Nejde odemknout a nic nefunguje

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od re5pekt »

Ahoj chlapi,

Vratil jsem se po tydnu z dovolene a golf nejde otevrit. Nereaguje ani jeden klic. Po vniknuti dovnitr pomoci nouzuveho manualniho odemknuti jsem zkusil jestli neco funguje a nefunguje nic. Kontrolky se nerozsviti, nic nikde neblika, jak kdyby uplne idesla baterka.

Auto ma alarm a kessy.

Nez zacnu odpojovat baterku atd, nesetkal jste se s tim nekdo??

Diky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od srotty »

Vypadá to ,že byla už před dovolenou na hraně a teď je úplně vybitá. Jestli máš možnost,tak ji změř voltmetrem.
Máš rok 2013,takže už je třeba i po smrti. Zkus ji dobít a uvidíš.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Pokud byla někde týden v tomto stádiu, tak sice třeba půjde ještě dobít, ale spíš věřím že stejně její kapacita bude na hranici nuly, ať už stářím tak kvůli týdennímu vybití bez povšimnutí, tudíž v zimě bude stejně mrtvá a budeš řešit problém znovu. Čili pokud je baterie 4 roky stará, tak dát rovnou novou.
Každopádně zkus si půjčit třeba jen baterii není tuhle změřit a uvidíš, ať zbytečně nekupujes baterii, ale když ti předtím šlo, a teď nejde nic...

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od re5pekt »

Tak baterka KAPUT. Zajimave, ze odesla bez jakehokoliv naznaku, hmm.... Nejake tipy na dobrou baterku? Diky

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Já dával vždy původní novou originál od VW, nějak nemám důvod měnit značku protože s ní nikdy problémy nebyly, kdo je ale výrobcem těchto originál baterií netuším, nikdy jsem nezkoumal.
Kdybych měl volit alternativu, tak Varta, na ty slyším také jen chválu.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od srotty »

Originál je zbytečně drahý. Vybíral bych z Duracell, Banner nebo zmiňovaná Varta.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Pro srovnání...
Varta Silver Dynamic 77Ah = cca 2500 Kč
Originál VW 72Ah = cca 2300 Kč... 85Ah = cca 2500 Kč

Ty ceny jsou vlastně totožné, podobné.
Ideálně si je tam dát baterií takové značky, kterou mám v okolí a nemusím pro ni jezdit kdo ví kam. Protože jestli nějaký eshop nabízí dopravu přes kurýra, poštu tak od toho ruce pryč.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od srotty »

Ano,ale tohle jsou obyčejné baterie. Ale my máme v golfech buď EFB nebo AGM. A to jsou úplně jiné ceny.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

I to jsou obyčejné baterie, jen předražené.
Nicméně tyhle nesmyslné baterie neni nic jednoduššího než je vyměnit za klasiku.
Přeci jen ten nesmysl od výroby pod názvem Start Stop má být automaticky deaktivován u někoho, kdo tomu rozumí. To je první krok po koupi vozu.
Poté ti vydrží déle jak baterie, tak bude i levnější nákup baterie a k tomu všemu ještě ušetříš zbytečné namáhání motorového prostoru a jejich dílu.
Start Stop je dobrý pro lidi, kteří se neumí rozjíždět a když jim to chcipne, tak to samo nastartuje.
Ale pokud někoho baví věčné chcipani motoru nebo mačkání tlačítka pro deaktivace po každém startu, tak mu to samozřejmě neberu, pro někoho je to důležitá vymoženost :)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od srotty »

Zapoměl jsi na jednu důležitou věc-není tam jen Stop/Start,ale i rekuperace. A to by obyč baterka nezvládla.
Ale nechci tady zaplevelovat téma,otázka zněla jasně a byla i odpověď. Takže končím. Kdyžtak S.Z.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Jak myslíš.
To nemění nic na tom, že i nesmyslný AGM baterie se dají koupit za stejnou cenu, jako originál AGM.
Dal jsem příklady běžně používaných.
Jen pro ně zkrátka nesmíš do autorizovaného servisu, kde je jednou taková přirážka ceny.
Protože i ty co jsem uvedl se tam prodávají kolem 3700 Kč a normální cena je 2400 Kč.
Není na tom nic složité, ani na rekuperaci brzdné síly, ani na start stopu, vše tohle je s tím spojeno, s deaktivací.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od srotty »

Trochu si protiřečíš.A nebo to jen blbě píšeš,že ti člověk nerozumí. Nejdřív napíšeš,že kupuješ baterku origo ve VW,pak že nemáš nakupovat v autor.servisu. Takže co si z toho re5pekt má vzít za radu?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Jasně jsem napsal že kupují originál baterii, to neznamená že ale v autorizovaném servise, jde koupit i jinde, to je ale snad logické, že originální díly neprodávají jen předražené aut. servisy. Že ji kupuji přímo ve VW jsem nepsal :)
Daný tazatel se již u mě informoval přes SZ, takže moc dobře ví, že to není problém.

Nicméně originál vyrábí Varta, takže pokud si uživatel koupí "obyc" Vartu, tak je na tom podobně.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od Shorty »

Originál dělká kde kdo, Varta, Exide, Sebang (v životě jsem neslyšel, asi ňákej rejžák)...je to jako s olejem, brzdama nebo pneumatikama. Je to spotřební zboží a jaký sub dodavatel zrovna nabídne nejnižší cenu, tak ten zrovna dodává.

Btw borci v battery expertu mi říkali, že Varta co dává do prvovýroby a druhovýroby je úplnej paralelní vesmír a z druhovýroby doporučují Exide.

A poslední věc, ani ta AGM není za každou cenu výhra. I v příručce píšou, že je více náchylná na extrémní teploty než obyč olověná.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od Roman_P »

To, co se do aut dává při výrobě a to co se pak kupuje jako druhovýroba je propastný rozdíl. Myslím to v rámci stejného výrobce.
V O1 jsem měl baterku z roku 2004 a měnil jsem jí tusím někdy v roce 2014 a to jen proto, že mi bylo líto do druhého staršího auta koupit novou a tak jsem koupil novou do Octavie a tu její dal do vraku. Tam sloužila dál dva roky, do likvidace auta.
U druhovýroby se považuje 5 let za výkon.

Podobně jsem to zažil v minulosti i s výfukem.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“