Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

Bounty píše:Jak je to s Apple CarPlay a AndroidAuto oficiálně? .
Android Auto ani CarPlay není v ČR podporováno... avšak oba systémy jsou funkční :good: zatím přes AA používám waze a jekmile bude ios12 tak pojedu přes něj :good:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Shorty »

Míro a funguje ti to hlasové ovládání pro Androida? Např pro ovládání telefonu či zadání adresy do google navi
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

u jednoho zákazníka jsem to viděl fungovat, ale na služebním lenovu jsem tuhle funkci nezaznamenal :wink:

vvvv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2018 20:21

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od vvvv »

Dobrý den,

jak mohu zjistit, zda je u mého modelu auta možné donahrát app connect či nikoli?
Zadní kameru nemám, po zmáčknutí tlačítka hlasu na volantu píše že hlasové ovládání není dostupné.
A na composition média mám tlačítko setup, místo tlačítka app.
Jak mám zjistit kterou mám verzi/jednotku infotainmentu? Podle VIN? - ale jak přesně-co s ním?

Vlastně jediné co potřebuji je zobrazit navigaci z mobilu na display v autě. Je to možné docílit i nějak jinak?
Je možné dostat na display navigaci i nějakým jiným způsobem a neporušit při tom záruku?

Děkuji

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

Tak ve tvem pripade App Connect aktivovat jednoduse nepujde... je pak varianta, ale ta je financne narocnejsi nez pouha doaktivace

vvvv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2018 20:21

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od vvvv »

Dekuji za rychlou odpoved. Jaka je prosim ta dalsi varianta? A neztrati se pri ni zaruka?

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Premulus »

Řeším ten samý problém, zatím jsem se doracoval , že je potřeba vyměnit jednotku infotaimentu v kastliku, za tu, která to podporuje. Ještě jsme řešili do té původní "nahnat" soft, z jednotky, která není navi, ale umí app. jenže zatím jsme nenašel číslo té správné. :(
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

vvvv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2018 20:21

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od vvvv »

Jednotky se dají najít za cca 5-8 tis. Fungovalo by vše kdyby se prostě jen prohodily? A musel by se pak znovu kupovat app connect a aktivovat za dalsich cca 6 tis. Nebo by byl jiz aktivovany/nainstalovany na te nove jednotce?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od srotty »

Jednotky nejde jen tak jednoduše vyměnit. VW kvůli zlodějům udělal to,že ke každému autu je přiřazená určitá jednotka. Pokud tam dáš jinou,tak ta nebude fungovat. Lze to řešit jedině přes servis VW, kde přes net se spojí s centrálou VW, tam potvrdí,že jednotka není kradená a přiřadí tu novou k tvému autu.Nejde o žádný PIN kod,jak bylo na starých rádiích. Je to řešeno softverově. Aspoň takhle mi to bylo řečeno,když jsem právě řešil výměnu jednotky.
Pokud ta nová jednotka už měla v sobě app connect,bude to fungovat i u tebe a nemusíš nic dokupovat. Pokud ho neměla,musíš dokoupit.

vvvv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2018 20:21

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od vvvv »

Podíval jsem se do menu na "Informace o systému" a jsou tam následující údaje:

Číslo zařízení: 3Q0035819C
Hardware: H41
Softare: 0468

Codec médií:
4101.0.0.0

Bluetooth version:
C300

App-Connect:
4101.438.1.5

Radio database version:
1.9.4

USB surfstick version:
4101.438.1.4

Co tam tedy dělá ta položka app-connect? Znamená to, že by mohl jít?

Vlastně se to tu již probíralo, viz.
Kulich999 píše:Už se to tady probíralo, ale mám dotaz na aktivaci AppConnect. Auto jsem bral jako skladovku, bohužel bez AppConnectu. VW má v ceníku aktivaci za nějakých 6 tisíc, ale ve ve třech servisech mi bylo sděleno, že to nejde (prý bych musel mít zadní kameru nebo hlasové ovládání z výroby). Nicméně když si zobrazím informace o systému, vidím, že tam nějaký AppConnect mám. Takže je to jenom nějaká politika VW, že to autorizovaný servis "neumí"?

Předpokládám, že mám v rádiu trochu jiný SW, protože místo tlačítka APP mám SETUP, ale stále si myslím že bude HW identický (až na ten čudlík) jako u ostatních rádii Composition Media 8"?

Nebo mi nezbude nic jiného než čekat na konec záruky (ještě 4,5 roku :lol: ) a nechat si to povolit u nějakého kutila?
PHOTO_20180122_220820.jpg

Davdav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.06.2018 12:52
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Davdav »

Zdravím všechny,

neřešil jste někdo hlasové ovládání přes Android Auto? App Connent mám, Android Auto mám, telefon se spáruje. Volbou dotykem přes dispej mohu telefonovat, přehrávat hudbu přes spotify, navigovat přes google nebo waze. Všechno super. Problém je však s hlasovým ovládáním. Hlasově se mi daří zadávat pouze cíle do navigace. To funguje velmi dobře. Potřeboval bych však hlasově ovládat telefonování (zahájit hovor, vyhledat kontakt v adresáři, zadat číslo). A to se mi nedaří.

Nevíte někdo, jak to zprovoznit? Nebo používat? Stáhl jsem do telefonu nejposlednější verzi AA, kterou jsem našel. Googlil jsem hlasové povely, na které by to mohlo reagovat a nic. Podle různých videí z jutubu by to snad mělo jít. Jestli budou povely česky, anglicky nebo německy mi je jedno.

Klidně bych si za hlasové ovládání telefonu připlatil i u VW. Tlačítko Voice na rádiu a volantu mám. Prodejce mi však sdělil, že do mého auta nelze dokoupit. (Mám Golf VII R-Line HL.) Řeším to přímo s VW, ale komunikace s nimi dost vázne. Pořád nemůžu uvěřit, že do auta za 730 000 nelze přikoupit hlasové ovládání do rádia, které na to má tlačítko. Řeším, zda se problém nedá řešit pomocí AA.

Předem děkuji za reakce.

P.S. Ještě jeden dotaz. AA zobrazuje kontakty seřazené podle křestního jména. Potřeboval bych řadit podle příjmení. To jsem také nerozlouskl. Neznáte někdo řešení?

David

SlimákV2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.08.2018 17:04

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od SlimákV2 »

Ahoj, omlouvám se za dotaz, ale souvisí primárně s CarPlay. Mám objednaný VW Polo GTI 2018 s navigací "Discover Media", ale bez příplatku App-Connect. Zajímalo by mě, zda půjde případně App-Connect doaktivovat, nebo u Discover Media jsou také dvě verze (horší, lepší) jako u Composite Media? Mockrát díky za reakci.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

pokud není v objednávce zpětná kamera tak nepůjde :good: doporučuju neotálet a dodat ten příplatek 4800 do výroby :good:

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Bounty »

Nevíte, jestli se dají nějak seřadit radio stanice? Když přepínám na volantu tlačítkem "next", tak to nejede po dlaždicích (miniaturách) jako v náhledu, ale chronologicky tak, jak je to v seznamu. Lze to upravit, aby bylo 1:1?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

seřadit dlaždice dle frekvence :good:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“