Držák na telefon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Držák na telefon

Příspěvek od mxm1919 »

za mě teda spojenost největší, dlouholetá ve 4 koncernových autech s malým plastovým držákem do ofuku z ali. 30 Kč...
vejde se tam i 5,5" ale já s cihlama nekamarádím...
Přílohy
drzak.JPG
drzak.JPG (17.99 KiB) Zobrazeno 1785 x
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: Držák na telefon

Příspěvek od pavelll »

a to musíte mít ty krámy furt na očích? já mám v autě parot nestojí to zas tolik telefon mám v kapse nebo někde mužu volat vidím kdo mi volá a pohled na vola z telefonem na uchu není nic pěkného - a to nejsem policajt :good:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od Shorty »

Musíme, protože tam koukáme na navigaci :laugh:

Jináč když nenaviguju, tam ho mám v přihrádce pod ovladačem klimošky. Je pěkně hluboká a vyložená, takže se tam vejde i pádlo a nelítá to tam.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Držák na telefon

Příspěvek od slamka »

pavelll píše: já mám v autě parot
Bohate stačí integrované BT. Nie je dôvod na Parrot.
Ale ako bolo písané, telefón slúži ako navigácia, nakoľko priplácať 700€ za základnú navi je podľa mňa priveľa.
Áno, telefón môžeš mať pripojený aj cez AndroidAuto, ale vždy ho musíš niekde v aute odložiť.
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od ablorhm »

Po dlouhé době vyzkoušených kdejakých ne mně vyhovujících držáků jsem narazil na velmi zajímavý držák na telefon přímo pro Golf 7. Koupeno na Aliexpressu. Kloub je otočný, držák výškově nastavitelný asi ve 3 úrovních. Telefon tam lze dát na výšku i šířku.
Kvalita zpracování výborná, za jízdy však při kostkách či nerovnostech je slyšet zcela lehké povrzávání toho mechanismu co spojuje ty pacek dohromady.

Na držák jsem přišel pomocí sledování videí od mr-fix - zde je konkrétní video.
Přílohy
IMG_20210227_080921.jpg
IMG_20210227_090717.jpg
IMG_20210227_090725.jpg
IMG_20210227_090738.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od Shorty »

Strašidelný!
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od ablorhm »

Já tomu dávám 10 z 10ti i přes to mírné povrzávání toho sklápěcího mechanismu.
Výborný místo, nebo aspoň já nemám rád držák na skle ani v mřížce větrání a co se mi líbilo od Broditu je na konkrétní typ telefonu.
Super, že mysleli na tlačítko trojúhelníku - je tím však zakrytá signalizace předního airbagu spolujezdce.
Držák drží velmi pevně, horší je to s případným sundáním. Ale pomocí jiného YT videa lze snadno vycvaknout celé tlačítko trojúhelníku a pak držák sundat.
Samozřejmě u aut s Android Auto / Apple Car Play není potřeba mít telefon na očích, ale bez něj je držák velmi praktickým doplňkem.
K dokonalosti tomu chybí snad jen indukční nabíjení, ale i tak by bylo nutné vézt napájecí kabel. Já indukční nabíjení na telefonu aktuálně nemám, tak mě držák nijak neomezuje.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

tomas.linhy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.03.2021 16:20

Re: Držák na telefon

Příspěvek od tomas.linhy »

Ahoj, mám stejný držák jako ablorhm a musím říct, že po různých typech do ventilace nebo ještě dříve přísavka na čelním skle v různých autech, tak tenhle se mi osvědčil jako zatím nejlepší. Vrzání na nerovnostech potvrzuji. Ještě když by byla maličko lepší kvalita kloubu.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Držák na telefon

Příspěvek od swenak »

A přitom jde koupit ProClip a na něj dát slušný držák.

https://www.brodit.cz/drzak/855238/brod ... stred.html
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od ablorhm »

Jo, o Broditu se zmiňuji výše. Konzole je sice na typ auta, ale držák na telefon už je na konkrétní model, což jsem odmítl.
Nehledě na to, že se mi vůbec nezamlouvají 2 možnosti ze 3, kam to lze.
Ale samozřejmě nechť si každý koupí to, co sám uzná za vhodné
Přílohy
brodit.jpg
brodit.jpg (47.96 KiB) Zobrazeno 969 x
brodit2.jpg
brodit2.jpg (43.57 KiB) Zobrazeno 969 x
brodit3.jpg
brodit3.jpg (43.14 KiB) Zobrazeno 969 x
brodit4.jpg
Naposledy upravil(a) ablorhm dne 03.03.2021 11:45, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Držák na telefon

