Kamera do auta (černá skříňka)

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od ablorhm »

Jinak Xiaomi má nový model - 70mai PRO - Wifi, 1944p
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od Shorty »

Funkce se zdají být dobré, jen je teda celkem velká (kvůli displeji) a zatím jí teda skoro nikde namají. Pokud nebude hlasové ovládání jen pro slávisty, tak bych do ní klidně i šel.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od swenak »

Přesně, k čemu dnes proboha display? Přes mobil, nebo Pc nastavím, stejně video si můžu stáhnout z karty, nebo přes BT, WiFi.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od ablorhm »

Vždyť je to nalepený na horní části skla, displej může být jistě vypnutý - nic neruší, a naopak v případě nehody, kdy se může vybít telefon jak voláte kam se dá, se může displej v danou chvíli hodit... pokud nebude rozbitý displej nebo kamera kdo ví kde :?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od swenak »

Určitě u nehody nebudu operovat záznamem, ani že něco takové mám, důvodů je mraky, žádný pro nevidím, peotože i kdybych byl v právu (což si někdy jenom myslíme a realita je jiná), záznam to nemusí potvrdit, fízl to stejně může ignorovat, protistrana taky, k tomu naopak lze toto použít později a pokud protistrana lže, tak ji tím znevěrohodním u správního řízení/pojišťovny.

Dále, nejde o to, jestli se to dá vypnout, ale o to, že kamera je vidět, což jednak láká zloděje (kdo ji 10x denně chce dávat dolu + se tím ničí uchycení) a taky to někde není legální, resp. třeba i je, ale fízlové to zkoušejí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od ablorhm »

Nevím no, displej má snad 90% kamer, tak co se dá dělat.
Naštěstí je dnes takový velký výběr, že si snad vybere každý.

Osobně neznám v mém okruhu nikoho, kdo má v autě kameru a sundával by ji. :roll:
Ale jo, věřím že se najde někdo, kdo ji bude schovávat po každé jízdě a před každou jízdou zase zapojovat.
Pak to však trochu zavání tím, že se rozhodnu jet jenom do marketu tamhle 2km od baráku a přece se nic nestane, tak proč bych ji vydělával a zapojoval... a hle, nehoda je na světě, kameru vlastním a záznam nikde 8)
Osobně se pohybuji v Praze, kde lidé nechávají za sklem kde co... nejsou výjimky ani tablety, navigace, mobily v držácích. Ale oddělávat kameru mi přijde asi jako se kdysi dávno sundával panel rádia. Stejně ho kde kdo nechal v přihrádce, takže jen takové poloviční řešení. :mrgreen:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od swenak »

No dyť proto jsem to psal, že toto lidi nedělají, nechtějí dělat a proto si kupovat kameru, co mi trčí "přes půl okna" je zbytečné riziko :-) Já mám mini 0906 a i to mi přijde velké. Blackvue dělá o něco menší, ale cena je neúměrná výkonu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od Lukkii »

V ČR je kamera naprosto legální, její záznam při nehodě je v případě potřeby naprosto OK. Jediné riziko je v Rakousku/Německu z důvodu ochrany soukromí, kde se to ale mnohdy taky toleruje. v
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od swenak »

Ano + se ještě rozlišuje, jestli jde o přední, nebo zadní kameru, protože zadní natáčí i tváře. Obecně ale pokud toto nevystavuješ na net, mělo by to být OK, nicméně to nezaručuje, že Ti nebudou dělat problémy i tam, kde to není zakázáno. A to, co jsem psal o tom, že bych záznam nevytahoval u nehody není o legálnosti, ale o tom, že Ti to nemusí pomoct, nebo naopak může uškodit (ne že ho máš, ale co tam je). Ale to je vše OT, podstatné je, že čím je větší, tím je jistě nevhodnější, o to šlo.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od drmla »

Xiaomi 70mai PRO už je plný aliexpress, budete jí někdo pořizovat? Papírově vypadá dobře, ale už neudělám tu chybu, abych nějakou kameru koupil bez recenze a ukázkového videa od normálního, důvěryhodného, majitele. Těm reklamním PR videím nevěřím.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od swenak »

Tak ji pořiď a jako normální důvěryhodný majitel udělej recenzi a videa;)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od drmla »

:mrgreen: Už jsem naletěl s A119s teď bych raději nebyl pokusný králík :)

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od r@pid »

Jak si kua naletel s A119s?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od Shorty »

Myslíš, že s cenou kolem 70 USD to projde naší zlodějskou celnicí bez ztráty květinky?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od drmla »

r@pid píše:Jak si kua naletel s A119s?
Už jsem to tu psal, natáčí to nekvalitní videa. Zkouknul jsem něco na netu před nákupem, na základě toho koupil, ale kvalita je nesrovnatelně horší, než se prezentovalo z těch PR videí. Až postupem času se začala objevovat objektivní videa od uživatelů a tam už je vidět, že kvalita záznamu je mizerná.
Naposledy upravil(a) drmla dne 01.11.2018 15:51, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“