresorů. Jeden, který spíná elmag spojka, která následně rozpohybuje písty/scroll a tlakuje to dle potřeb uživatele/systému. Druhý, kde je kompresor stále v záběru a mění se výška zdvihu (swash plate), čímž to buď tlakuje nebo ne a to podle požadavku systému/uživatele.
Swash plate (výklopná deska) může být v obou systémech.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]