Autohold a brzdové svetlá

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Pheorinos »

Jsem řidič z povolaní přes 20 let a nikdy jsem si nevšiml toho, že by někdo šetřil mé oči brzdovým světlem. Krom Olcitu když jeho světla po letech svítí jen bíle 8) Po nástupu brzdových světel LED jsou všechny jedovaté, ale to se těžko ovlivní. Používám take HOLD a beru to jako samozdřejmost. U 1203 a Avie jsem nic neřešil, protože ty prostě nikdy nesvitili a u Favorita s mlhovkama je to smrt pokaždé :D
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

Chlapi tohle už jsou filozofické debaty kdo,co jak,kdy. Otázka zněla jasně-jde to nějak vypnout ? Pokud neumíte poradit,prosím už neodpovídejte. Jenom se to tady zbytečně zas..rá. Díky

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Bounty »

Abych i já přispěl, tak za mě je to kombinací tak nějak všeho, co tady padlo. Kombinace stání na červené a rovinka - snažím se dobrzdit tak, aby nesvítilo zelené "P", čili abych zbytečně nesvítil. Jinak používám autohold plně automaticky. Snažím se jezdit maximálně ohleduplně a více mi vadí, jak je uvedeno v příspěvku nade mnou, přešlapy typu mlhovky ve městě (tam, kde to není třeba) nebo špatně seřízená světla, ale světe div se, i nonstop zapnutá dálková světla s vykrýváním u moderních aut. Není to úplně 100% a sem tam mě to flashne.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od ablorhm »

Myslím si, že tak jak to je teď, je to správně a je to tak i z bezpečnostního hlediska. Tzn. to, že někam jedu, přibrzdím - rozsvítí se brzdová světla a pokud i při zastavení stojím na brzdě - světla stále svítí. Je to jasná informace pro všechny kolem mě, že stojím a je jedno, jestli mám el. ručku a svítí zelené P a nebo mám běžnou ručku, kterou běžně při krátkodobém stání či zastavení nepoužívám a taky bych stál nohou na brzdě.

Naopak by mohlo být matoucí až nebezpečné, když bych přijel na křižovatku za někým, komu brzdová světla nesvítí. Nemusí se plně věnovat provozu, může ladit rádio nebo volat s někým a tak pustí nohu z brzdy a tak vidím, že nestojí na brzdě a já jako vozidlo za tímto zbystřím a budu víc sledovat, zda třeba nebude popojíždět dozadu apod.

Pokud je stání delší, je na každém z nás vzhledem k ohleduplnosti vůči ostatním, zda použijeme ruční brzdu (červené P) / zatáhneme ruční brzdu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Gašpo »

A ste si fakt istý že vám tie brzdové svetlá pri autoholde svietia?
Keď zastavím, rozsvieti sa mi na palubke zelené (P), nechám bežať motor, vystúpim z auta a pozriem dozadu, tak som si na 100% istý že brzdové svetlá nesvietia. A ako som tu už písal, podľa odrazov na autách za mnou súdim že to tak funguje i na križovatke, keď z auta nevystúpim. Proste keď uvoľním brzdový pedál, tak brzdovky zhasnú. Nemal som ale možnosť sa na naše auto pozrieť za jazdy z iného auta, takže si nedovolím tvrdiť i o tomto prípade "na 100%". Lenže zdá sa mi divné, že by brzdovky zhasli len pri otvorení dverí.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od ablorhm »

Zastav někdy u nějaké skleněné výplně obchodního centra, nebo požádej někoho s tebou, aby stál z venku a tys jezdil a brzdil.

To co píšeš je běžný stav z výroby, tedy zelené P svítí do otevření dveří, jakmile je otevřu, vypne se motor (start stop, jsou-li už splněné podminky pro jeho aktivaci) a zabrzdí se auto - červené P a červená světla už nesvítí tak, jakoby stál řidič na brzdě. Svítí standardně červená světla jako režim potkávací světla. (režim za tmy)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Gašpo »

No, ja SS zásadne vypínam hneď po naštartovaní, takže ako som písal, kontroloval som to pri bežiacom motore. Ale fakt je, že po znovunastúpení som už nepozrel, či sa zelené (P) nezmenilo na červené. Ale moc mi to logiky nedáva. Podľa tvojho vysvetlenia by tomu, kto používa SS brzdové svetlá zhasli a ten kto ho nepoužíva by svietili? Až bude príležitosť, tak to vyskúšam u nejakej výlohy. Ale podľa odrazu na vyšších vozidlách ( dodávka, autobus, náklaďák ) stojacich za mnou na križovatke mám fakt dojem že po uvoľnení pedálu mi brzdovky zhasnú.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od ablorhm »

Start stop v tomto případě je jenom pro informaci, nemění to nic na nastavení vozidla z výroby ani nic k tomuto tématu.

Tedy jedeš a brzdíš, zastavíš - svítí zelené P a vzadu světla, jakoby jsi stál nohou na brzdovém pedálu. Jakmile otevřeš dveře, automaticky se auto zabrzdí - červené P a vzadu přestanou svítit brzdová světla (už svítí jen standardní potkávací osvětlení u brzdových světel).

Opravdu si to zkus s někým, nebo sám u nějaké skleněné výplně.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od JirkaVys »

Autohold Passat B6, CC a B8 - ani u jednoho mi hloupě nesvítí brzdová světla pokud stojím na místě a autohold je aktivován. Všechna vozidla ze zahraničí, možná to tam mají jinak.
Svítit rudě s brzovyma na křižovatce, kor u zadních LED světel je fakt na prezhubu koho tohle napadlo po stránce bezpečnosti. Snad jasně vidím že stojí, kdybych jel 150km/h tak neřeknu... No ale soudruzi to takto u nějakých krámů vymyslely, tak nezbývá než takto jezdit. Až jednou budou mít všichni vzadu led světla, tak člověk bude mít tak vypálené oči po městě že ještě dalších mnoho minut se budou oči rovnat do normálního stavu, než pořádně uvidí.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

Je to přesně jak píše Ablorhm, po otevření dveří "si auto zatáhne ručku",zelené P se změní na červené a brzd.světla přestanou svítit.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od JirkaVys »

Stačí se odpoutat při nastartovanem motoru a už zatáhne brzdu...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

Jirko tak tohle u golfa zrovna nefunguje.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od JirkaVys »

Aha tak ok, v tom případě nechápu proč u Passatu to udělají normálním funkčním a použitelným způsobem a u Golfu vymýšlí neustále pakárny po všech stránkách. Nevím jak jsou na tom jiní uživatelé Passatu a třeba ti s vozy z ČR, ale s autoholdem mi brzdová světla po zastavení a sundání nohy z pedálu nesvítí (pouze pokud na ni stojím dal tak svítí), parkovací se zatahuje už při odpoutání s nastartovanym motorem nebo po vypnutí motoru a to ať je to B6, CC nebo B8. V Golfu jsem párkrát jel cca 2 měsíce v kuse a občas jednou za čas i teď a tam vím že ty brzdová světla svítí pořád, jestli se brzda zatáhne až po otevření nebo již při odpoutání jsem zase tak nezkoumal :)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

Passat je vyšší liga,ten má vždy něco lepšího.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od JirkaVys »

No dobře, ale zrovna takovouhle pakárnu? Ještě že to není za příplatek :-D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“