Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od anti_bot »

To já teď budu nas*aný, že jsem připlácel za navi :D Každopádně carplay nadřazené běžnému nandsfree, je podle mě neskutečná hloupost...
Whatsapp mi funguje pouze na čtení nepřečtených zpráv nebo psaní/odpovězení nových zpráv...řídí to ale Siri, takže pouze v EN.
viz ilustrační foto...
Přílohy
apple-carplay-whatsapp-0-980x620.jpg
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Shorty »

Jak se vám na ten displej nachytřenýho rádia/navigace kouká? Mě přijde proklatě nízko a tím pádem i nebezpečný. Proto se asi budu držet mobilu na magnetu ve větráku (aspoň to pak na manželku tolik nefouká).

Ale hlasové ovládání bych asi ocenil, hlavně teda pro obsluhu volání přes Android
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od ablorhm »

Budíky Active Info Display by to neuměly zobrazit?

Hlasové ovládání jako takové - vytáčení čísla/jména, příjem/odmítnutí hovoru, přeladění rádia, vyhledání mp3, ovládat navigaci apod. - je ve VW příslušenství formou aktivačního balíčku a to pokud se nemýlím, tak česky
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Shorty »

Mám klasický budíky. Ty chytrý se mi nelíbí jelikož mají grafiku jak starej prince of persia. Kupodivu se za to připlácí a to dost značně, i když tim výrobce dost pravděpodobně ušetří výrobní náklady oproti klasice.

Jinak hlasové ovládání aktivovat asi jde, ale android auto by měl umět taky udělat pár věcí přes hlasové ovládání - volání, navigace...zbytek si pak udělám na volantu.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

ablorhm píše:Budíky Active Info Display by to neuměly zobrazit?
AID neumí rozbrazit zrcadlený obsah telefonu :good:

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od kapitanplaneta »

anti_bot píše:To já teď budu nas*aný, že jsem připlácel za navi Obrázek Každopádně carplay nadřazené běžnému nandsfree, je podle mě neskutečná hloupost...
Whatsapp mi funguje pouze na čtení nepřečtených zpráv nebo psaní/odpovězení nových zpráv...řídí to ale Siri, takže pouze v EN.
viz ilustrační foto...
Nadřazenost CarPlay handsfree je fakt blbost. Zvlášť, když CarPlay jede přes kabel a handsfree přes Bluetooth. Po připojení CarPlay ztratím možnost ovládat telefon přes volant a Active Info Display a budu muset používat jen Infotainment (viz obrázek). Nakonec to ale není až tak hrozný, přes ten volant jsem stejně ovládal jen poslední hovory. Do telefonního seznamu se s tím člověk nedostane (nebo aspoň myslím).

Budíky AID neumí navigaci z telefonu zobrazit, jen originální VW navigaci. Kdyby v nich jel Waze, tak to by byla už jiná liga. Každopádně taková funkce je hudba daleké budoucnosti, protože by to vyžadovalo velkou součinnost Googlu, Applu i VW. A co teprve aktualizace Wazu apod...

Update: tak nakonec jde i přes volant ovládat volání. Hovor tedy musíte zvolit buď přes Siri nebo na infotainmentu, ale například ukončit hovor pak lze i přes volant. Viz foto. Super! V září, kdy IOS 12 vyleze, vyhazuju držák na mobil... Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Bounty »

Shorty píše:Jak se vám na ten displej nachytřenýho rádia/navigace kouká? Mě přijde proklatě nízko a tím pádem i nebezpečný.
Tvl viděl jsi navigaci třeba v takové Dacii Duster? Tohle je teprve koukat někam ke kolenům.
Obrázek
V Golfu je to třeba taky níže, než to má Leon (pěkně v rovině), ale žádná hrůza.
Obrázek
Shorty píše:Mám klasický budíky. Ty chytrý se mi nelíbí jelikož mají grafiku jak starej prince of persia.
Zas tak hrozné to není, dokonce jsem se obával viditelnosti, ale z jakéhokoliv úhlu je to perfektní a hlavně silně návykové.

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od milouf »

toto vypadá docela zajimavě, tak jsem to stáhl a uvidím jak to bude chodit https://blog.floatingapps.net/category/ ... -for-auto/
Huml

martin2580
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.06.2018 09:44

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od martin2580 »

Ahoj lidi. Mam ted noveho golfa s tim radiem 8” a kdyz stisknu to tlacitko app, tak jsem predpokladal, ze pujde zrcadlit iphone, ale pise mi to kontaktujte prodejce. Nemate tucha, kolik ta aktivace stoji?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od ablorhm »

Třeba 5G0054830A stojí cca 5-6 tisíc jen aktivační dokument, nevím co případná práce. Ale je možné, že pro nejnovější modely od FL to bude jiné číslo a jiná cenovka
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Ancena bude droid Auto

Příspěvek od anti_bot »

Cena bude okolo tech 6tis. a za aktivaci po mne chteli pred rokem tusim litra...
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Bounty »

Jak je to s Apple CarPlay a AndroidAuto oficiálně? Nápověda v konfigurátoru stále hlásí "systémy Apple CarPlay a AndroidAuto nejsou v současnou chvíli podporovány v ČR".

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od kapitanplaneta »

Android Auto v ČR oficiálně tuším není. CarPlay ano a normálně ho v autě používám bez jakýchkoliv problémů.

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Bounty »

Proč se ptám. Dlouho žiju s Blackberry OS (osobní telefon), perfektní, leč nyní již mrtvý OS (dokonce jejich poslední telefony jedou pod Androidem, takže nevím, za co Passport v budoucnu nahradím). Pracovní telefon je zase Windows Phone. Opět - z pracovního hlediska perfektní, vše sesynchronizované do poslední kapky. Jenže nyní přišla změna - obměna těchto telefonů v práci za Android 7. Apple (iOS) neuznávám. Jako takhle, nemůžu říct, že by mě to nechávalo úplně klidným (člověku pořád něco vrtá hlavou), ale dokud mi stačí v autě jen spárovaný seznam, a navigaci jsem si připlatil vestavěnou, protože jsem nechtěl žádné držátka, nechávám to plavat.

Uvidím časem, jestli by tam byly nějaké větší výhody či zlepšováky. Je fajn, že se to dá případně dodělat (jo, teď mě akorát štve, že je ten čudlík na rádiu nefunkční :twisted: ).

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od kapitanplaneta »

Já zas od telefonu a počítače chci, abych mohl nerušeně pracovat a nemusel řešit různá nastavení, kompatibilitu a funkčnost toho a toho. V tom je iOS potažmo CarPlay na pohodu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“