Kamera do auta (černá skříňka)

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
signoflife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.01.2016 16:18

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od signoflife »

truecam A5 jsem kupoval asi 2 roky zpět, musel jsem ji reklamovat, do druhého dne přestal zobrazovat display. Naštěstí v záruce vyměněno bez řečí, druhý kus funguje dodnes. Loni před vánoci koupeny 2 ks A7s, jedna v poho, druhá občas vypíná display, teda nevím přesně, podle mne to vypadá na zamrznutý sw a poté zhasne obraz. Rozběhne se po blíže neidentifikovatelném proměnném systému stlačení všech různých tlačítek, od reset, po on/off až po foťák a tlačítka na zadní straně kamery. Nyní pár dní fungovala dobře, zatím nereklamuji. Jinak obraz chválím, i v noci super, dodaný sw na přehrání včetně GPS na mém pc zamrzá a nefunguje.
ex - VW Golf VII Variant 1,4TGI Highline 2015, VW Tiguan Allspace 2,0TDI Highline 2018

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od breit »

osobně truecam nedoporučuji. Ze všech stran slyším jen stížnosti a ani kvalita obrazu není valná.
Doporučoval bych např. DOD L650W, mini 0806, nebo jakoukoliv kvalitnější kameru od e-prance. (Pozor na fejky!).
Onboard kamery mám jako hobby 10let, tak kdyby chtěl někdo poradit, jsem k dispozici.
Osobně momentálně používám:
Přední: E-Prance B48 (chip Ambarella 7) - spokojenost
Zadní: mini 0801 - mohla by být lepší, ale na zadek stačí bohatě
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od pajosII »

ahoj, já mám necelý rok eXcam A90 FullHD, 170° A+,f=1.8 na GVII, před tím jsem ji měl na GV a zatím super, bez problémů, skvělý záznam i v noci, jsem s ní spokojen :-)
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Dogon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.01.2016 18:34
Bydliště: Olomouc

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od Dogon »

Zdar ,
raději bych volil lepší rozlišení než má A5 nebo A7 ... byla mi doporučena kamera http://spionsvet.cz/e-1358-full-hd-dual ... ra-do-auta" onclick="window.open(this.href);return false; ... má full HD a plus je , že ma i zadni kameru. Měla by mi zitra dojit , takže o vikendu budu montovat ...
no a když sem u toho , nevite kudma protahnout kabel na napajeni ? do svorkovnice idealně.

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od pajosII »

Dogon píše: nevite kudma protahnout kabel na napajeni ? do svorkovnice idealně.
ahoj, během dne Ti to nafotím ( tažení kabelu, ale asi už bude pozdě, když ji chceš v sobotu montovat ), připojil jsem se pomocí tohodle
Přílohy
s-l500.jpg
s-l500.jpg (17.95 KiB) Zobrazeno 5363 x
855954_BB_00_FB_EPS_250.jpg
855954_BB_00_FB_EPS_250.jpg (10.02 KiB) Zobrazeno 5355 x
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od qeed01 »

Ahoj, prosimte, mohl bys to nafotit - hlavne bych uvital i fotku jak si to primo zapojil k pojistkam :)
Dekuji.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od x-father »

Všechno už tu bylo řečeno.

Vedle pojistky zapalovače je volná pozice. Vemeš bazmek a zasuneš ho. Zem přiděláš na nějakou kovovou část. O tomhle se nedají psát elaboráty a fotit obrázkové návody.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od ladaf »

Taky jsem přemýšlel jakou kameru do auta pořídit. Nakonec jsem pořídil GoPro Hero+ LCD protože nemám velký nájezd a je všestranná (do auta, pod vodu, na zem i do vzduchu :D)
Další plus je výdrž oproti běžným kamerám do auta (měla by vydržet bez napájení 1,5 - 2h).

Mínus je že nezobrazuje rychlost, polohu a čas. I když čas se dá doplnit dodatečně přes SW. To mi ale vůbec nechybí.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od larin »

Ahoj,

napadlo mě vyřešit napájení kamery prostřednictvím vedení k senzoru vlhkosti u zrcátka,
je to nejbližší bod, odpadlo by tím vedení kolem A sloupku z pojistek.

Nerad bych ovšem zasahoval do origo elektroinstalace svorkováním, zkusím pohledat origo průchodku na stávající konektor,
z které by bylo možné vše vyvést bez narušení původní a v případě potřeby opět demontovat do původního stavu.

Co si o tom myslíte?
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od x-father »

Ze tam nikde nenajdes 5V na ktere kamerky obvykle bezi a sem zvedavej, kam tam nacpes ten velkej napajeci adapter.

MichalCerny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.04.2016 21:22

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od MichalCerny »

Neporadí někdo jak schovat kabel od kamery? od zrcátka směr pravý sloupek, jak se dostat mezi sklo a strop a pak do sloupku? Díky

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od vasekp »

Michale, pokud je dotaz ještě aktuální, můžu nafotit.

Kamerku (Xiaomi Yi) jsem umístil vlevo vedle zrcátka a kabel strčil mezi sklo a tapec, po povrchu a bez jakékoliv demontáže přešel do těsnící gumy dveří a dolů do pojistek. Taky jsem se toho bál, ale žádná věda to není :) Jediná vada je zastínění senzoru světla samozatmavovacího zrcátka, to ještě musím nějak pořešit :-)
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od Ludde28 »

Kameru mam umistenou pred zrcatkem vpravo - nezavazi cidlu.
Snura je natahnuta do kufru, kde mam 12V.
Originalsnura je dostatecne dlouha.
Je zacpana pod tesnenim a neni vubec videt, krome zhruba 15cm u zadniho sedadla (aby se dostala do kufru)
Sedadla se daji sklapet aniz by snura vadila.
Přílohy
Dlouha napajeci snura
Dlouha napajeci snura
GOLF-7.jpg
golf 7 fram.jpg
golf 7 fram.jpg (19.54 KiB) Zobrazeno 4840 x
tady je troch videt.
tady je troch videt.
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od x-father »

Tak táhnout kabel od zrcátka do zadní CL zásuvky by mě nenapadlo. V tom B sloupku bych byl opatrný, kudy tam máš kablík protažený, protože jsou tam pytle a až vyletí, tak aby to nějak neovlivnilo jejich rozvynutí.

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Kamera do auta (černá skříňka)

Příspěvek od pajosII »

já mám kameru ( eXcam A90 ) umístěnou před zrcátkem vpravo, a kábel tažený jako vasekp
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“