Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Olaf87 »

To bylo myšleno jako sranda. Měnil jsem komplet podvozek za stavitelný :wink:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

GetFREE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.08.2016 21:21

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od GetFREE »

išiel som na predvádzačke s golfom 1,4tsi (5000km malo najazdené) zo športovym podvozkom a na prvej priečne nerovnosti som si toho všimol, predtým som mal sedan takže zadné tlumiče boli v kufri mimo interiéru, podla mna sú to horné uloženia zadných tlmičov ktoré sú proste na hatchbacku počuť do interiéru, aj ked na iných auták s 5 dverami to nerobí...

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od jiras_ »

Netrápí někoho kromě tohohle bouchání taky jakoby cvakají pásy? Na nerovnostech to slyším za levým uchem, asi od držáku pásu v B sloupku, připomíná to cvakání hodin. Těžko se to určuje přesně, přecijen točit hlavu při jízdě se mi moc nechce...
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od wittmann167 »

Jo, přesně - to mě vytáčí úplně k nepříčetnosti. Tikání mi to nepřipomíná, je to klasický kovový zvuk. Dělá to jen u řidiče. Otec to má taky. Že by opět vlastnost vozu?
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

mám to taky, občas ano občas ne, raději mám nahlas radio.

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od jiras_ »

Někde jsem četl, že to trápilo někoho na Golfu VI a měnili mu nějaké pružiny, držáky plastu či co, už si to přesně nepamatuju. Což je divný, že by to přenesly do další generace, když to měli vyřešené...
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

Kámoš má Golfa v identické konfiguraci jaká, jen o asi 4 měsíce novější výroba a popisuje obojí co se tady řeší.
Už to i reklamoval.

Bouchání zezadu byl prý povolný tlumič. Už mu to dělá znovu.
Cvrlikání z B sloupků na obou stranách taktéž reklamoval, ale dělá to stále.

Jeli jsme se spolu i projet a já seděl za ním a snažil jsem se určit odkud to jde, ale úplně jsem neuspěl. Je to někde ze slupku v oblasti pásu.

Už byl na druhé reklamaci a jak na potvoru se zrovna ani jedno neprojevovalo.

Mě to cvakání v B sloupku občas dělá taky. Zkusím ze ještě zeptat kolegy, který má G7 taky.

Vypadá to na běžnou vlastnost :/

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

Poměrně čile se to řeší i na jiných forech.

Obrázek

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

jinými slovy...rozebrat B sloupek, prozkoumat nějaký díry kolem airbagu a nalepit tam 3M pásku?

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od jorbl »

Musím se smát, v autě už mám na x místech nastrkaný různý vycpávky v ne moc úspěšný snaze odstranit vrzání klapání atd, a teď budu rozdělávat B sloupek kvůli tikání za uchem :| Samozřejmě to mám taky a jednou už jsem vzteky prásknul dveřma tak, že se divím že jsem něco nerozbil.
Golf VII Variant TSI Obrázek

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Biggles1 »

Půl roku jsem poslouchal kovové klepání-cvakání, nebo jak to nazvat, kdesi vzadu napravo. Samolepící pěnovou gumou a molitanem jsem polepil kdeco, hlavně v kufru a pořád nic. Nechtělo se mi rozebírat čalounění kufru zbytečně, tak si žena sedla dozadu za spolujezdce, že se aspoň pokusí upřesnit místo odkud se to ozývá. Jak se při jízdě po městě vyhýbám všem nerovnostem, tak jsem je teď schválně přejížděl a .......nic, ticho. Prostě v záchytu-zámku sklopného opěradla zadního sedáku byla nepatrná vůle, která mě skoro připravila o nervy. Stačilo trochu hrubé síly a jen mírně ten záchyt opěradla (přivařené oko z kulatiny), ohnout směrem nahoru. Nahoru proto, že při pohledu z kufru byla v zámku přiklopeného, ale nezacvaklého opěradla víc prostoru nahoře. K ohnutí jsem použil rovný konec klíče na kola (vejde se do oka a jako páka dobrý). Ohýbal jsem to na několikrát a současně kontroloval vůli v zámku. Stačí to přihnout fakt málo, milimetr, možná dva. Vážení, to ticho....fantazie....Vánoce v létě :D .
Při hledání zdroje pazvuku-klepání jsem opěradlem "lomcoval" už dřív, ale při uchopení za horní okraj se to neprojevilo. Až když jsem vyklopil loketku uprostřed, včetně přepážky do kufru a ve vzniklém otvoru uchopil a "zalomcoval" opěradlem, bylo jasno.
Matriál toho oka je ona kulatina a myslím, kdyby měla o milimetr (cca) větší průměr, žádné klepání by nebylo. Ještě poslední poznatek: v horkých letních dnech se klepání zeslabovalo, nebo úplně ztrácelo a v chladných zase naopak.

Tak to je moje zkušenost s klepáním, třeba to někomu pomůže.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od qeed01 »

Muzu potvrdit, mam to stejne. Ohnuti jsem nezkousel, spis vypodlozeni. Ale diky za typ, zkusim ohnou ;)

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Je to vtipne, ale to klepani od zadniho sedadla se mi zacalo projevovat take a jedine, co jsem zatim vypozoroval bylo, ze kdyz sedadlo sklopim, zvuk je pryc. Jinak co se zadnich tlumicu tyce, tak stale v reseni. Navic kdyz jsme u tech neprijemnych zvuku, tak v pravem trojuhelnicku (u spolujezdce u prednich dveri) se mi taky zacaly ozyvat zvlastni zvuky. Parkrat jsem ten volny trojuhelnik pomackal a zatim klid.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Musím také přidat trošku. Pří nedávné cestě do Prahy mi začalo cosi pobuchovat na dveřích u spolujezdce. Myslel jsem si že je to škrabka na okna, ale když jsem dojel na místo koukám a nebylo tam vubec nic! Koukal jsem nakonec na celej tapec a zjistil jsem že nebyl docvaknutej :? Tak to už muselo být z výroby !! Nikdo tam nesedá. A teď se mi začíná ozývat na straně řidiče někde okolo opěrky hlavy vždy jen tak 4minuty jizdy když auto někde dlouho stojí třeba v garáži přes noc nepříjemné vrzající cvakání. Už jsem obouchal kde co a nic. Ta naše cesta od domu je taková lepší polní cesta a tam se vždy vše ukáže :)
Naposledy upravil(a) Oskar1 dne 25.10.2016 18:02, celkem upraveno 1 x.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Musim přidat ještě jednu věc kterou jsem dnes řešil a podařilo se najít problém. Dost často se mi stává že když prudce zavřu dveře u řidiče tak se ozve plechová rezonance jako když člověk zavřel staré MBčko :D Připadalo mi to jako zezadu tak jsem nejdříve pootvíral všechny dveře, vyndal plato kufru, sklopil sedačky a neustále to samé ale jak jsem vylezl ven tak jsem naštvaně praštil dlaní do střešního nosiče nad řidičem a zvuk byl na světě :D ten zvuk se přenášel až dozadu a mátlo to. Jde o ten okrasnej plech na konci střesního nosiče pod obloukem. Tak si ho nechám zítra dotáhnout a bude klid. Netušim jak se dostat k tomu šroubu :? A nechci nic zničit :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“