Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od passatb3 »

Klepou ty tlumiče? Já mám tu plastovou "vložku" taky povytáhlou na nových tlumičích a je to OK. To chyba nebude...

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od belacapa »

Otázka je, či sa po uvoľnení "niečoho" to niečo dokáže nejakým spôsobom samo vrátiť do pôvodnej polohy. Lebo napr. ako som to už niekde tu písal, mne to klepe povedzme týždeň, dva a potom úplne prestane. Teraz mám napríklad pokoj už dobrý mesiac. Tak som zvedavý či sa niečo neprejaví po prezutí na letné 17stky, ktoré by teoreticky mali byť ťažšie (teraz mám zimné 16stky)...
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

No nebouchaj, ale za určitých okolností tam slyším nějaký zvuk, který to dřív nedělalo. Není to moc výrazné. Jde hlavě o situace, kdy se kolo hodně "vyvěsí". Např. sjíždím z vyššího obrubníku a zadní kolo "spadne". Nebo někdy na retardérech atd, když jdou zadní kola dolů. Abych kvůli tomu byl dva dny bez auta mě to za to nestojí, abych se pak jen dozvěděl, že závada se neprojevila, proto se zatím informativně ptám, zda je toto normální. Příjde mě divný, že to z každýho tlumiče leze jinak.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od passatb3 »

Příjde mě divný, že to z každýho tlumiče leze jinak

Mám to podobně. Na pravé straně leze cca 2 cm a na levé cca cenťák.

FriedrichPetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 07.02.2010 13:26

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od FriedrichPetr »

Minulý týden jsem psal ve vedlejším vláknu, ze jsem se na možnost řešení ptal v Autocentru Olomouc. Tam mi bylo sděleno, ze slyší poprvé, ze G7 Variant bouchá náprava ... tak jsem tam dále nediskutoval. Teď v sobotu jsem měl cestu přes Opavu a stavil jsem se u Hellera (tam jsem Golfa před necelým rokem kupoval). Spoléhal jsem na to, ze tam pochodim lépe. Už jen kvůli toho, ze tady někdo výše psal, ze mu v Opavě měnily tlumiče, ze tam o závadě vědí. No a má zkušenost - prý jsem první, kdo s tímto problém přišel. Tak jsem se snažil vysvětlit, ze se to řeší na fórech a ze mám několik známých s totožným vozem a ze všichni máme stejný problém. Na to mi servisní technik odpověděl, ze nemůžu věřit všemu, co si kde přečtu. Tak já už nevím. Asi mi už nevadí ani tak to bouchaní jako ta arogance techniků ... Prosím, kdo mate vymenene tlumiče a mate po výměně klid, můžete napsat číslo TPI nebo alespoň sem vložit nějaký servisní protokol. A připsat, který prodejce o problému ví a hlavně je ochotný ho řešit. Děkuji

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od milouf »

v Porsche Brno to řeší bez problémů, jen jsem to zmínil, že to klepe a hned dali jiný tlumiče
Huml

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od passatb3 »

FriedrichPetr píše:Minulý týden jsem psal ve vedlejším vláknu, ze jsem se na možnost řešení ptal v Autocentru Olomouc. Tam mi bylo sděleno, ze slyší poprvé, ze G7 Variant bouchá náprava ... tak jsem tam dále nediskutoval. Teď v sobotu jsem měl cestu přes Opavu a stavil jsem se u Hellera (tam jsem Golfa před necelým rokem kupoval). Spoléhal jsem na to, ze tam pochodim lépe. Už jen kvůli toho, ze tady někdo výše psal, ze mu v Opavě měnily tlumiče, ze tam o závadě vědí. No a má zkušenost - prý jsem první, kdo s tímto problém přišel. Tak jsem se snažil vysvětlit, ze se to řeší na fórech a ze mám několik známých s totožným vozem a ze všichni máme stejný problém. Na to mi servisní technik odpověděl, ze nemůžu věřit všemu, co si kde přečtu. Tak já už nevím. Asi mi už nevadí ani tak to bouchaní jako ta arogance techniků ... Prosím, kdo mate vymenene tlumiče a mate po výměně klid, můžete napsat číslo TPI nebo alespoň sem vložit nějaký servisní protokol. A připsat, který prodejce o problému ví a hlavně je ochotný ho řešit. Děkuji
Jak jsem už psal: v Porsche Brno problém s boucháním tlumičů vyřešili k mé spokojenosti.

FriedrichPetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 07.02.2010 13:26

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od FriedrichPetr »

Zkusím jim napsat a domluvit se. Zase tak daleko do Brna to nemám. Štve mě ale, ze jedna firma a rozdílný přístup (Heller Opava už je nějakou dobu taky Porsche).

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Já auto kupoval v Auto Jarov v Praze a s nimi to i řešil. Velice ochotný přístup, snaha pomoci a také problém vyřešili tak, že je klid.

FriedrichPetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 07.02.2010 13:26

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od FriedrichPetr »

Psal jsem teď vedoucímu prodeje (řešil jsem s ním nákup) do Opavy. Vše jsem mu popsal a jsem zvědavý na odpověď.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

Já se o tom bavil s technikem a říkal, že na to u VW popsané bylo. Koukal do PC a říkal, že mě by se to ale podle VIN týkat nemělo. Výroba konec 2015. Kámoš má Golfa v naprosto identické konfiguraci, který je vyrobený asi o 4 měsíce pozdějc cca 03/2016 a reklamoval to a tlumiče mu měnili. Zdá se mě divný, že by později vyrobené auto na to trpělo a dříve ne, protože tohle se tu řeší už dýl, než kdy byl vyrobený můj kus. To by musely nějaké serii být vadné, pak ne, pak zas jo. Někdo tu psal, že snad mění když si zákazník stěžuje do výroby koncem 2016.

Jinak ten kamarád to pak ještě řešil opakovaně a nakonec jsem mu poradil zámek sedačky - že se to tu taky řešilo a cvakalo mu i to, tak to už má snad vyřešený. Ještě má cvrčka v B sloupku a to taky řešil opakovaně a není dořešené. Je z toho docela smutný, protože furt někde poslouchá nějaké pazvuky.

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Vy co mate toho cvrcka v B sloupku, zkuste na mistech, kde to dela otevrit dvere. Ono je mozna problem v zamku dveri. Me uz na to koukali, dokonce je na to i TPI (bohuzel blizsi info nemam), nicmene mi to dela porad. Na ceste, kde jsem to pozoroval jsem zkusil za jizdy pootevrit dvere a nic jsem pak neslysel... tak mozna opravdu ten zamek.

Cvakajici zamek sedacek - ano taky mam - opravil jsem si zatim dvemi zavity elek. paskou pres kovove ocko. Sedacky se oteviraji normalne, ale nic necvaka :yahoo:

Jinak u meho auta, ktere bude v dubnu slavit rok zivota odeslo pravdepodobne rizeni. Dnes jsem to nechal v servise, tak jsem zvedavy, zdali se naplni nepekne zvesti ... :rofl:
Jo a jeste jen pro pobaveni, 3 dny zpet jsem chytil kamen do okna, takze okno na vymenu ... :baseball: (ale to uz je mimo tema :wink: )

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

Ja na mulem aute za 8 let menil 6x, nebo 7x. To je hned.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od wittmann167 »

xlisak píše:Vy co mate toho cvrcka v B sloupku, zkuste na mistech, kde to dela otevrit dvere. Ono je mozna problem v zamku dveri. Me uz na to koukali, dokonce je na to i TPI (bohuzel blizsi info nemam), nicmene mi to dela porad. Na ceste, kde jsem to pozoroval jsem zkusil za jizdy pootevrit dvere a nic jsem pak neslysel... tak mozna opravdu ten zamek.
Taky to tipuju z 99% na zámek. Pokud jsem dveře pootevřel, nic jsem nezaslechl.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od passatb3 »

Díky za typ na toho "cvrčka"! Vyzkouším... Až si půjdeš pro auto, zkus z nich ohledně toho TPIčka něco bližšího vytáhnout. Hodilo by se... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“