Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

Prý bouchá i zámek co drží zadní sedačky. Zkuste na pár sní sklopit sedačky a uvidíte.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

zkusil jsem před nějakou dobou a nepomohlo, prostě si myslím, že to nejde zevnitř auta

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od maticb »

Mě taky dělá bouchání (klepání) vzadu zámek pravé zadní sedačky. Stačí jí sklopit a je klid. Dnes jsem, abych si potvrdil, že je to opravdu jen zámek, omotal to kovové oko papírem (nic jiného jsem v autě neměl) a hned je klid :)
Biggles1: Díky moc za tip, na tohle bych nepřišel :good:
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Biggles1 »

Jsem rád, že můj "objev" někomu pomohl :potlesk: .

Přidám další tip na zdroj klepání z kufru.
Před časem jsem si vedle rezervního kola uložil 3l náplň do ostřikovače, kterou jsem si schválně pro tenhle záměr koupil v "měkkém" provedení, protože kanystr by se asi nevešel. Dal jsem to vedle rezervy pěkně na stojato, (co kdyby plastový uzávěr špatně těsnil), s uspokojením z dobře využitého prostoru. Netrvalo dlouho a zaregistroval jsem nový zvuk klepání. Přiznám se, že až druhý den mi došlo, že pohyb tekutiny v igelitovém obalu způsobuje klepání onoho uzávěru do holého plastu spodní strany vyndavací podlahy kufru. Chci tím říct, že ne vždycky se jedná o technicky složitou příčinu.

P.S. Pěkné Vánoce a alespoň uspokojující následující rok Všem.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Ja jsem vyndal z kufru uplně vše!!! A zklopil jsem sedačky, vyndal roletu, podlahu,boční kapsu, trojuhelník a dokonce si vlezl do kufru a nechal jsem se vozit a jde to od tlumičů!!!

Uživatelský avatar
Eddy 82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 18.10.2011 21:23
Bydliště: Malacky

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Eddy 82 »

Ja som práve kúpil ročný Golf Variant, ktorý má najazdené 23000km a som hrozne sklamaný. Okrem rôznych pazvukov, ktoré idú z rôznych miest dverových obkladov, ma neskutočne irituje plechové búchanie zo zadnej časti auta, osobne predpokladám, že to ide dakde zo zadnej kapoty, po tej keď poklepem tak je to celkom slušná zmes rachotu, tak skúsim dať dole tapacír, a popodliepať čo sa dá, rovnako sa mi zdá, že aj uchytenie značky v rámiku celkom rachotí.
A aby toho nebolo málo tak predné svetlá - tie najdrahšie bixenóny - sú z vnútra zarosené! Takéto dačo mi príde u auta za 30 000€ dosť smutné.
Doteraz som jazdil na A4 r.v.2010, ktorá má o 200 000 km viac a takéto dačo je u toho auta nepredstaviteľné, VW ma sklamalo celkom dosť, a to hovorím ako fanúšik a zamestnanec VW.
Golf Variant 2.0 TDI, DSG Highline

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Ty světla když je zima ta to je naprosto normální! Mají to všichni bohužel. A pazvuky to vlastně taky.....

Uživatelský avatar
Eddy 82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 18.10.2011 21:23
Bydliště: Malacky

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Eddy 82 »

No o tých svetlách som si práve dačo počítal a teda treba to brať ako vlastnosť....

Tie pazvuky by boli akceptovateľné, ale to čo ide zo zadu auta to je nonsens, ale ja na to prídem a potom sem dám info, v čom to bolo.

A tu je veľmi dobre vidieť rozdiel aj v rámci koncernových značiek, audi sa nedá zrovnávať s VW, predsa len ľudové vozidlo je slabšie :D
Golf Variant 2.0 TDI, DSG Highline

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravim všechny co mají tento problém s poklepáváním zadní nápravy. V pondělí jsem auto odvezl do servisu a technik naštěstí poznal to bouchání!!! Jeli jsme to projet a opravdu se to projevilo na 100% a dokonce se projevilo gumové vrznutí přední nápravy! A dnes mi auto předali mam nové zadní tlumiče a už uni Ťuknutí!!!!!!!!!!! Po roce a půl! A vepředu mi dali nové gumové silentbloky a taky klid! Vše na garancí. Číslo tlumičů 5Q0513049EQ a silentbloku 5Q0407182.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj Oskar1
tak to ti zavidim...

Vpredu mam zatial pokoj ale kilometrami to asi pride ako u takmer vsetkych Golfov 7,
otazka je, ze ten silentblok co ti menili ci je iny novy material alebo len novy kus a po nejakych km to zacne znova....
Vidim podla cila dielu a schcemy, ze ti menili na ramene vpredu len ten predny silenblok
a prave vacsina ma problem s tim zadnym na ramene, kde ho mazu tou litiovou vazelinou, ktora je aj ako diel k silentbloku.

