Výber SDHC/SDXC

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

tak som kupil tu 64ku, zatial uplna spokojnost, 20GB uz obsadene. z vyroby je formatovana v exFAT file systeme co radio vie precitat...Obrázek
mam vsak iny problem. kazdy album (mp3jky) mam v osobitnom adresary a tiez je tam obrazok obalu daneho albumu vo formate JPEG. problem je vsak ten, ze niektore JPEGy mi radio nacita a niektore nie. co robim zle? prikladam vzorove priklady (su presne tak ako ich mam na karte). cover c.1 mi nacitava, cover c.2 nie...
Přílohy
Vanessa Mae - Greatest Hits.jpg
Vanessa Mae - Greatest Hits.jpg (20.41 KiB) Zobrazeno 1900 x
mynewclassic.jpg
mynewclassic.jpg (24.58 KiB) Zobrazeno 1900 x

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od iwhy »

S obrázkami albumov je to pri Composition media trochu zložitejšie.

Tu je to podrobnejšie rozpísané http://www.haydnwilliams.com/blog/vw-go ... -album-art

V stručnosti, obrázky uložené ako folder.jpg nenačíta, nemali by sa v adresári ani nachádzať. Obrázky musia byť embednuté v tagoch samotného súboru či už MP3 alebo M4A a nemali by byť väčšie 400x400px (Discovery Pro zvládne tuším trochu viac).

Na windows na to existujú programy v ktorých to vieš embednúť, ale bude to skôr ručná práca. Ja som mal problém nájsť program, ktorý by tie covery aj zmenšil.

Ja som si na to napísal Python skript, ktorý mi exportuje celú knižnicu z iTunes (tam mám hudbu pekne otagovanú) na SD kartu a v prípade, že je cover art väčší tak ho zmenší. Môžem to zverejniť, ale na Windows to bude ešte treba trochu poladiť (písal som to na Mac). Každopádne je to záležitosť ovládaná z príkazového riadku takže je to taká geekovina :roll:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

na to max rozlisenie 400x400 som prisiel sam metodou pokus omyl. k tomu dalsiemu, z vlastnej skusenosti vidim, ze tie jpegy "vacsinou" v pohode natiahne, len nesmie tam byt viac ako jeden jpeg v adresary lebo inak ma v tom hokej a nevie co ma natiahnut tak pre istotu nenatiahne nic. zmysel toho embednutia vidim len ked si vytvorim vlastnu vyberovku a chcem aby kazda pesnicka mala svoj vlastny obrazok, ale ked mam cely album tak ako vysiel, tak ma stale ten isty cover. skusim sa v tom este trochu pohrabat aj ked absolutne netusim kde zacat a v com moze byt problem zakopany...

ak na nic nepridem, mam plan B. dame nejake stretko, ty donesies svoje jablko, ja don pichnem svoju SD kartu a ty mi vsetky albumy otagujes cez ten svoj script :laugh: ...

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od iwhy »

Všimol som si, že medzičasom napísal nový blogpost ohľadom workflow ktorý používa na tú prípravu tých súborov http://www.haydnwilliams.com/blog/vw-go ... -art-pt-ii" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja som tam tie obrázky v adresároch radšej nenechával (v podstate ani som ich nemal) lebo to nedoporučoval. Kartu som si pripravil ešte skor ako som mal auto. Takže je možné, že to zoberie, ale ako píšeš len v prípade, že v súboroch ten cover art otagovaný nie je.

Keď na to nenájdeš soft tak ti to samozrejme môžem najbližšie spracovať cez ten skript u mňa :good:

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od theklf »

Ide v pohode

Obrázek
________________________________________________________________
Golf VII R-Line |Über Highline | 1.4 TSI ACT DSG 7 BMT @ 110kW | 150 PS | @ 250 Nm
Obrázek

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od fkabl »

Chystám se na svoji premiéru...nakopírovat svoji oblíbenou hudbu na pamětovou kartu SanDisk Utra, microSDHC UHS-I.
Mám nový GVII Variant ME po FL. Má Composite Media (2 generace, 8" dotykáč s 2 otočnými tlačítky).
1) Může mi někdo ušetřit práci a poradit, jak např. pro přehlednost a schopnosti rádia na kartu hudbu nahrát?
Máte ji řazenou do složek a podsložek?
2) V manuálu se píše, že CM dokáže přehrát fotky...dokáže i filmy? Díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“