Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

L@dis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 25.11.2009 12:16

Re: desinfekce - kde je výparník ?

Příspěvek od L@dis »

Hele mozna je to blbost, ale jelikoz jsou Octavie 3 a Golf 7 dost podobna auta, mel bych tip. U Octavie 3 musel jit vetrak topeni ven, aby se dalo dostat na vyparnik. Ja to delal podle tohodle videa https://www.youtube.com/watch?v=z4emHR_6Wvk" onclick="window.open(this.href);return false;. Mam v prdeli zada(lezim), tak to nemuzu jit overit u Golfa(na tom jsem vyparnik zatim necistil). Treba to bude stejne/podobne.
VW Golf VII 1.4 TSI HL Limestone

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: desinfekce - kde je výparník ?

Příspěvek od srotty »

S tou čistící pěnou opatrně . Ráda zalepuje klapky klimatizace. Raději bych použil (a používám) čištění ozonem. Nemusíš nic demontovat a vyčistí to opravdu celou vzduchovou soustavu.

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od skoryl »

Můžete prosím někdo doporučit firmu na desinfekci klimatizace ozonem v Brně, nejlépe pokud jste to někdo absolvoval, a byl jste s tím spokojen. Díky

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od mates1909 »

Zdravím já jsem byl před měsícem na ozonovém čištění u Bestdrivu měli zrovna akci na tohle čištění.Stálo mě to 396kč a zhruba hodinku čekání.Myslím že jde opravdu o nejúčinnější způsob jak psal Srotty.Určitě máte v Brně taky pobočku zkus tam zavolat jestli stále mají akci na tohle čištění.Já už to na jejich stránkách nikde nevidím napsaný.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od skoryl »

Dnes desinfekce klimatizace ozónem v BestDrive Brno Štýřice. Aplikace ozónu cca 60 minut + 30 minut odvětrávání. Na doporučení technika vyměněn kabinový filtr.
Přístup perfektní, ráno v 8:00, jsem tam byl jediný zákazník, takže bez čekání :-). Po zavření oken bylo jen velmi slabě cítit nepatrné zbytky ozónu. Mě to teda moc nevoní, ale zápach to není. Za mě spokojenost. Celková cena 788,-. Děkuji za doporučení.
Přílohy
2.jpg

Romanos7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.01.2021 20:38

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od Romanos7 »

Já mám výbornou zkušenost s dezinfekcí klimatizace pomocí horké páry. Nechávám si to dělat od firmy https://www.steams.cz/ , která ke své práci nepotřebuje žádné chemikálie, pouze horkou páru. Díky tomu je jejich práce nejen velmi ekologická, ale taky účinná.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od juro111 »

Ahojte, vie niekto poradiť ako nastaviť klimatizáciu pri čistení ozónom? Ide mi o to, či počas čistenia musí samotná klimatizácia bežať, alebo stačí aby iba fúkal ventilátor (kompresor nebeží a motor tiež nebeží)? Je mi jasné, že treba nastaviť nízku teplotu a recirkuláciu vzduchu. Ale neviem, či vzduch ide cez výparník aj vtedy ak je samotný kompresor vypnutý?
A ešte prípadne ako dlho mám nechať bežať ozónový generátor? Mám s výkonom 10 g/hod (aspoň myslím :).

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od srotty »

Stačí mít zapnutý vnitřní okruh a ventilátor naplno. Motor ani klima běžet nemusí. Doporučený čas je 20 minut.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od swenak »

Já jednou dával 6h, dloooouho po tom to ještě bylo znát:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od swenak »

Jinak tady k dobru. Dělal jsem to pro sebe, ale vzal jsem to někde z netu a jenom upravil.
Přílohy
ozonmaker.pdf
(56.37 KiB) Staženo 59 x
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od juro111 »

Ďakujem. Má to logiku aby klíma nebežala, aby bol výparník suchý.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od Peťas »

Nikde jsem tu nenašel (ani v tom návodu), že by se mělo nastavit proudění vzduchu do všech výdechů (vypnou automatický režim, ručně nastavit všechny okruhy a otevřít všechny klapky).

-----------------------------------------------------------------------

A kdyby někdo chtěl provést dezinfekci ozonem v okolí Ostravy, tak se může obrátit klidně na mě (může být to i s výměnou kabinového filtru). :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“