Volba profilu jízdy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Volba profilu jízdy

Příspěvek od tondaz »

Koukal jsem do ceníku příslušenství, že je možné dokoupit (u Sportsvana) dodatečnou montáž volby profilu jízdy. Chci se zeptat, zda je to k něčemu. Dost se courám po městě, kdy výkon moc nepotřebuju, tak jestli bude režim eco k něčemu. Díky moc za reakce :drinks:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Wlashack_cz »

Volba profilu jízdy slouží ke změně nastavení některých věcí ve voze. Zejména jde o posilovač řízení, převodovku (u manuálu nevím jak to funguje), klimatizaci, přisvětlování do zatáček atd. Na výběr jsou 3 přednastavené profily a jeden individuální, kde si můžeš věci nakombinovat. Normal, Eco, Sport, Individual. U Normal je řízení více komfortnější (posilovač řízení je zde silnější). Při Eco je řízení stejné jako na Normal, nicméně zde se mění nastavení převodovky. Převodovka déle drží rychlostní stupeň a řadí později (DSG). Taktéž při jízdě z kopce vyřazuje na neutrál. Sport má už tužší řízení (přijde mi, že je i progresivnější, ale to je blbost), převodovka je nastavena na sportovní režim. U Individual si můžeš věci zkombinovat. Já mám například řízení na sport, převodovku na normal, klimatizaci na mírnou, přisvětlování vypnuté atd.
Spotřeba mezi režimem Normal a Eco se víceméně nemění. Navíc Eco režim mi vůbec nevyhovuje. Například pokud jedeš i po rovině a pustíš plyn, okamžitě dojde v vyřazení. Při sešlápnutí se opět zařadí rychlost. Bez nějakých prodlev. Taky mi přijde, že je motor línější. Najel jsem v Eco režimu 1000km (na zkoušku) a už nikdy víc.
Otázka je, zda se tohle opravdu vyplatí. Pokud máš radši tužší řízení, jdi do toho. Jinak si myslím, že je to zbytečné.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od tondaz »

Moc díky za podrobný info :good: Dodělávka stojí necelý 3. tis, takže předpokládám, že se jedná jenom o dohrání či aktivaci softwaru. Auto by mělo dorazit za cca 3 měsíce (3 měsíce čekání už mám zasebou :wink: ) tak vymýšlým co vylepšit. Určitě ale dám chrom koncovku výfuku+led osvetlení SPZ, víc mě zatím nenapadá.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Wlashack_cz »

Přiložím ještě foto, ať to máš kompletní.
První půlka čekání se vleče, ta druhá uteče jak voda. A to ti ještě zavolají dřív, než budeš mít termín :wink:
Přílohy
IMG_20150813_143158.jpg
IMG_20150813_143139.jpg
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od tondaz »

Díkes :) Líbí se mi to. Auto bude manuál, tak až dorazí, napíšu svý dojmy.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

mbejdak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2016 01:25
Bydliště: Opava

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od mbejdak »

Zdravím vás chci se zeptal zdali někdo dodělával volbou profilu jízdy do manuálu.Chci jsi to dodělat ,ale nevím jestli je to i pro manuál.U nás v servisu my nedokázali odpovědět.Diky za informace ☺

signoflife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.01.2016 16:18

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od signoflife »

to by mě také zajímalo....
ex - VW Golf VII Variant 1,4TGI Highline 2015, VW Tiguan Allspace 2,0TDI Highline 2018

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Taky mě toto téma a příslušenství zaujalo a tak jsem zvedl telefon a zavolal do jedné pobočky VW v Praze a nechal se připojit na náhradní díly.
Pán si našel díl 5G0054809 (3014 Kč), nicméně podle mého VIN (Golf VII z 2015 s man. převodovkou) mu to prý píše, že není kompatibilní. Přitom vidí stejný popisek, jako je uveden v ceníku příslušenství: pro dodatečnou montáž, pouze pro vozidla s DSG a/nebo
tempomatem, nelze pro CNG. Dokonce mi četl i nějaký text navíc. Zavolal si tak prodejce a ten mu potvrdil, že to lze u vozů do výroby i s manuálem objednat a tak mu přišlo divné, že dodělat by nešlo (tempomat mám, DSG ne). Ještě mi potvrdil, že by instalace stála cca 1200 Kč a kompatibilitu si mám prý pro jistotu nechat ověřit telefonicky nebo e-mailem přímo u importéra VW (Praha, Radlická).

Takže pokud to VW potvrdí, je tu otázka, co by nám (vozům s manuální převodovkou) přineslo. Přece jenom DSG se chová jinak a změny by tam byly více viditelné (podřazení při sport apod.).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

mbejdak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2016 01:25
Bydliště: Opava

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od mbejdak »

No dej vědět co ti napsali. Je mi divný že by to nešlo. Viděl jsem erline a ten tam měl to tlačítko volby jízdy. Převodovka manuál.

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Nio_VW »

Ahoj. Mám 1.4 TSI manuál s možností volby profilu jízdy. Můj pocit je, že na Eco je auto línější a musí se více šlapat na plynový pedál, mezi Normál a Spor je pocitově lepší na reakci plynového pedálu profil Sport. Spotřeba na všechny profily byla stejná, tak jsem nechal nastavení Sport. Profil Individuál v možnostech nemám.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od bedrich666 »

Nio_VW píše:Profil Individuál v možnostech nemám.
To je jasny, ten je jenom s DCC.

Uživatelský avatar
zetttko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.02.2011 11:19
Bydliště: Brno

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od zetttko »

bedrich666 píše:
Nio_VW píše:Profil Individuál v možnostech nemám.
To je jasny, ten je jenom s DCC.
Není pravda, s DCC přibývá řežím Comfort a v nastavení Individual mám pocit tlumiče.
Já mám manual a režim Indvidual normálně mám.
Rozdíly mezi režimy je nepatrný, nicméně třeba v záběru režimu Eco a Sport rozdíl opravdu je.
VW Golf Variant VII 2.0 TDI Alltrack; White Pure - 2016 -->
VW Golf Variant VI 1.6 TDI; Metal Silver - 2012 --> 2016
VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI; Metal Grey - 2008 --> 2012

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od bedrich666 »

Tak jsem se spletl no :lol: :D

Ja puvodne jezdil na Comfort, pak jsem si nastavil Individual a uz jsem to tam nechal :D

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Docela by mě taky zajímalo, jestli to příslušenství obsahuje i panel k řadicí páce - tlačítko MODE nebo jen SW úpravu a volby se mění přes rádio. Ono to lze měnit přes obojí, ne? Samozřejmě asi přes tlačítko na panelu to lze rychleji.

Jinak v pátek jsem odeslal e-mail na importéra, tak uvidíme co odepíše.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
zetttko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.02.2011 11:19
Bydliště: Brno

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od zetttko »

bedrich666 píše:Tak jsem se spletl no :lol: :D
Ja puvodne jezdil na Comfort, pak jsem si nastavil Individual a uz jsem to tam nechal :D
Nechtěl jsem tě pranýřovat :D Abych pravdu řekl, já ani nevím, co tam teď mám :) Hodí se mě maximálně občas profil off-road, ovšem né vždycky je ta asistence brzdění z kopce supr :?
VW Golf Variant VII 2.0 TDI Alltrack; White Pure - 2016 -->
VW Golf Variant VI 1.6 TDI; Metal Silver - 2012 --> 2016
VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI; Metal Grey - 2008 --> 2012

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“