Hlasové ovládání

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Hlasové ovládání

Příspěvek od ablorhm »

Ahoj,
mám Golfa ve výbavě Comfort Edition, který má multifunkční volant, BT HF, rádio Composition Media. Na volantu je tlačítko pro hlasové ovládání, ale píše na počítači, že není aktivováno. Díval jsem se do originálního ceníku příslušenství a je tam položka 5G0054802.
1.png
1.png (7.94 KiB) Zobrazeno 20254 x
Proč by byla nutnost mít Dynaudio? Jinak kameru CE má. Dodělávka hlasového ovládání je jenom nějaký flash jednotky, nebo je nutno do vozu něco dodělat?
Co lze případně s běžným Composition Media ovládat hlasem? Bude komunikovat v češtině?

ZDE jsem našel nějaký dokument.

díky za reakci
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od Nio_VW »

Taky by mě to zajímalo, ale v servisu mi bylo sděleno, že to nejde, tak nevím.

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

V servisu nic takoveho neumi, pokud to nejde jako prislusenstvi dokoupit.

To se chce zeptat borcu, kteri resi takove speky, napr. Tornado1, vasa apod.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od ablorhm »

Tak nejde,
je to vytaženo z originál ceníku příslušenství pro VW Golf. Já jsem teda ještě VW nikde nepoptával, takže nevím. Jen mi teda v tom popisu nesedí, proč bych musel mít Dynaudio nebo třeba kameru když mluvíme o hlasovém ovládání, no ale budiž.

Otázka spíš z praxe, co by mi to přineslo, když vlastně nemám navigaci. Předpokládám vytočit jméno z tel. seznamu nebo číslo, pak nějaké přepínání stanic / píšničky na CD/mp3 apod.? Jestli by to vlastně stálo za to. :?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Tatik na Octavii III ma hlasove ovladani (priplatek 500,- tak proc ne :) ) a rozhodne nic z vyse uvedene vybavy (ekvivalentne u Skody) nema. Muze tim ovladat presne ty tebou zminene funkce. A pouzil to jen jednou, kdyz to zkousel poprve. :) Asi nic co by stalo za namahu.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

sportsvan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.01.2015 19:57

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od sportsvan »

skúšal som zapínať hlasové ovladanie na základe kodovania z audi alebo leon, nerozbehal som to ale teraz sa mi na rádiu po stlačení tlačidla hlasoveho ovládania objaví hláška kontaktujte VW pre spustenie funkcie. Na stránkach VW nemecko som našiel že je možné za poplatok cca 200€ funkciu rozbehať. je tam napísané ak si dobre pamatám že ide iba o spustenie funkcie.

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Podle mne to za 200€ rozhodne nestoji.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od ablorhm »

V ČR ten díl 5G0054802 stojí do 3 tisíc, otázka co práce.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od x-father »

To mě by spíš zajímalo, zda lze nějak jednoduše dodělat App-Connect.

Uživatelský avatar
Chief
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od Chief »

Máme Vw Sportsvan ve výbavě Highline a to lepší rádio. Ptal jsem se na to v autorizovaném servise. Pokud v autě není zpětná kamera, tak se musí namontovat a pak teprve jde nahrát tuto funkci ovládání hlasem. Cenu nám řekli min. 65 tisíc i s prací.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od ablorhm »

65 tisíc? To je nějaký povánoční výprodej?
1.png
1.png (11.34 KiB) Zobrazeno 18985 x
2.png
...pokud je aktuální výbava vozu kompatibilní, ceny za díly jsou zde (čerpáno z originálního ceníku příslušenství pro Golf VII) + nějaká ta práce


Já neztrácel čas a vyrazil také do servisu, sdělil jim VIN a asi po 15ti minutách jsem dostal odpověď, že importér pro můj VIN nenabízí aktuálně k dokoupení žádný aktivační kód, ale prý to vydávají i časem několik měsíců až roků po výrobě, že se mám tedy zkusit zeptat později.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Chief
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od Chief »

Povánoční výprodej to bohužel není. Jen zjištěná cena dílů včetně práce. Taky mě ta cena zarazila, když jsem spatřil kolik stojí samotná kamera a kolik chtějí za samotnou práci.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od ablorhm »

Neví někdo k tomu něco více? Opravdu to už nelze doaktivovat, protože výrobce... ?
Přílohy
Bez názvu.png
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od x-father »

Podle mě je to stejná situace jako s App-Connect.

Composition Media 6.5" gen2 má jiný HW pro základní konfiguraci a pro konfiguraci se zpětnou kamerou. Konkrétně má radio snad slabší procesor a méně paměti (radio je vlastně takový malý počítač s nějakým systémem na bázi Linuxu).
Tam kam nejde App-Connect, tam nejde hlasové ovládání.

Zahlédl jsem to jako položku na webu hned vedle aktivačního dokumentu k App-Connect a postup tam byl tuším totožný Tj. aktivuje se to certifikátem a asi se dohrává nějaký SW, protože u toho musí být online spojení diagnostiky se servery VW.

Ty aktivační certifikáty na App-Connect i hlasové ovládání se semtam dají sehnat i někde na Amazonu, Ebay atd, ale ještě by ti to museli v servisu dohrát.

Pokud to někomu nacenili na 60k - tak bych si tipl, že nemá správné radio a bylo tam započítané i to.

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Hlasové ovládání

Příspěvek od janv27 »

Je dobré, že tlačítko hlasového ovládání něco dělá, i když hlas. ovl. nemám. Konkrétně zastává funkci tlačítka „MUTE“. Předpokládám, že to máte stejně.
Proč při tom musí otravovat hláška, že hlasové ovládání není dostupné? Nejde tuhle hlášku někde deaktivovat?
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“