Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta
PříspěvekNapsal: 23.01.2016 12:12 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

19.11.2014

150

Mate pravdu není to přímo bouchání jako bouchání čepu nebo stabilizároru. Projevuje se mi to vzdy kdyz jsou na ceste nerovnosti nebo po nekvalitní vozovce. Zní to jako by tam bylo něco uvolněného a rachotilo. Při přejezdu retarderu a podobne se ozve standardní tlumené bouchnutí. Vyndal jsem vše s kufru naprosto vše co by mohlo bouchat vlezl jsem si tam a nechal se svést a zjistil jsem že je to na straně řidiče. U podběhu. myslel jsem jestli to náhodou nedělaji destičky nebo třmen. Přibrždoval jsem a rachocení se nezměnilo. Tak ještě sundam kolo a podívám se na tlumič a uchycení výfuku nebo oplastování na této strane!!

PříspěvekNapsal: 23.01.2016 14:41 
Profík
Profík

Hodnost:

Profík

12.08.2015

309

Nebude to fakt ta montážní sada na výměnu kola? Ta je v kufru na straně řidiče :wink:

PříspěvekNapsal: 24.01.2016 19:25 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

19.11.2014

150

To není. Vyndal jsem i tu sadu i ten boční kryt a zadna změna. Musim se podivat na zadní nápravu a uchycení vejfuku!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.01.2016 19:47 
Profík
Profík

Hodnost:

Profík

12.08.2015

309

No jo ale když to bude náprava tak to nezjistíš, protože když ji sundáš tak se nemůžeš svézt v kufru :laugh:

PříspěvekNapsal: 30.01.2016 01:10 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

19.11.2014

24

Olomouc

U mě taky, od začátku 10/2014, najeto asi 16k. Bral jsem zároveň pro manželku Rapid 1.2 a v přímém srovnání by ten rozdíl poznal aj nachluchlej. :?:

PříspěvekNapsal: 30.01.2016 08:53 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

15.04.2014

137

chlapci má auto dva roky a problém mám stejný. vymontoval jsem z auta úplně všechno včetně podlahy, kola, montážních sad, trojúhelníku...potom jsem vlezl do kufru a nahrál to...je to takové tlumené bouchání. v servise jsem to kvůli tomu měl dvakrát...poprvé, že mi vibruje značka, tak tam nacpal kus novin :good: kupodivu nepomohlo. podruhé nic, že je to v klidu.
někdy to je víc, někdy míň...vykašlal jsem se na to

PříspěvekNapsal: 31.01.2016 10:21 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

19.11.2014

150

Tak jsem byl ted na své první garanční prohlídce a znova mi procházeli zadní část vozu. A opravdu pořadně a nic ani tlumič ani náprava ani uvolněný plast v podběhu proste nic!! Budu muset asi rozebrat oplastování na levé straně až po horní sloupek. Ale zjistil jsem že na bouchání ma vliv teplota! Když jsem byl v servise tak bylo 6,5 nad nulou a při jizdě s garančním technikem se neozvalo vubec nic!!!!!

PříspěvekNapsal: 12.02.2016 15:09 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

03.02.2016

1

Jsem asi 10 dní majitelem 1,4TGI, (4000km, 7/2015) a mám stejný problém. Kovový zvuk velice nepravidelný projevující se na špatných vozovkách, např. III třídy, které jsou látany různými afalty. Např. na železničním přejezdu nic, na kočičích hlavách pouze výjimečně. S trojúhelníkem ve dveřích jsem měl zkušenost ze Zafiry, kde to bylo jednoznačné. Tady mohu potvrdit, že to trojúhelník není. A multilinkem taky ne, protože ten taky nemám :D . Plánoval jsem vlézt do kufru, ale jak to čtu, asi mi to nepomůže. Takže pokud na to někdo příjdete čím to je, budu jen rád.

PříspěvekNapsal: 05.03.2016 10:40 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

10.05.2015

1

U mého Golfa byl také vzadu slyšet podivný zvuk při přejíždění nerovností. V rámci záruky vyrešili v Porsche a bylo to uchycení opěradel zadních sedadel, které na kovové sponě nedrželo. Podvozek, tlumiče a vše ostatní bylo v pořádku, nyní je v autě opět ticho.

