Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kontrolka tlaku oleje
PříspěvekNapsal: 02.08.2015 10:22 
Profík
Profík

Hodnost:

Profík

02.08.2015

14

Prosím o radu, při zapnutí zapalování se rozsvítí panel a na něm spousta kontrolek, ale chybí ta hlavní - kontrolka tlaku oleje (červená olejnička). Měl jsme dojem, že se má rozsvítit společně s ostatními a po nastartování motoru - tedy dosažení mazacího tlaku oleje v motoru by měla zhasnout.
Na mém voze GOLF SPORTSVAN motor ea 211 se nic takového neděje - prostě červená olejnička nesvíti nikdy. Můžete poradit - jestli to máte na svých vozech také tak. Prostě jako na jiných značkách vozů se při startování objeví symbol červené olejničky a po nastartování zhasne. Tady se nic takového neděje. Díky moc za odpovědi.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.08.2015 13:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.12.2011

101

Praha

Neni olejnicka az pri poruse na Maxidotu? Aspon tak to mam u Skodovky kde kontrolka olejnicky taky neni.

Předmět příspěvku: Re: Kontrolka tlaku oleje GOLF 7 nebo SPORTSVAN
PříspěvekNapsal: 02.08.2015 14:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1338

OLOMOUC

Tady jsou všechny kontrolky, co se po otočení klíčku u mé G7 rozsvítí.Olejnička tam není,ta se rožne až při nějakém problému.

Přílohy:
P1030547.JPG
P1030547.JPG (136.5 KiB) Zobrazeno 1246 krát

PříspěvekNapsal: 02.08.2015 18:16 
Profík
Profík

Hodnost:

Profík

02.08.2015

14

flacek, srotty,

Díky moc za odpověď. Každopádně je to zarážející či podivné. Podle mně chybí pravidelná pohledová kontrola při každém startu té nejdůležitější kontrolky jaká může ve voze být - vůz je super, ale tato věc - no to rozum nebere.
Možná, že má výrobce takovou absolutní jistotu, že se na trase - čidlo tlaku oleje - počítač - kontrolka tlaku oleje nemůže nic stát ( myslím tím zaoxidované kontakty, porucha čidla, porucha počítače, poškozená kabeláž apod.). Signál z tlakoměru oleje jde zřejmě do počítače a nebo přímo na přístroj. desku - to nevím - ale při vší úctě - zlatá signalizace ze ŠKODY 120.

PříspěvekNapsal: 02.08.2015 18:32 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

12050

Chomutov

asi tě Jardo odhaduju správně, že seš stejně jako já, předrevoluční generace. Já bych tam tu kontrolku taky čekal, ale ten vývoj šel zřejmě rychleji, než jsme stačili sledovat :laugh:

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 02.08.2015 18:45 
Profík
Profík

Hodnost:

Profík

02.08.2015

14

k.jirka

Plně máš Jirko pravdu, jsem z té generace kdy jsem stál s mými ještě malými dětmi v Brně na stroj.veletrhu a tam na točně se točil nový Favorit a my jsme s manželkou na to koukali jak puci, jak se nám líbil a říkali jsme si, že na takové auto nikdy mít nebudeme. Takže nyní GOLF SPORTSVAN 1.4 je naše asi dvanácté auto a už jde se mnou do důchodu.
Jsem z něj nadšený, je to fakt paráda ........... ale takové ty mouchy mě vrtají hlavou (kontrolka tlaku oleje), ale máš možná pravdu, asi člověku pomalu ujíždí vlak a snad inženýři ve Volsburgu vědí co dělají - i když jednu doušku si neodpustím - v jednoduchosti je síla. Takže přeji všem motoristům spoustu dobrých km a hlavně trochu lepší silnice.

PříspěvekNapsal: 02.08.2015 22:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.12.2012

652

Ostravwa

s kontrolkou buď v klidu. na Š120 se jen rozsvítila, čehož sis např. za silného slunce ani nemusel všimnout. tady ti auto hlasitě pípne- toho si všimneš určitě a napíše konkrétní zprávu na palubák. za mě lepší než kontrolka.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]