Keyless Access

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: Keyless access

Příspěvek od vasekp »

Ano, odemknutí proběhne až po zastrčení ruky za kliku těsně před tím, než za kliku zabereš. Funguje to perfektně a bez chyb a ne tak křečovitě, jako na videu. Klíček je potřeba mít v bezprostředním dosahu (normálně v ruce, nosím v pouzdře spolu s doklady) a např. pokud si klíček dáš do druhé natažené ruky, auto se neodemkne.

Po přejetí rukou, resp. dotyku kliky v místě senzoru se auto komplet zamkne (dveře, nádrž, kufr). Funguje opět spolehlivě. Kufr se v případě otevření v době, kdy jsou dveře uzamčené, zase automaticky zamkne hned po dovření - žádné tlačítko se nemačká.

Hodně příjemný je taky startování přes tlačítko, kdy člověk sedá do sedačky, zmáčkně spojku, brnkne o tlačítko a zatím co se motor startuje, už jsou zaplé pásy. Jsou to blbosti, ale při běžném používání hodně příjemné a bez keyless bych si už auto nedokázal představit :)
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Keyless access

Příspěvek od Wlashack_cz »

Omlouvám se za mystifikaci. K odemčení je samozřejmě nutné ruku zastrčit za kliku, nikoliv ji pouze přejet rukou. vasekp to píše správně. K odemčení může být klíč i v batohu na zádech. S čím mám ale trošku problém, tak je otevírání kufru. Už se mi párkrát stalo, že se kufr jakoby odemkl jen napůl. S dveřmi šlo pohnout, ale nikoliv úplně zvednout. Když jsem dal klíč blíže k autu, už to šlo.
Nicméně tato funkce je opravdu k nezaplacení. I třeba další taková blbost, kdy jen jdete do kufru a auto je zamčené. Kufr se automaticky odemkne.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Keyless access

Příspěvek od Pavel77 »

Předpokládám, že se dá odemkonut/zamknout i klasicky dálkovým ovladačem...když by se z jakéhokoliv důvodu nehodilo použít Keyless... napadá mě třeba situace, když prší a první k autu běží děti, tak aby si rovnou otevřely zadní dveře... :-)
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Keyless access

Příspěvek od bedrich666 »

Samozrejme, ze jde :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“