Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravím všechny co je trápí klepání nebo bouchání od zadní nápravy. Po 3/4 roce a cca 5000 km se mi opět vrátil tento nepříjemný zvuk při přejezdu kočičích hlav nebo panelové silnice. V Auto Jarov se k tomu postavili tak že už to měnit podruhé nebudou prý se to zase vrátí tak to nemá cenu. To je opravdu citace jejich slov! Nevzdal jsem to a v jiném servise tento problém poslali importérovi VW a ten jim povolil výměnu toho jednoho tlumiče. Tak uvidím jak to dopadne.Tak chci říct ať se nevzdáváte když se na vás někde vykašlou!

Uživatelský avatar
miro.sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.01.2017 15:51

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od miro.sk »

u mna uz tiez pocut znova to klepanie :( tieto klepania a vrzgania mi dost vadia a pristup servisov k veci resp. VW ma velmi sklamal..
Pred tym som mal Octaviu II a slova neda sa,nevieme,nemozme v slovniku proste nemali..
VW Golf VII variant Highline 1,4TSi

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Měl jsem možnost nahlédnout do dílenské příručky vydané 3.2016 a při čtení mě náhodou zaujal tento odstavec:
3.2 Shock Absorber Noises
Shock absorbers are frequently rejected and exchanged because
of rumbling noises. Examinations on the test stand and vehicle
have shown that there was not complaint with approximately 70%
of the rejected shock absorbers and the replacement was not
justified.
With complaints that are interpreted as rumbling or knocking
sounds, proceed as follows.
– Determine where, when and how the sounds change during a
road test on a dry stretch of road with irregularities.

Only in the rarest of cases shock absorbers are the fault for
noises.
Z tohoto usuzuji, že se nejedná o ojedinělý problém.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Tak jsem měl auto dva týdny v servise a dopadlo to tak to: opětovné poklepávání od zadních tlumičů vyřešeno výměnou pouze pravého tlumiče a vše přestalo ale netuším na jak dlouho. Naposledy to vydrželo pár měsíců. Opětovné vrzání přední nápravy bylo vyřešeno demontáží a namazání silentbloků tak zvaných puků speciální vazelínou a dali mi nové šrouby. Musím říct že chování přední nápravy je jako opět u nového auta!! :D Zatím musím říct že dobré ale netuším na jak dlouho.

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Oskar1 - Jaky to byl servis?

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

servis VW Porsche Praha

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Nio_VW »

V Auto Jarov výměna zadních tlumičů a bouchání zmizelo, tak snad to vydrží. Občas vržou, při jízdě po nerovnostech, LP dveře, servis provedl jen promazání těsnící gumy, což nepomohlo. Tak zkusím znovu do servisu.

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Já byl s těmi dveřmi na Jarově, přišlo zlepšení, ale někdy to stejně klepe téměř permanentně, někdy klid. Takže problém přetrvává.

VWGolfVarVII2.0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.05.2020 20:33

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od VWGolfVarVII2.0 »

Ahoj vsem, jsem rad ze v tom nejsem sam... Manzelka si uz klepe na celo a samozrejme nic neslysi... Ale k veci, bouchani zezadu z prave strany me dohani k silenstvi, jedi ne pozitivum je, ze kdyz sklopim zadni operky sedadel na prave strane (vetsi cast) tak to prestane, takze jsem rad ze to neni od podvozku auta ale stale to neresi muj problem s neprijemnym tlukotem, lezu vsude, podkladam a prokladam molitanem vse co jde, dokonce jsem zkousel i trochu uhnout to kotvici oko, take jsem ho zkousel omotat textilni paskou a porad nic... Uz zacinam byt bezradny, kdyby na to nahodou nekdo prisel nebo vedel o nekom kdo vi jak to odstranit tak budu moc rad za informaci. Samozřejmě pokud na to kapnu tak dam vedet na forum at nekomu zprijemnim jizdy.... Diky moc za jakykoliv napad...

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Biggles1 »

Při vyklopené loketní opěrce žádná změna? A co vyklopit celý průvlak na lyže, zkoušel jsi?
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

VWGolfVarVII2.0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.05.2020 20:33

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od VWGolfVarVII2.0 »

Zkousel jsem a beze zmeny... Ale vcera jsem se v tom jeste vrtal a zjistil jsem ze bouchani sice vychazi z prave strany ale tam je pouze preneseno ze zamotneho stredu po konstrukci sedacky. Samotne bouchani vychazi ze spoju obou operadel, ktera se o sebe opiraji a hodne pruzi. Ale je pravda ze loketka je taky jednou z moznosti... No, je to boj, asi budu jezdit se sklopenou sedackou.... 😀

VWGolfVarVII2.0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.05.2020 20:33

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od VWGolfVarVII2.0 »

Tak pratele bingo, to neprijemne bouchani je bocni plast mezi dvermi a cast na kterou se opira roh zadniho operadla, podlozil jsem kusem molitanu a je to pryc.... Slava nazdar vyletu...

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Jen pro informaci po letech. Jak jsem psal na začátku tohoto vlákna o problému s "boucháním" od zadní nápravy, tak se mi podařilo po několika návštěvách donutit servis k výměně zadních tlumičů (to bylo cca po 4 mesících, co jsem měl auto nové). Od té doby více jak 60k km od výměny a nepozoruji žádný problém. Jinak když jsem měl auto nové, tak bylo také divné klepání od zadní čási ale z interiéru. Problém je v zámkách sedaček. Když byly sklopené, tak ok, takže problém jsem si opravil nakonec nejlépe sám doma - elektrikářská páska a ty kovové očka v místě kontaktu se zámkem jsem omotal 2mi otáčkami (aby tam pásky nebylo moc) a mechanizmus sklápění fungoval dále. Od té doby také stále ok. Další zdroj "drnčení" může být z obložení dveří. To je tam pouze nacvaklé a obzvlášť, když máte lepší audio, tak při vyšších hlasitostech je slyšet. Výrazně vylepšeno běžnou duší z kola. Vytvořil jsem něco jako "těsnění" co jsem dal do mezery mezi plast obložšení a dveřmi.

Možná si někdo řekne, to je smutné, že na autě přes pul miliónu v nákupu je toho tolik. Mohu jen říci, ano, smutné to je, ale moje rychlé opravy byly nejvíce účinné než všechny pokusy a dohady servisu, kde se problémy nepodařilo vyřešit... Jinak škoda, že v rámci příplatkového audia není možnost i lepšího vytlumení dveří.

dasautos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 02.05.2012 16:45

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od dasautos »

On golf je celkem dobře utlumenej oproti konkurenci,že je tam vevnitř slyšet každý šustnutí co tam nepatří..U jinejch aut by si to třeba neměl šanci zaregistrovat díky většímu celkovýmu hluku uvnitř kabiny.

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od mxm1919 »

VWGolfVarVII2.0 píše:
26.05.2020 11:42
Tak pratele bingo, to neprijemne bouchani je bocni plast mezi dvermi a cast na kterou se opira roh zadniho operadla, podlozil jsem kusem molitanu a je to pryc.... Slava nazdar vyletu...
Tohle jsme měli na jedničkové Fabii :D Cvakalo to o ten plast a nesedělo úplně to kovové oko, do kterého záda sedačky dosedají. Taky vyřešeno molitanem pod to. A to by člověk řekl, že o 15 let novější auta z vyšší cenové mají furt stejné problém (to samé zatékání přes panoramu, co se tu furt řeší). Ale aspoň, že máš klid.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“