Zpětná kamera + parkovací asistent

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
sivi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.08.2016 11:54
Bydliště: Olomouc

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od sivi »

Jsem tady poprvé a vidím, že nejsem sám, kdo má problémy s parkpilotem a kamerou ...
Psal jsem s infolinkou VW a taková neochota a nekompetetnost s hned tak nevidí ...
Odkazují jen na servis.
G VII maraton/pacific blue - 1,4/92KW + kamera + start tlačítkem + vyhřívaný volant + 17´´ Dijon

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Mohu poprosit někoho,kdo má couvací kameru,aby mi vyfotil ,jak to snímá ve tmě. Jde mi o to,jak moc jde vidět,když prostor za autem osvětlují jen couvačky. Díky

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od janv27 »

Foto nejdřív v pátek, ale: Osobně mám jas + kontrast + barvy nastaveny na plno a ve tmě s couvačkami je to ±, proto si přisvěcuju silnými brzdovkami a s těmi už je to v pohodě (= všechny manévry provádím jen na volnoběh bez plynu, ale to nezávisí na světelných podmínkách). V zimě, když bylo někde bílo, tak už tam brzdovky škodily a stačily bohatě jen couvačky.
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od MiB »

Ve tmě je to dost bída, mám jen dotaz. Jak se dá couvat na volnoběh, kamera se přeci vysune při zařazení zpátečky, teda pokud nemám stát při tom na spojce. Jak se při tom chová DSG nevím.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Myslí to tak,že zařadí zpátečku,ale nepřidává plyn-couvá na volnoběžné otáčky motoru.

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od MiB »

Tak to jo, špatně jsem to pochopil.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od qeed01 »

No, ja nemam sebemensi problem pri couvani ani ve tme. Kvalita je dobra.
Jen mi vadi, ze pri rychlejsim couvani se uz kamera vypne :negative:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

A nemohl bys mi prosím udělat fotku ,jak to snímá ve tmě.
Nedá se rychlost,kdy kamera vypne ,nastavit ve Vagu ?

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od janv27 »

Tedy slíbené fotky. Vše je vepsáno v nich. Snad jen pozor, že osvětlení RZ, zadní obrysovky i brzdová světla jsou sériová LED. Ale snad by měly svítit stejně jako normální.

A ještě bonus s couváním:
Přílohy
všechny fotky displeje i venku foceny na stejné nastavení foťáku a tak, aby vypadaly jak to vidí oko
všechny fotky displeje i venku foceny na stejné nastavení foťáku a tak, aby vypadaly jak to vidí oko
všechny fotky displeje i venku foceny na stejné nastavení foťáku a tak, aby vypadaly jak to vidí oko; kontejnery foceny s trochu jiným nastavením
všechny fotky displeje i venku foceny na stejné nastavení foťáku a tak, aby vypadaly jak to vidí oko; kontejnery foceny s trochu jiným nastavením
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Páni,perfektní. Ty sis s tím pěkně vyhrál. Moc děkuji. Je vidět,že jen couvačky nestačí a chce to mít rožlí i potkávačky. To osvětlení SPZ tomu hodně pomáhá.
Ještě jednou díky. Michal

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od janv27 »

Pozor, potkávačky (označil jsem je obrysová, protože mě pro zadní nic lepšího nenapadlo) nestačí, největší přínos jsou brzdovky. ;)
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

kny2tl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2017 09:09

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od kny2tl »

Zdar,

sice je to starší téma, ale stejně.. Zničehonic se mi zadní kamera zbláznila; jeden den ráno mám jen dvě obrazovky - 2. nebo 3. obrázek z první stránky. A pak ještě ParkPilot, schematické zobrazení.
Zkoušel jsem reset mm systému (podržet 10s on/off), čekat (po 30s už mi to přišlo dost dlouho), nadávat, ale vše se minulo účinkem.
Podařilo se někomu z Vás nakonec vrátit systém aby kamera měla i obrázek 5? Nechce se mi s tím jezdit do servisu, i když v záruce..

díky a hezké pondělí :)
p

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od janv27 »

Ahoj, možné příčiny jsou tyto:

• pokazil se ti senzor přiblížení (dvě infračervené diody v černě lesklém proužku hned pod displejem)
• nepokazil se ti, ale jen se třeba ušpinil
• vypnul sis senzory přiblížení v nastavení (bude to asi v nastavení pod položkou Displej)

Hodně štěstí!
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

kny2tl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2017 09:09

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od kny2tl »

janv27 - děkuju. vypadá to na ty senzory, ani ikony v rádiu se nemění takže servis. Ještě to zkusím přeleštit, ale..

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Chlapi nevíte jestli jde v nějaké ŘJ upravit rychlost,při které funguje couvací kamera ? Jde mi o to,že pokud couvám rychleji jak 10 km/hod,tak se kamera vypne (zmizí obraz)
Prolézal jsem ŘJ Infotejmentu i Asistent parkování a nic s rychlostí jsem nenašel. Např. v Centr.eletrice jde upravit rychlost pro funkci Corner.Ale na kameru nemohu nic najít.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“