Zpětná kamera + parkovací asistent

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od x-father »

Jen tak mimochodem taky vám občas parkáč s kamerou zlobí? Semtam se objeví na display hláška parkpilot dočasně nedostupný a ani jedno nefunguje.

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Nastesti mw tohle netrapi. Kemera az na ty zvuky pri aktivaci je bezproblemova. :)

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od PMA »

x-father píše:Jen tak mimochodem taky vám občas parkáč s kamerou zlobí? Semtam se objeví na display hláška parkpilot dočasně nedostupný a ani jedno nefunguje.
Obcas mi to dela taky. Je to modelovy rok 2016? Vyroba po 22. týdnu 2015? Nejspise chybny SW radia/navigace. Doporucuju zajet do servisu na preflashovani.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od x-father »

To bude. Byl odebíraný v půlce listopadu 2015 a to zrovna přišel z výroby.

Ty jsi to s nima už řešil a přehráli ti to? Tj. nějaká aktualizace na to už je, nebo si to jen myslíš? Rádio má tušim FW 421 a to je snad zatím poslední co jsem četl.

Nedavno to na mě jednou zahlásilo i chyba start/stop systému a nezhasínalo to motor. Po novém startu OK. To ale nebude předpokládám dělat stejná jednotka.

Mají to nějaké zabugované ;)

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od PMA »

Ted jdu na olej, tak je to necham prehrat. Novy SW uz musi byt, ve Skodovce uz ho maji a zaklad je stejnej s VW.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od x-father »

Máš model 2016 a už jdeš na olej? To máš 1.2 při takovém nájezdu 8O

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od PMA »

jdu pri 15000km a diesel jsem nechtel :wink:
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od x-father »

Tak co? Nebyl jsi tam už?
Začíná mě to trochu štvát. Ono je toho divného chování víc.
Nejčastější projev je ten co jsem psal. Po nastartování se objeví hláška na display "Parkovací asistent je dočasně nedostupný" a musí se odkliknout. Není to časté, ale tak třeba jedno z 10-20 nastartování to udělá.
Musím vypnout/zapnout zapalování a někdy se to probere až na podruhé.

Nově jsem zaregistroval ještě další chování, jako třeba že po nastartování zůstane display černý a naskočí třeba až za 10s, nebo že tam nezvykle dlouho zůstane logo, než se to probere - třeba 5s, nebo další chování, kdy po zařazení zpátečky slyším, že se kamera vysunula, ale rádio se nepřepne na parkáč a obraz z kamery nenaskočí.

Tyhle projevy jsem každý zaznamenal asi zatím každý jen jednou a jsou ještě vzácnější, než hláška o nedostupnosti asistenta.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od ablorhm »

v záruce = reklamovat

Bude to nějaký špatný SW a nebo třeba vadné rádio apod., tak ať se na to podívají v servise. Já jsem se osobně s tímto nikdy nesetkal, rádio/asistent/kamera mi funguje bez jakékoliv chyby.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od x-father »

Tak jasně. Ale Comp. Media 2gen s kamerou tady třeba tolik lidí nemá, aby bylo jasné, jestli je to problém obecně, nebo jen kusu. Např. PMA psal, že mu to dělá taky.

Zas tolik mě to nesere, abych kvůli tomu dával auto do servisu a pak se třeba dozvěděl, že o tom ví, ale nový SW zatím není.
Buď o budu řešit až při první garanče, nebo pokud by mě to štvalo hodně a věděl bych, že už na to nový SW je, tak bych si tam dojel dřív.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od ablorhm »

Tuhle kombinaci měly vsechny verze Golfa ve výbavě Comfort Edition, a to nemluvím o tom, že si kameru mohl kdokoliv připlatit i do jiných výbav s Composite Media 5.8" cca do léta 2015 (samozřejmě i vyššími modely rádií). To potom přešli na Composite Media 6.5".

Ale tak pokud tě to neštve, tak s tím asi počkej. Ale zrovna parkování je vcelku častá situace, kdy bych potřeboval parkováky a kameru funkční.

Koho vždy vezu, obdivuje barvy a čistotu kamery. Kam se hrabou jiné automobilky.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od x-father »

Gen 2 je jiny HW i SW, nez 5,8" a montuji se od 22tydne 2015. Co jsem prochazel fora, tak jsem zatim nevidel nikde zminku o novejsim fw, nez mam ja. Proto nechci zbytecne zabijet jeden den navstevou servisu, kdyz nevim, jestli to ma reseni.

svecko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.07.2015 19:42

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od svecko »

Akú máš verziu firmware?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od PMA »

Byl jsem v servisu minuly tyden a prehrali mi software v radiu za novejsi. Tak snad to pomuze...
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent.

Příspěvek od anton1 »

x-father píše:Jen tak mimochodem taky vám občas parkáč s kamerou zlobí? Semtam se objeví na display hláška parkpilot dočasně nedostupný a ani jedno nefunguje.
Tiež mi to občas urobí, ale nechce sa mi ísť prehrať SW do servisu, pretože iné problémy s autorádiom zatiaľ nemám. Počkám si radšej, či ten nový SW nemá zase nejaké chyby, na fóre sa spomínajú rôzne iné problémy s autorádiami, ktoré sú oveľa horšie ako to, že mi raz za mesiac zblbne kamera.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“