Ohladne tich zadnych tlmicov nevies nahodou ci ti menili len tlmice alebo aj tie dorazy nad nimi alebo aj horne ulozenie tlmica?
Kedze na nemeckych forach kde sa diskutuje o tomto probleme s buchanim zadnej napravy resp. tlmicov
to uz menili niektorym ludom a po case to zacalo znova, udajne to vymena tlmicov neriesi natrvalo,
niektory tam dali aj Bilstein tlmice napriklad ktore su podstatne kvalitnejsie a buchalo im to znova,
tak preto je velke podozrenie podla mna prave na tie ostane diely nad tlmicom.
Mozno ak ich daju naspet a namazu je to na nejaky cas OK a potom to zacne poklepavat znovu,
cital som aj, ze na tom doraze nad tlmicom niekltory vyhodili nejaky kruzok alebo ho zrezali a odvtedy maju pokoj.
Aj tu na tomto fore pisal niekdo, ze mu vymenili tlmice a nezmizlo tak to je fakt zahada.
Este je otazka aky mas ty motor a zadnu napravu?
Mas multilink vzadu asi nie?
Podla tejto tabulky to cislo tlmicov, ktore tu pises uz neplati a pouziva sa novsie
http://www.oemepc.com/vw/part_single/ca ... 107/lang/d" onclick="window.open(this.href);return false;
Ties by pomohlo ak by si vedel zistit presne cislo TPI na obe vymeny,
pojdem na 30000km servisnu prehliadku asi v priebehu 3-4 tyzdnov tak by som to znovu v servise otvoril.
Auto mam terras asi rok a pred vianocami pri prezuvani mi v pneuservise technik ukazal,
ze si vismol ze mi tecie predny tlmic na lavej strane,
presiel po piestnici prstom a mal ho cela od oleja az odkvapkavalo z prstu, mam radost.
dik
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Mam najeto 32000 km auto má dva roky a naštěstí bude ještě další dva roky v záruce :D Motor mám 1.2 tsi 77Kw a zadní náprava je torzní tyč. Musím říct že po té výměně je naprostý klid a konečně si jizdu užívám. A dokonce musím říct že i auto se chová v zatáčkách a na nerovnostech čitelněji. V zádu mi dali jen nové tlumiče a nové šrouby jinak vše původní a určitě nic nemazali. Na přední nápravě mi měnili ty přední válečky protože ty mi vrzali. Protože při propružení se mi jako protáčeli. Nevím jak to jinak nazvat a to mi vydávalo ten hroznej zvuk. Zadní puky jsou v super stavu a ani ťuk :) Bohužel na to žádné TPI nebylo musí to poznat přijímací technik a hlavně jeho šéf který to musí natočit a zaslat do VW!

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Koukal jsem na ten nákres a ten patří pro verze 4X4 a ty budou mít jinou nápravu a také i tlumiče. Ty co mi tam dali jsou nejnovější generace. Koukal jsem u nich do systému a jsou poslední v té řadě tlumičů :wink:

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

To mazanie som myslel vpredu ten zadny zvysli silenblok na prednom ramene sa maze nejakou litiovou vazelinou.

Ale naspet k zadnej naprave.
Co myslis pod pojmom "puky".
Mna v servise odbili ze je to OK a je to len zvuk resp vlastnost podvozku :-)
Budem to skusat znova, ak nie je na to TPI tak to nevymenia nikomu taky je postup.
Nechce sa mi v tom vrtat, sam asi na to nepridem aj tak.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Tpi na to opravdu není alespoň mi to takhle řekli. I já to zadní bouchání řešil rok a půl a v těch největších servisech se tvářili že nic neslyší a že to nic není. Ale při reklamaci jiné věci a jizdě s technikem to bylo slyšet a po malích tahanicích se to nakonec vyřešilo ale taky to dalo dost velkou fušku jim to jasně prokázat. Ten Puk je silemblok zadní na předním rameni ten svislý. Ale ten mi nedělal nic. Radím nikdy se nevzdávat a jít si za svojim

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od eth »

Mám další tip na zdroj divných zvuků.
Cca již 2 měsíce řeším divný klepavý zvuk při akceleraci a brždění v malých rychlostech. Zvuk vycházel jakoby z pravých dveří, myslel jsem, že se v nich něco uvolnilo. Prošel jsem snad všechno - přihrádku ve dveřích, vepředu, sedadlo, pod sedadlem, ale na jedno jsem zapomněl - stropní přihrádka. Byly v ní sluneční brejle, od podzimu jsem na ně něšáh a asi se uvolnily.
Tím, jak je schránka blízko ucha, tak to znělo dost neidentifikovatelně. Tak snad to někomu pomůže...
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“