Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy
PříspěvekNapsal: 25.02.2016 09:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.02.2013

150

F-M

Mi se to za 10 000 km ozvalo dvakrát. A to jsem byl opravdu unavený, vždy na konci dlouhé cesty.

PříspěvekNapsal: 25.02.2016 22:59 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

30.06.2014

491

Jsem na tom stejně. 10t km a hláška se ukázala jen jednou.

PříspěvekNapsal: 01.03.2016 23:18 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

31.01.2016

7

Asi to spíš opravdu reaguje na styl jízdy. Dnes se mi to hlášení objevilo dvakrát během deseti minut po hodinové cestě na D1 - při velmi silném bočním větru, kdy jsem musel občas korigovat směr.

PříspěvekNapsal: 03.03.2016 08:11 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

30.04.2014

61

Tak mně se to za 40t km objevilo snad jen jednou a ženě asi 2x. :lol:
Teď nevím jestli ten volant držím moc v křeči a ani s ním nehnu a nebo s ním pořád melu... :?:

Z.

PříspěvekNapsal: 03.03.2016 21:09 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

13.08.2014

30

U mne se tedy tohle hlášení objevovalo při úplně každé trošku delší cestě něklolikrát. Poprvé po hodině a půl až dvou hodinách po vyjetí a pak zhruba za další hodinu a půl opět. Popravdě řeknu že mi to lezlo hodně moc na nervy. Už dloho to mám vypnuté.

PříspěvekNapsal: 13.08.2016 22:16 
Pilot
Pilot

Hodnost:

Pilot

28.10.2015

207

Já to teď zkoumal cestou na dovolenou a neřekl bych, že je v tom nějaká inteligence. Spíš to vypadá, že jsou tam natvrdo nastavené časy, kdy to má zahlásit.

Vypadá to, že první upozornění na únavu se zobrazí po 4 hodinách jízdy a pak to jede v dvouhodinových intervalech, přičemž se hláška přesně po 15 minutách zopakuje.

Po vyjetí jsem měl jen dvě kratičké zastávky na vyčůrání dětí a nákup dálničky. Asi sem ani nevyndal klíč ze zapalování.
Přesně 4 hodiny po vyjetí se zobrazilo únava (já byl naprosto v cajku) a po 15m se opakovala. Ignoroval jsem ji a první delší zastávku, která varování smazala jsem měl asi po 6 hodinách.
Pak se další žádost o zastávku zobrazila přesně po 2 hodinách s opakováním po 15m. Tu jsem taky ignoroval a vyresetoval ji asi až po hodině zastávkou.
Následně jsem jel další 3 hodiny, když už varování nevyskočilo, protože jsem to před 2h cyklem asi vyresetoval zastávkou. Poslední cca 2-3 h jsem byl už dost unavený a zvažoval, zda to ještě dotáhnu, nebo to kousek před koncem zalomím a prospím se, ale asistent ani neceknul.

Cestou zpátky jsem dělal častěji zastávky, takže vyskočilo jen jedno upozornění až asi po 6h jízdy, což bylo opět 2h od poslední zastávky. Připomenutí zase po 15m. Pak už se neukázalo, ačkoliv jsem zpátky řídil něco déle - celkem 15h.

Celkově je tahle funkce imho totálně levá a k ničemu. Prudí, když jsem v cajku a když jsem fakt utahanej, tak ani necekne.

PříspěvekNapsal: 16.08.2016 08:53 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

03.06.2014

513

Mne vyskočilo to upozornenie 2x - raz po cca 6h štreke na diaľnici s krátkou prestávkou. Druhýkrát keď som prešiel cca 15 km z domu a auto sa stihlo akurát ešte len zahriať :D . Nemyslím, že to tam bude nadefinované časovo.

PříspěvekNapsal: 16.08.2016 09:09 
Pilot
Pilot

Hodnost:

Pilot

28.10.2015

207

Třeba je to kombinace.

Může tam být nějaký inteligentní mechanismus, který ovšem na mém stylu jízdy selhává.
+ tam budou nastavené časové limity na maximální souvislou jízdu, přičemž se toto "resetuje" přestávkou.

PříspěvekNapsal: 17.08.2016 12:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.03.2009

36

mam odskusane ze sa to zobrazi, ked 'chaotickejsie' zatocis volantom par x za sebou, napr. pri suvislej jazde zrazu otocis dolava a potom doprava (akoze vyrovnavas)...registruje to ako unavu, ze zaspavas a vybocujes z pruhu...

nema to ziadne intervaly casove...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]