PříspěvekNapsal: 28.03.2016 16:25 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

19.11.2014

150

Uz mě opravdu stve to bouchání a náhodně jsem bouchnul do plastového nárazníku na straně spolujezdce pod světlem a tam to opravdu rachotí jako když je tam něco volného! Na druhé straně vúbec nic!! Rachotí to i se světlem nechám prohlédnout na záruku.

PříspěvekNapsal: 29.03.2016 11:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.06.2012

54

Ahoj
mam to tiez, teraz mam najazdenych ca 7000km a pocujem to od ca 1200km.
Uz som tiez vybral uplne vsetko z kufru a stale nic. Trojuholnik to nerobi tiez, sedadla ako tu pise niekdo vyzsie som neskusal ale nezda sa mi to, pozrem to pre istotu. Mne to ide od zadneho praveho kolesa, resp. skusal som prejst cez ostrejsiu jamu lavym kolom a nic a ked prejdem pravym kolesom tak to buchne.
Odmontoval som aj zvonku podbeh a nasiel tam jeden plast dole ktory pri otrasoch buchal o podbeh, odizovoval penovou paskou ale neponohlo,
tiez je tam volne hadicka na odpad pri tankovani od hrdla nadrze, je tam volne a pri zime stvrdne a moze buchat o karoseriu, ale ani to nepomohlo. Tiez som zaregistroval pri zatlaceni naraznika pod zadnym svetlom ale lavym neprijemny zvuk, vybral som aj svetlo popozeral to tam ale tiez nic...
Tak uz neviem, inak s autom spokonost a toto mi kazi trosku dojem, nastastie to nie je vyrazne ale cloveka to nastve.

PříspěvekNapsal: 30.03.2016 08:46 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

26.12.2013

492

Zadní nárazník je nacvaklý na plastovém nosiči který je uchycen ke karoserii. Při montáži tažného jsem ho dotahoval protože mi přišel volný. Bohužel matky jsou pod nárazníkem. Jde to odzkoušet rukou - šáhnout zespodu mezi nárazník a karoserií.

PříspěvekNapsal: 30.03.2016 11:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.06.2012

54

mechy:
pred dotiahnutim toho drziaku naraznika si mal tiez tieto buchotave zvuky odzadu?
pripadne ak ano, prestalo to potom?

medzitim som skusil zadne sedadla ako tu niekdo radil, ale tam to nebude vsetko ok

PříspěvekNapsal: 15.04.2016 20:43 
Jezdec
Jezdec

Hodnost:

Jezdec

15.04.2016

11

Zdravím. Je to přesně 12 dní, co vlastním nový Golf Variant VII ve výbavě 1.4 TSI 110kW highline s paketem R-line, takže snížení světlé výšky o 15mm a bez DCC. Bouchaní, které je tu popisované začalo téměř od prvních kilometrů a teď si jej jen asi možná už více všímám. Aktuálně mám najeto cca 1300km. Také jsem zkusil vyndat co šlo z kufru, pobouchat páté dveře, blatníky atd a zatím také na nic nepřišel. Jak to tak ale čtu, tak se bude jednat o nějakou nesmyslnost přímo z výroby. Třeba máme jen všichni společného montážního technika nějakého dílů, co se naučil montovat něco ne úplně správně :-D V každém případě bych uvítal, kdyby někdo přišel s nějakým konkrétním nápadem či přímo s odhalením.

V uživatelske příručce píši na straně 324 u položky zvláštnost - neobvyklý hluk, možné příčiny - studený motor,systémy podpory brzdění,ACC, čerpání zemního plynu, elektronické blokování sloupku řízení, elektronická parkovací brzda, Auto-Hold,nezávislé topení - možné řešení - V rejstříku hledejte heslo "Hluky" . Prošel jsem ale celý rejstřík a po hlucích ani vidu ani slechu...

V každém případě by tam ale stejně popisovali maximálně, že elektrická brzda "bzučí" :-D

Jinak servis jsem zatím nekontaktoval, takže z tohoto pohledu zatím žádné info nemám.

Update:
Po hlubším hledání na webu jsem narazil na pár zajímavých článků a nejvíce mě zaujal tento (pro některé bohužel v angličtině): www.vwgolfmk7problems.uk/mk7_golf_rear_ ... noise.html

PříspěvekNapsal: 16.04.2016 16:35 
Jezdec
Jezdec

Hodnost:

Jezdec

25.03.2016

2

Vypadá to, že má problém celá platforma (viz článek a diskuze)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/novy-superb-ma-problem-s-klepajicim-podvozkem-skoda-si-s-nim-nevedela-rady/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]