Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

tlumiče

Příspěvek od passatb3 »

Taky jsem reklamoval. Zadní tlumiče. Klepaly. Do data vyroby 11/16 mění automaticky, pokud to reklamuješ. To jen tak pro zajímavost.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj
Dik za info a fotky, mam tie tlmice ktore ti odmontovali.
No a este ich tu niekde v servise dokopat, aby boli ochotny to vymenit za nove,
zatial tvrdia, ze nemaju riesenie a vymena tlmicov nic neriesi :-(
To riadenie mam zatial OK.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

V servisu mi rikal, ze ty nove tlumice prosly nejakou upravou prave kvuli temto projevum. Vymena probehla myslim i s tou gumou v hornim ulozeni. Na nekterem foru jsem cetl, ze nekomu take pomohla tato vymena. Nekde snad i psali, ze se to musi vymenit prave i s tou gumou... vic do toho nevidim. Hlavni je, ze je to zatim ok :)

Jinak s rizenim uz jsem objednany, tak jsem zvedavy, co to bude...

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od photoart »

"Do data vyroby 11/16 mění automaticky, pokud to reklamuješ."
je na to tpi? na hatchback takisto?
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od passatb3 »

Taky přidám trochou k debatě. Nové auto mám od VII. 2016(vyrobeno VI.2016) a už od chvíle co jsem si jej vezl domů jsem zaznamenal ony zmiňované plastové zvuky z kufru auta a cinkavý zvuk vycházející z Bsloupku . Tak jako většina z Vás jsem postupně vyházel z kufru vše co šlo, ale bez výsledku. Reklamace proběhla koncem IX. u Bayera ve Slavkově, kde mi bylo oznámeno, že zmiňovaný hluk od zadní nápravy je zcela normální projev multilinku a je slyšet jen díky velmi tichému chodu motoru 8O a že ani v TPI nemají žádné instrukce.
Nehodlal jsem se s tím smířit a zajel do Porsche Brno, kde po vysvětlení problematiky ihned věděli která bije a po zkušební jízdě, natočení zvuků a nafocení čísel tlumičů poslali toto do VW. Druhý den přišla odpověď, že posílají nové zadní tlumiče. Po výměně je po problému. Alespoň zatím. Podle mechanika mění automaticky všechny tlumiče vyrobené do XI.2016, ale pouze pokud se zákazník sám ozve!!!!!
Cvakání v B sloupku se chystám reklamovat při prvním oleji. To už ale asi bude horší, protože se to neopakuje pravidelně. Pokud někdo s tím sloupkem uspějete rád se nechám inspirovat.
Jak to tady po dlouhé době pročítám, tak kvalita posledních VW šla rapidně do pr...e! To už mi pod rukama prošlo pár kousků od VW a nikdy jsem žádné takové "nedodělané" prkotiny co otravují pocit z jízdy řešit nemusel :cry:
Naposledy upravil(a) passatb3 dne 22.03.2017 14:32, celkem upraveno 1 x.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

prosím napiš sem čísla dílů, původních a hlavně vyměněných

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od Bofors »

taky je mám měněný, TPI na to je ale nevím tu hranici data výroby.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

tlumiče

Příspěvek od passatb3 »

TPI na tlumiče je stopro na Varianta. Jak jsem psal, tlumič musí být vyroben do 11/2016 Pak mění automaticky. Předpokládám, že i na backa.

FriedrichPetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 07.02.2010 13:26

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od FriedrichPetr »

Prosím tě, ve kterém VW servise ti tlumiče měnily? Já to řešil cca dva týdny zpět v Autocentru Olomouc a technik mi tvrdil, ze slyší poprvé, že G7 Variant klepe náprava ...

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od ladaf »

Jestli to bylo na Hornim lanu tak tam jsou snad nejvic neochotni z cele republiky. Zkus Porsche kousek vedle.
PS: kdy se vam ten hluk projevuje nejvic? Autem jezdi manzelka a nevim jestli to porad dela, jinak bych to asi zacal taky resit, mam vyrobeno 9/2016.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od passatb3 »

FriedrichPetr píše:Prosím tě, ve kterém VW servise ti tlumiče měnily? Já to řešil cca dva týdny zpět v Autocentru Olomouc a technik mi tvrdil, ze slyší poprvé, že G7 Variant klepe náprava ...
Porsche Brno. Přesně věděli o co jde. U Bayera ve Slavkově ale dělali mrtvý brouky a dávaly od toho ruce pryč. Že prý je to zcela v pořádku a zvukový projev je součástí multilinku :fool:

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od passatb3 »

ladaf píše:Jestli to bylo na Hornim lanu tak tam jsou snad nejvic neochotni z cele republiky. Zkus Porsche kousek vedle.
PS: kdy se vam ten hluk projevuje nejvic? Autem jezdi manzelka a nevim jestli to porad dela, jinak bych to asi zacal taky resit, mam vyrobeno 9/2016.
Dělá to nejvíc při nižších rychlostech a při přejíždění přes příčné nerovnosti, kočičí hlavy, zaplátovaný silnice atd.

FriedrichPetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 07.02.2010 13:26

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od FriedrichPetr »

Jo jo přesně, Olomouc Horní lán. V sobotu mám cestu přes Opavu, stavím se u Hellera Opava (nově vlastně Porsche) a poptám se tam. Golfa jsem kupoval právě tam. A byl jsem moc spokojený.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.4 TSi 92 kW - klepání

Příspěvek od passatb3 »

Tak dej vědět jak si v Opavě dopadl. Taky mám auto od nich...

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od x-father »

Nezkoušel jste se někdo na ty tlumiče ze spodu kouknout?

Já se bavil před nějakým časem se servisákem v VW a ten říkal, že jedna ž těch vad je, že se tam uvolní nějaký těsnění, nebo dorazy bo co a "spadnou" dolů.

Dneska sem si všiml, že mě z tlumičů kouká jakási vložka a ještě k tomu na každí straně jinak.
PL.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“