Příspěvek od swenak »

Ale nikdo nikoho nenutí tam mít Brodit držák. Stačí konzole ProClip a na ní dát, co kdo chce. Já mám na konzoli bezdrátovou magnetickou nabíječku.
Přílohy
0029.JPG
0029.JPG (119.23 KiB) Zobrazeno 968 x
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od ablorhm »

Hraješ si se slovy, účel je stejný. ProClip je od Broditu i když ano uznávám, že na ProClip můžeš dát co chceš.
Každopádně to, co máš dle fotky asi ty v autě se mi osobně vůbec nelíbí a to jak po designové stránce, tak i proto, že je to tahle nízko a bokem.
Pokud ti to však vyhovuje, proč ne.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Držák na telefon

Příspěvek od swenak »

Asi jsem to tedy nepochopil, přišlo mi, že píšeš, žes to odmítnul, protože je držák na konkrétní telefon a že 1 řešení ze 3 nabízených by ti vyhovovalo;) Mé řešení není o tom, že to tak musí být, ale že to lze udělat dle libosti. Krom toho, u mého řešení můžu mít ruku na loketce a zvednou z páky a dosáhnu na telefon. O tom, že není mobil ve výhledu, nedrancá, nelítá tam někde kabel před rádiem pro nabíjení nemluvě. Ale jak píšeš, každý co chce.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Držák na telefon

Příspěvek od ablorhm »

Jsme se do toho zamotali oba. Brodity se skládají ze dvou dílů. Z držáků pro konkrétní vůz a pak držáků pro telefon. Já žil v domnění, že je potřeba mít jejich na konkrétní typ telefonu, ale jak jsi psal ty, lze na to vlastně namontovat úplně jakýkoliv držák včetně indukčního apod.
Brodit ProClip se nabízí u Golfa 7 na několik míst - osobně mi nevyhovuje výdech ventilátoru ani dole vpravo vedle klimatizace. Potom mají nějakou konstrukci na palubku, to jsem zjistil až teď při googlení.

Co se týče používání, asi máme každý jiné zvyklosti a priority. Já zvedám hovory primárně na volantu, na telefon tak nemusím vlastně víceméně nesahám. Ale jo, naviguj tam či onam, nahlaš hlídku, vytoč číslo apod., každý to známe.
Pro mě je mnohem vhodnější se dívat na telefon směrem nad rádio, než úplně dolů doprava kamsi ke spolujezdci k nohám. Navigaci používám hlasovou, na displej se stejně dívám minimálně, většinou i displej vypínám - mám osobní zkušenost s vypáleným Amoledem.
Kabel přes rádio mi vůbec nevadí, hlasitost i stanice přepínám opět primárně na volantu, ale samozřejmě že občas sahám i na rádio. Jinak nabíjecí kabel se prodává i lomený o 90°, což nevede úplně středem displeje rádia a ovladačem topení, ale i tak se táhne středovým panelem jen o kus bokem. Ty to máš níž a tak kabel máš kratší, schovaný apod.

Si trošku připadám, jak kdybych tady něco prodával a nutil to zde někomu. Přitom jsem jen několikadenní spokojený uživatel držáku, který až po tolika letech, co vlastním Golfa našel to, co jsem si koupil a stálo to pár korun - 13 euro. Líbí se mi jak způsob a pevnost uchycení, tak i místo uchycení. Jak jsem psal výše, bohužel ten mechanismus pacek, co telefon svírá při nerovnosti mírně povrzává.
Každopádně jestli se to někomu líbí nebo ne je samozřejmě jeho věc, klidně ať to sem napíše, případně doporučí jiný typ apod., od toho je přece forum. O zkušenostech v dobré partě lidí.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Držák na telefon

Příspěvek od swenak »

Nee, opravdu jsem to nemyslel zle a myslím, že jsem to tedy pochopil správně a chtěl jsem tedy dát vědět, že Brodit je držák (uni, nebo přímo pro konkrétní model) a ProClip je samostatná konzole a spolu to vlastně nic společné nemá :-) Jinak, jak jsem psal, každý má své způsoby. Já taky přijímám na volantu, ale třeba vytáčím přes telefon, l tomu Waze a možnost lehce nahlásit něco do něj a tak dále, nebo posouvání při čtení a tak. Mám to kousek od ruky, je to pohodlné, telefon klidně vemu do ruky, udělám co chci a zase ho lehce vrátím a tak dále. Ale to je už na každém, jak a co s tím dělá.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“