Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: USB do přihrádky na palubní desce
PříspěvekNapsal: 15.01.2016 22:07 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

15.02.2015

10

Zdravím všechny zdatnější a zkušenější,
netušíte prosím někdo (hlavně se obracím na majitele Sportsvanů, protože Golfy tuto vychytávku nemají), jak je těžké a kdo by zvládl dodělat USB napájení do horního kaslíku na palubní desce? Je krásně hluboký, přesně pod místem, kam si umísťuji navigaci, a bohužel je zcela bez konektorů... nemám ponětí, co mi hrozí, když to dám někomu v neautorizovaném servisu.
Díky předem za případnou radu.

Přílohy:
Poznámka: Náhled kaslíku
Kaslík.jpg
Kaslík.jpg (102.19 KiB) Zobrazeno 1384 krát

Předmět příspěvku: Re: USB do přihrádky na palubní desce
PříspěvekNapsal: 22.09.2016 18:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.09.2009

107

Havířov

Moc složité to není, když je člověk trochu zručný a něco mu říká i pájka a cín :wink:

Já osobně připevňuju navigaci až úplně k hornímu okraji okna, tak jsem si USB pro nabíjení takových to zařízení (používám i kameru jako černou skříňku) udělal v tom plastu, co spojuje vnitřní zrcátko a stropní lampičku (viz. foto) Výhodou byla přítomnost +12V a jednoduchost demontáže. Přes tu palubku by to taky neměl být moc problém. Teď mám jen krátký (10cm) microUSB kabel a nikde nic nevisí a nepřekáží. :wink:
A když vše vypojím, tak si toho jen tak někdo nevšimne.

A když se bevíme o tom co ti hrozí, tak jedině možné problémy při případné reklamaci v záruce.

Přílohy:
IMG_20160922_181913.jpg
IMG_20160922_181913.jpg (105.87 KiB) Zobrazeno 428 krát

PříspěvekNapsal: 22.09.2016 21:31 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

18.09.2016

24

Plzeň

Super! A je tam těch +12V pořád, nebo jen když je zapnuté zapalování?
Potřebuji jen to po zapnutí zapalování, aby se mi kamera sama zapínala když nastartuju.
(Jde mi o Golf Variant, ne Sportsvan, ale tohle by snad mohlo být stejné)

PříspěvekNapsal: 23.09.2016 08:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.09.2009

107

Havířov

Taky jsem nad tím přemýšlel, jak to udělat aby to reagovalo na to, jestli jsem v autě nebo auto stojí a nemusel to tahat někde z palibky, kde je 12V spínaných někde od zapalování. Pak mě právě napadlo to interiérové osvětlení a celé to umístění. Protože, když zamkneš auto a necháš svítit např. makeupovou lampičku pod clonítkem, tak ji asi po 3 sekundách jednotka zhasne. Při odemčení auta tam jednotka zase pošle +12V. Problém vyřešen! :wink:

Takže jsem rozebral slabší jednoampérovou nabíječku do zapalovače, koupil USB konektor, pro který jsem v plastu (viz foto) vyřezal malý otvor. Ty dva plasty konektor po složení pěkně chytly, takže tam nebylo třeba nic složitě upevňovat nebo lepit. Pak už stačilo vše popájet dohromady a zaizolovat. Když demontuješ stropní lampu, najdeš tak vedení k oněm lampičkám pod clonítky, které má i konektror (asi kvůli demontáži stropnice). Přes piny konektoru jsem napojil nabíječku a hotovo. Pojistka na interiové osvětlení má 30A, takže to v klidu utáhne, kor když mám všude LEDky. Variant to bude mít stejné si myslím 8)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 23.09.2016 14:25 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

18.09.2016

24

Plzeň

:good: Přesně tohle potřebuju. Spínání už při odemčení auta a ne až po zapnutí zapalování je dokonce ještě lepší.
Díky za info!

PříspěvekNapsal: 23.09.2016 22:31 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

15.02.2015

10

Buřton píše:
Moc složité to není, když je člověk trochu zručný a něco mu říká i pájka a cín :wink:

Já osobně připevňuju navigaci až úplně k hornímu okraji okna, tak jsem si USB pro nabíjení takových to zařízení (používám i kameru jako černou skříňku) udělal v tom plastu, co spojuje vnitřní zrcátko a stropní lampičku (viz. foto) Výhodou byla přítomnost +12V a jednoduchost demontáže. Přes tu palubku by to taky neměl být moc problém. Teď mám jen krátký (10cm) microUSB kabel a nikde nic nevisí a nepřekáží. :wink:
A když vše vypojím, tak si toho jen tak někdo nevšimne.

A když se bevíme o tom co ti hrozí, tak jedině možné problémy při případné reklamaci v záruce.

Děkuji Buřtone za návod,
mám úctu k lidem, kteří si dokáží udělat tak hezky USB konektor, jako ty (bez jakékoli ironie :good: ). Pájku, cín, i kalafunu sice mám, zručnost v prstech nicméně asi chybí, navíc mám obavy z životnosti spoje při vibracích, a obecně z jakýchkoli neočekávaných dopadů mého bastlení - zaříznout nůž do interiéru stroje za více než půl mega úspor chce trochu odvahy, která mi chybí :blush: . A hlavně, já chtěl využít tu pro mne naprosto nedomyšlenou přihrádku Sportsvana - při jejím dovybavení USB portem mohu jak dobíjet telefon (je krásně hluboká a polstrovaná), tak vést nabíjení tenkým drátkem do navigace, a pokud bych mobil napojil jako AUX, tak možná přehrávat i jinak, než přes bluetooth. Proto jsem dnes nechal autíko u Tornáda, třeba na něco hezkého přijde :pleasantry: .

Každopádně ještě jednou dík za reakci na můj podnět.

PříspěvekNapsal: 23.09.2016 22:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.09.2009

107

Havířov

Jasně, rozumím :D No tak snad se to vydaří a bude podle tvých představ. Pak se pochlub, jak to dopadlo ;)

ICQ   Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]