Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Mate pravdu není to přímo bouchání jako bouchání čepu nebo stabilizároru. Projevuje se mi to vzdy kdyz jsou na ceste nerovnosti nebo po nekvalitní vozovce. Zní to jako by tam bylo něco uvolněného a rachotilo. Při přejezdu retarderu a podobne se ozve standardní tlumené bouchnutí. Vyndal jsem vše s kufru naprosto vše co by mohlo bouchat vlezl jsem si tam a nechal se svést a zjistil jsem že je to na straně řidiče. U podběhu. myslel jsem jestli to náhodou nedělaji destičky nebo třmen. Přibrždoval jsem a rachocení se nezměnilo. Tak ještě sundam kolo a podívám se na tlumič a uchycení výfuku nebo oplastování na této strane!!

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od ladaf »

Nebude to fakt ta montážní sada na výměnu kola? Ta je v kufru na straně řidiče :wink:
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

To není. Vyndal jsem i tu sadu i ten boční kryt a zadna změna. Musim se podivat na zadní nápravu a uchycení vejfuku!!

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Příspěvek od ladaf »

No jo ale když to bude náprava tak to nezjistíš, protože když ji sundáš tak se nemůžeš svézt v kufru :laugh:
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od mulenek »

U mě taky, od začátku 10/2014, najeto asi 16k. Bral jsem zároveň pro manželku Rapid 1.2 a v přímém srovnání by ten rozdíl poznal aj nachluchlej. :?:
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

chlapci má auto dva roky a problém mám stejný. vymontoval jsem z auta úplně všechno včetně podlahy, kola, montážních sad, trojúhelníku...potom jsem vlezl do kufru a nahrál to...je to takové tlumené bouchání. v servise jsem to kvůli tomu měl dvakrát...poprvé, že mi vibruje značka, tak tam nacpal kus novin :good: kupodivu nepomohlo. podruhé nic, že je to v klidu.
někdy to je víc, někdy míň...vykašlal jsem se na to

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Tak jsem byl ted na své první garanční prohlídce a znova mi procházeli zadní část vozu. A opravdu pořadně a nic ani tlumič ani náprava ani uvolněný plast v podběhu proste nic!! Budu muset asi rozebrat oplastování na levé straně až po horní sloupek. Ale zjistil jsem že na bouchání ma vliv teplota! Když jsem byl v servise tak bylo 6,5 nad nulou a při jizdě s garančním technikem se neozvalo vubec nic!!!!!

kajdzas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.02.2016 16:31

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od kajdzas »

Jsem asi 10 dní majitelem 1,4TGI, (4000km, 7/2015) a mám stejný problém. Kovový zvuk velice nepravidelný projevující se na špatných vozovkách, např. III třídy, které jsou látany různými afalty. Např. na železničním přejezdu nic, na kočičích hlavách pouze výjimečně. S trojúhelníkem ve dveřích jsem měl zkušenost ze Zafiry, kde to bylo jednoznačné. Tady mohu potvrdit, že to trojúhelník není. A multilinkem taky ne, protože ten taky nemám :D . Plánoval jsem vlézt do kufru, ale jak to čtu, asi mi to nepomůže. Takže pokud na to někdo příjdete čím to je, budu jen rád.
Golf VII Variant Highline 1,4 TGI 07/2015

petr09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.05.2015 20:10

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od petr09 »

U mého Golfa byl také vzadu slyšet podivný zvuk při přejíždění nerovností. V rámci záruky vyrešili v Porsche a bylo to uchycení opěradel zadních sedadel, které na kovové sponě nedrželo. Podvozek, tlumiče a vše ostatní bylo v pořádku, nyní je v autě opět ticho.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Uz mě opravdu stve to bouchání a náhodně jsem bouchnul do plastového nárazníku na straně spolujezdce pod světlem a tam to opravdu rachotí jako když je tam něco volného! Na druhé straně vúbec nic!! Rachotí to i se světlem nechám prohlédnout na záruku.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj
mam to tiez, teraz mam najazdenych ca 7000km a pocujem to od ca 1200km.
Uz som tiez vybral uplne vsetko z kufru a stale nic. Trojuholnik to nerobi tiez, sedadla ako tu pise niekdo vyzsie som neskusal ale nezda sa mi to, pozrem to pre istotu. Mne to ide od zadneho praveho kolesa, resp. skusal som prejst cez ostrejsiu jamu lavym kolom a nic a ked prejdem pravym kolesom tak to buchne.
Odmontoval som aj zvonku podbeh a nasiel tam jeden plast dole ktory pri otrasoch buchal o podbeh, odizovoval penovou paskou ale neponohlo,
tiez je tam volne hadicka na odpad pri tankovani od hrdla nadrze, je tam volne a pri zime stvrdne a moze buchat o karoseriu, ale ani to nepomohlo. Tiez som zaregistroval pri zatlaceni naraznika pod zadnym svetlom ale lavym neprijemny zvuk, vybral som aj svetlo popozeral to tam ale tiez nic...
Tak uz neviem, inak s autom spokonost a toto mi kazi trosku dojem, nastastie to nie je vyrazne ale cloveka to nastve.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od mechy »

Zadní nárazník je nacvaklý na plastovém nosiči který je uchycen ke karoserii. Při montáži tažného jsem ho dotahoval protože mi přišel volný. Bohužel matky jsou pod nárazníkem. Jde to odzkoušet rukou - šáhnout zespodu mezi nárazník a karoserií.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

mechy:
pred dotiahnutim toho drziaku naraznika si mal tiez tieto buchotave zvuky odzadu?
pripadne ak ano, prestalo to potom?

medzitim som skusil zadne sedadla ako tu niekdo radil, ale tam to nebude vsetko ok
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Zdravím. Je to přesně 12 dní, co vlastním nový Golf Variant VII ve výbavě 1.4 TSI 110kW highline s paketem R-line, takže snížení světlé výšky o 15mm a bez DCC. Bouchaní, které je tu popisované začalo téměř od prvních kilometrů a teď si jej jen asi možná už více všímám. Aktuálně mám najeto cca 1300km. Také jsem zkusil vyndat co šlo z kufru, pobouchat páté dveře, blatníky atd a zatím také na nic nepřišel. Jak to tak ale čtu, tak se bude jednat o nějakou nesmyslnost přímo z výroby. Třeba máme jen všichni společného montážního technika nějakého dílů, co se naučil montovat něco ne úplně správně :-D V každém případě bych uvítal, kdyby někdo přišel s nějakým konkrétním nápadem či přímo s odhalením.

V uživatelske příručce píši na straně 324 u položky zvláštnost - neobvyklý hluk, možné příčiny - studený motor,systémy podpory brzdění,ACC, čerpání zemního plynu, elektronické blokování sloupku řízení, elektronická parkovací brzda, Auto-Hold,nezávislé topení - možné řešení - V rejstříku hledejte heslo "Hluky" . Prošel jsem ale celý rejstřík a po hlucích ani vidu ani slechu...

V každém případě by tam ale stejně popisovali maximálně, že elektrická brzda "bzučí" :-D

Jinak servis jsem zatím nekontaktoval, takže z tohoto pohledu zatím žádné info nemám.

Update:
Po hlubším hledání na webu jsem narazil na pár zajímavých článků a nejvíce mě zaujal tento (pro některé bohužel v angličtině): http://www.vwgolfmk7problems.uk/mk7_gol ... noise.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.03.2016 17:06

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Gil »

Vypadá to, že má problém celá platforma (viz článek a diskuze)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/no ... dela-rady/

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“