Zpětná kamera + parkovací asistent

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
kny2tl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2017 09:09

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od kny2tl »

kny2tl píše:janv27 - děkuju. vypadá to na ty senzory, ani ikony v rádiu se nemění takže servis. Ještě to zkusím přeleštit, ale..
řešení: použít správné nastavení - settings. Neboli menu auta (pravé dolní tlačítko) a tam nastavení. Jsou tam jiné položky než přes tlačítko Auto..

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Off topic

Buďme rádi za naši schovávací kameru, vždy čistou a se super obrazem.

Před chvílí jsem měl tu čest couvat s kamerou v Nissan Qashqai a teda nic moc. Je trvale na víku kufru, špinavá atd.
Takhle byl první pohled
20171115_194918.jpg
Toto po očištění
20171115_195006.jpg
I když tam není velký rozdíl, přece jenom je rozdíl špinavá vs. otřená, ale i tak si troufám říct, že zlatá VWgeňácká :smoke:
20171116_192344.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Baryduke »

jj máš pravdu zpětná kamera je opravdu skvělá jde pěkně vidět i v noci a hlavně pořád čistá :)
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Chlapi vy co máte kameru a možnost diagnostiky,mohli by jste se podívat v 10-Parkov.asisistent, v Přizpůsobení jestli tam máte položku "Rychlost vypnutí asistenta při parkování" ? Měla by se tím nastavit rychlost ,při které funguje couvací kamera. Mě to ale jednotka nenabízí.
Díky

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Shorty »

Trochu oživím...jak dlouho vám trvá, než se kamera po vyřazení zpátečky zasune? Já na ní totiž skoro vždy čekám dobrý 3-5 sekund než zaleze a můžu otevřít kufr.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Možné to je, že ten čas tak nějak sedí. Např. když vyparkuji a rozjíždím se, zasune se až po několika metrech jízdy.

Popravdě jsem však nikdy nebyl asi tak rychlý, že bych někam zacouval a už se hnal ke kufru a kamera ještě koukala ven. To se mi opravdu ještě nestalo.

Ale chápu situaci, kdy někdo čeká venku, já couvám a daná osoba je u kufru a musí počkat na zasunutí kamery.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od laco laslo »

Mám to stejné. Pokud jdu po couvání hned do kufru tak si musím pár sekund počkat než kamera zaleze. Ale nějak mě to nevadí.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Shorty »

Když máš malý děcko, tak hned mažeš do kufru pro kočárek :laugh:

Mě to zatím nějak zásadně nevadí, ale je to nedostatek nebo spíš kompromis za čistou kamerku a fajnový otevírání kufru.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Tak ona ta prodleva možná půjde změnit diagnostikou. Na druhou stranu kdyby byla kratší, tak když člověk bude někam na vícekrát couvat, rovnat to, popojíždět dopředu a zase dozadu apod., tak to ztrácí smysl - kamera by se trápila a opakovaně by třeba zajížděla a vyjížděla.

Když se zmáčkne tlačítko na panelu pro park. senzory, to nemá žádný vliv na kameru?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Shorty »

Náhodou nevíte někdo, zda se umí parkovací kamera naučit ohejbat ty couvací čáry na displeji? Plus třeba aktivace při rozjíždění i dopředu...oboje jsem vypozoroval na Tiguanu, který měl composition media
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od x-father »

Ta prodleva, než se kamera zasune mě taky někdy štve. Člověk pak čeká vzadu u kufru jak pako. Libové je to, když navíc třeba čekaj za váma auta, nebo pořádně prší.

Další libůvka je, pokud se mě podaří otevřít dveře moc brzo, zřejmě v okamžiku zastavení kol a to se pak auto neodemkne. Dojdu dozadu, zjistím že mám zamknuto a musím znova dopředu otevřít a zavřít dveře řidiče.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Prší? Nikdy za 2,5 roku jsem kameru neotíral a je stále čistá, a to couvám za deště i sněhové vánice.

Ani to s neodemknutím auta se mi nikdy nestalo. Zamykání dveří mám, jakmile zastavím, vždy se celé auto odemkne :roll:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

On to myslel tak,že venku prší a ty čekáš u kufru než zajede kamera ,abys ho mohl otevřít.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Tak to potom jo :D
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Davdav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.06.2018 12:52
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Davdav »

Shorty píše:Náhodou nevíte někdo, zda se umí parkovací kamera naučit ohejbat ty couvací čáry na displeji? Plus třeba aktivace při rozjíždění i dopředu...oboje jsem vypozoroval na Tiguanu, který měl composition media
Zdravim všechny do fóra při svém prvním příspěvku,

připojil bych s k dotazu Shortyho. Moje couvaci kamera s Composition Media ukazuje pouze přímé zelené a červené pomocné linky, ale ne ty žluté naváděcí, které reagují na natočení volantu. Servisák mi po telefonu řekl, že ne všechny kamery ty naváděcí linky umí. V návodu k autu se však o nějaké příplatkové výbavě ke kameře nemluví. Prostě kamera ukazule zeleno červené pomocné i žluté naváděcí. Jaké s tím máte zkušenosti? Jsou kamery, které žluté naváděcí linky neukazují? Dá se to nějak zapnout?

Mám Golf VII R-Line HL 1.4 TSI, ročník 2017. Koupeno před měsícem jako předváděčka. Je to snad nejvyšší ceníková výbava plus spousta dalších vychytávek a kamera nezatáčí... :-) Mám tam také Parkpilot (samoparkování), pokud by to mohlo hrát roli.

Díky za odpovědi.

David

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“