Vytápění vozu

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Vytápění vozu

Příspěvek od jarda.j. »

Chci se Vás zeptat,Vás co jste majiteli tohoto typu vozu s motorem EA 211 - příklad: venkovní teplota 10 C , nasedám do vozu, startuji a vyjíždím - po 200 - 300 m už fouká příjemný teplý vzduch do kabiny vozu.
Já vím, že výfukové svody jsou integrovány přímo do hlavy motoru, ale právě se chci zeptat, zdali někdo z Vás nemá jiné další technické informace, jestli je topení podpořeno ještě nějakým přídavným elektrickým ohřevem - prostě ten nárůst teploty vzduchu je přímo raketově rychlý - ještě jsem neměl auto, aby takto rychle samo bez přídavného topení topilo? Díky za případné poznatky a info. Jarda.J.

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - vytápění vozu

Příspěvek od tondaz »

Nevím co řešíš :lol: Funguje to jak ty chceš tak si to užívej. Pokud se ti auto nepřehřívá je to v poho :good: Přídavný el. vytápění je myslím jenom v nafťácích. Přidávám odkaz na soubor o motoru, na str. 13 jsou zobrazeny všechny tři chladící okruhy http://ulozto.cz/xjmQJQxC/031-motory-ea211-pdf
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - vytápění vozu

Příspěvek od jirkaa64 »

V pohodě, to je radost s novýho auta, většina nás jsme to měli. Co se týká topení, mám tam 22 stupňů (až na vyjímky) a buť to topí, nebo chladí a funguje to perfektně a nic neřeším.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - vytápění vozu

Příspěvek od jarda.j. »

Děkuji za odpovědi, jenom pro vysvětlenou - nechci vůbec nic řešit či měnit, nebo dokonce vyvolávat nějaké problémy apod. - prostě mně čistě zajímá technika s kterou jezdím, s kterou zacházím, SPORTSVAN je auto po všech stránkách zatím super - ale protože jsem technicky založený, zajímá mně vše, jak co pracuje, jak je to technicky postavené atd.

Možná z mých dotazů to vypadá tak, že jsem trochu prdlý, ale proto jsem zcela záměrně vstoupil do tohoto fóra, mezi Vás motoristy, kteří užíváte vozy VW déle než já a sbírám Vaše zkušenosti, postřehy apod.

Kdybych mohl vyčíst vše, co mne zajímá z literatury, tak bych tak učinil, ale praxe a zkušenosti všech Vás řidičů VW s delší dobou praxe s těmito výbornými vozy je pro mne přínosná a proto jsem za každý z Vašich postřehů a znalostí rád. Hodně dobrých km přeje jarda.j.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: GOLF SPORTSVAN, GOLF 7 - vytápění vozu

Příspěvek od KJirka »

jirkaa64 píše:V pohodě, to je radost s novýho auta, většina nás jsme to měli. Co se týká topení, mám tam 22 stupňů (až na vyjímky) a buť to topí, nebo chladí a funguje to perfektně a nic neřeším.
Máš pravdu. Mě to taky drželo, asi tak do 10. auta a pak jsem všechno přestal sledovat. Dneska jsem tady občas za vola, když se po dvou letech, co současný auto mám, pozastavuju třeba nad tím, cože mi to v introši svítí nebo co to tam mám za knoflík. :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“