Volba profilu jízdy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Bounty »

Volbu profilu jízdy mám a potvrzuji, že si to pamatuje poslední profil, hezky to tlačítko svítí :) Jinak, pokud si to necháš dodatečně dodělat, tak bohužel nebudeš mít výkonnostní HMI, ale to sis tady už asi přečetl.

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od dakob »

Nechal jsem si to do auta dát už z výroby, ale moc to nepoužívám. Spíš je to dobré na to, že si člověk nastaví profil Individual tak, aby mu to vyhovovala odezva plynu a posilovač a pak to moc nemění. V zásadě přepínám pouze výjimečně na Sport mód a občas na Eco mód když jedu skoro na výpary a benzínka je daleko, ale spíš jen pro pocit. Co mě na tom štve:
- DSG po nastartování nikdy nezůstane v S módu, ačkoli je aktivní sportovní profil jízdy nebo individual se sportovním režimem převodovky. Chápu, když je auto studené, ale když ne, mohlo by to zůstávat.
- dlouho jsem přemýšlel proč někdy nefunguje DLA a pak mi došlo, že mám sportovní profil. Při něm je DLA vypnuté, zřejmě by to nestíhalo moji sportovní jízdu :-)
- v Eco módu DSG plachtí kdykoli dáte nohu z plynu a to mu moc neprospívá.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od larin »

Ahoj, resim auto do vyroby, kombinace 1.5 tsi a dsg. Ma smysl pridavat tlacitko "volba profilu jizdy", kdyz DSG ma rezim S. Je tu zmineno, ze po vypnuti motoru je DSG opet v rezimu D, bez ohledu na nastaveny jizdni profil. Zajima me, zda po nastartovani, kdy je DSG defaultne v D, je znat lepsi odezva na plyn, v ramci nastavene volby jizdnich rezimu na Sport? Pri nutnosti cvaknout s DSG opet na S mi pak volby jizniho rezimu prijdou zbytecne. Diky za informace.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

larin píše:Ahoj, resim auto do vyroby, kombinace 1.5 tsi a dsg. Ma smysl pridavat tlacitko "volba profilu jizdy", kdyz DSG ma rezim S. Je tu zmineno, ze po vypnuti motoru je DSG opet v rezimu D, bez ohledu na nastaveny jizdni profil. Zajima me, zda po nastartovani, kdy je DSG defaultne v D, je znat lepsi odezva na plyn, v ramci nastavene volby jizdnich rezimu na Sport? Pri nutnosti cvaknout s DSG opet na S mi pak volby jizniho rezimu prijdou zbytecne. Diky za informace.
Já si to nechal dodělat dodatečně a do nového auta bych si to dal z výroby. Nejde jen o DSG, lze nastavovat více věcí. Tuhost volantu, reakci na plynový pedál, odezvu ACC (rychlejší návrat do nastavené rychlosti), natáčení světel a klimu. Pokud to máš z výroby budeš mít i výkonostní monitor. DSG nemám a tak ti neřeknu jestli se ve volbě profilu jízdy dá dodatečně nastavit i DSG.
K tvé otázce, myslím si, že odezva na plyn bude v režimu D a nastavení Pohonu na Sport lepší a to i ve všech ostatních režimech, včetně S. Pokud se nepletu režimy DSG mění pouze fungování převodovky, ale reakce plynového pedálu neovlivňují.
Když už máš sklony k řazení S, já osobně bych si připlatil R-line Sportpaket. Za 1600,- dostaneš snížený sportovní podvozek a progresivní řízení, je to ale podmíněno zatmavením skel.
Přílohy
možnosti Volby profilu jízdy bez DSG, bez DCC, bez DLA
možnosti Volby profilu jízdy bez DSG, bez DCC, bez DLA
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od marian86 »

GTI4 Ke kteremu profilu by jsi prirovnal puvodni "reakci plynoveho pedalu", kdyz jsi jeste volbu profilu jizdy nemel?

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

Nastavení Pohonu na Normal, Eco jsem zatím nezkoušel.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od larin »

Díky za informace, jde mi primárně o odezvu na plynový pedál, 1.5 Tsi je bohužel už Euro-6d temp se vším co s tím souvisí.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

Ve “volbě profilu jízdy” není žádné nastavení pro DSG, tzn. že převodovku tímto tlačítkem nijak neovlivníš.
Co jsem vyčetl, tak jen v profilu ECO se upraví řazení na více ekonomické.
Další vyjímka je pro Golf R, kde lze zvolit profil RACE u kterého se automaticky přepne DSG do S.
Zkus si to nějakém předváděcím voze, který má volbu profilu jízdy, ať sám posoudíš vliv a jestli pro tebe má cenu za to připlácet.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od dakob »

Mam DSG s volbou profilu jizdy. Ve sportovnim rezimu DSG radi daleko pozdeji, v ECO rezimu plachti, jakmile da clovek nohu z plynu.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od eauto1.cz »

dakob píše:Nechal jsem si to do auta dát už z výroby, ale moc to nepoužívám. Spíš je to dobré na to, že si člověk nastaví profil Individual tak, aby mu to vyhovovala odezva plynu a posilovač a pak to moc nemění.
Takových jako Ty je mnoho, co si nastaví auto, najdou nějaký standartní ideál a už nikdy to nemění.
Pak je mnoho takových, jako já, co litují, že nelze individuálně měnit nastavení ostatních profilů, jen Individualu. A přepínám profily často. Podle zatížení vozu, podle silnice, podle nálady, nebo podle toho, zda chci komfort nebo spěchat.
Měním to tak často, že mi vadí, že musím překlikat všechny profily dokola tlačítkem, nechce se mi volit přímo na obrazovce, tlačítko mám blíž z opěrky. V Audi lze listovat v profilech i směrem zpět, Mercedes má i čidla povrchu a přehazuje to sám dle stavu silnice :good:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

srotty píše:Jak píše GTI4 ,udělají to jako např.výměnu destiček. Je to běžný servisní úkon. U mě trvalo jen pár dní ,než došel příslušný díl a pak už to jen dodělali.Olomouc-naprosto bez problémů.
Kde v Olomouci, jestli se můžu zeptat, když tak pm, díky. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od srotty »

Přímo ve VW na Horním lánu.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

Tam mě právě řekli že to dělat nebudou, autocentrum Olomouc. :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Až tak? :roll:
Si netroufají, nebo co?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

Mě to dělali v AutoBayer- Slavkov u Brna. Není to Olomouc, ale taky to není žádná dálka.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“