Kamera do auta (černá skříňka)

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Kamera do auta

Příspěvek od Bofors »

Ahoj kolegové,

přemýšlím, že budu v Golfím vozit kameru. Máte nějaké tipy, zkušenosti, náměty jaký model, výrobce, parametry? Chtěl bych něco co dokáže jet aspoň 3 hodiny bez kabelu z baterky. Projížděl jsem net a je toho tolik, že se v tom těžko orientuje...
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

toto zaujima aj mna. nejake tipy na modely s GPS a vlastnym displayom...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kamera do auta

Příspěvek od hasmen »

Bofors píše:Ahoj kolegové,

přemýšlím, že budu v Golfím vozit kameru. Máte nějaké tipy, zkušenosti, náměty jaký model, výrobce, parametry? Chtěl bych něco co dokáže jet aspoň 3 hodiny bez kabelu z baterky. Projížděl jsem net a je toho tolik, že se v tom těžko orientuje...
Záleží na tom,kolik do kamery chceš investovat... Hlavně nekupuj nic levnýho,jako se stalo mě... "kamera" leží doma v šuplíku :mrgreen:
Mladej má GoPro -sice na motorce, ale kvalita :good:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

tak co viem, GoPro nie su kamery urcene do auta, ale skor na uchytenie na prilbu, alebo na riadidla bicykla, motorky a pod. samozrejme existuje adapter na uchytenie aj na sklo auta, ale vyzera to strasne: http://www.xtsport.cz/70,0,hero3-black-do-auta.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Bofors »

nad gopro už jsem uvažoval a líbí se mi, že umí jet z baterky a nemusím tahat kable. cenu neřeším tak by to mohl být dobrý tip. třeba: http://obchod.gohd.cz/kamera-gopro-hd-h ... er-edition" onclick="window.open(this.href);return false; co myslíte? jinak budu pořizovat záznam pouze dopředu, zadek je myslím zbytečný.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kamera do auta

Příspěvek od hasmen »

sirdo píše:tak co viem, GoPro nie su kamery urcene do auta, ale skor na uchytenie na prilbu, alebo na riadidla bicykla, motorky a pod. samozrejme existuje adapter na uchytenie aj na sklo auta, ale vyzera to strasne: http://www.xtsport.cz/70,0,hero3-black-do-auta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak se mrkni tady... http://www.youtube.com/watch?v=JxyQkWwg3JQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

a co tam? opat pouzitie GoPro na outdoor snimanie, respektive na roznych "tyckach" pre uchytenie v kabine. ja si teda neviem predstavit, ze mi zo stropu trci nejaka tyc, na ktoru prichytavam kameru, respektive nejaka rozpera medzi stropom a podlahou ako sa pouziva na robenie videotestov aut. takto si mozem v aute uchytit aj beznu handycam a hrat sa na dashcam, co vsak nebude, rovnako ako to GoProHD...

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Bofors »

To máš pravdu, tak jak z toho ven?
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kamera do auta

Příspěvek od hasmen »

sirdo píše:a co tam? opat pouzitie GoPro na outdoor snimanie, respektive na roznych "tyckach" pre uchytenie v kabine. ja si teda neviem predstavit, ze mi zo stropu trci nejaka tyc, na ktoru prichytavam kameru, respektive nejaka rozpera medzi stropom a podlahou ako sa pouziva na robenie videotestov aut. takto si mozem v aute uchytit aj beznu handycam a hrat sa na dashcam, co vsak nebude, rovnako ako to GoProHD...
Nebudeš tomu asi věřit,ale oni k tomu prodávají různé úchyty a jeden z nich je i na přístrojovku... Ale kup si co chceš,ty to budeš používat.Já jenom říkám toto - GoPro je 100 x kvalitnější než nějaká kamerka za litr ze supermarketu.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

neviem kto tu spominal kameru zo supermarketu, jedine ty. GoPro HD Hero3 co tu odporucas stoji cca 300EUR za co kupim dedikovanu dashcam do auta s ovela viac funkciami a natacatelnym displayom. GoPro su kvalitne kamery, to sa nikto nehada, ale za tie peniaze mi urobi viac muziky kamera urcena primarne do auta a nie outdoorova kamera pripevnena na nejaky bazmeg, za ktory ma este sprdnu policajti, ze mi brani vo vyhlade cez celne sklo...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kamera do auta

Příspěvek od hasmen »

Hele,kup si co chceš... chtěl jsi nějaké názory na kamery tak jsem ti napsal svůj.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

OK, vdaka za nazor, ale GoPro ma pre mna viac negativ ako pozitiv. keby som bol nejaky adrenalinovy sialenec alebo outdoor freak, tak by som asi do tej GoPro siel lebo by som si to ospravedlnil tym, ze ju mozem pouzit aj na zaznam volnocasovych aktivit, cize by to bola univerzalna kamera. ja vsak pozeram po niecom co bude len a len v aute a tam, aspon podla mojho nazoru, je lepsie investovat peniaze do kamery, ktora je dedikovana do auta a ma tomu prisposobene aj svoje funkcie a instalaciu. :drinks: ...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kamera do auta

Příspěvek od hasmen »

Jo to bychom mohli :drinks: :wink:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

Bofors píše:To máš pravdu, tak jak z toho ven?
no tvoj problem je ta pozadovana vydrz 3 hodiny a viac na baterku a to splnaju hlavne tie outdoorove kamery typu GoPro. standardne dashcamery pocitaju s pevnym napajanim (musime si uvedomot, ze taky GPS modul "zerie elektriku" neskutocne a aj dalsie senzory nebudu urcite A+++ :D ), maximalne na baterku do tych 30 min, napr. aby si ju mohol vybrat z auta pri nehode a vyhotovit si video a foto dokumentaciu. netvrdim, ze nakoniec taku kameru nenajdes, ale asi to nebude kratke hladanie a zo zufalstva skoncis u nejakej outdoroovej kamerky :lol: ...

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Kamera do auta

Příspěvek od komar_ »

sirdo píše:no tvoj problem je ta pozadovana vydrz 3 hodiny a viac na baterku a to splnaju hlavne tie outdoorove kamery typu GoPro...
Tak tady pozor, s výdrží je to právě naopak. Mám GoPRO hero3 black edition (tzn. top model minulé sezóny) a nevydrží na baterii déle než 1h. Se zapnutým wifi a ovládání přes ovladač/telefon to může být klidně i jen půl hodiny. Vím o čem mluvím, protože používám právě na outdoor aktivity a batoh plný záložních baterií je nutnost...
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“