Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Perda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.06.2018 11:22

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Perda »

Zdravím, kdo používáte CarPlay jak řešíte vyhledání kontaktu pro volání?
Když mám aktivní spojení přes CarPlay tak nejde klasické BT spojení na telefon.
Aplikace Kontakty v CarPlay ale nemá klávesnici s písmeny a umí hledání jen přes Siri (nepoužitelné pro CZ jména :evil:) a nebo přes počáteční písmeno, ale to zase nepočítá s diakritikou, takže je abeceda posunutá a např. pod N mám U atd. :(
Musím vzít telefon do ruky a hledat v seznamu v telefonu, jinak nemám šanci rozumně najít kontakt a vytočit z něj číslo.
Jde to nějak jinak hledat v kontaktech přímo přes CarPlay?
Díky

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od pajosII »

zdravím, nemůžu vymazat staré kontakty v rádiu ( Comp. M. ) které již nemám v tel, zkošel jsem BT vypnout - zapnout, vymazat tel. znovu načíst, odpojil jsem i bat. ale stále nic, nevíte někdo jak na to ?
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od skoryl »

Tak se mi podařilo zapojit do auta Android modul do kterého si můžu (kromě jiného ) dát navigaci jaká mi vyhovuje. Celkově to přišlo asi na 8 tisíc, a podařilo se mi zprovoznit pomocí USB tuneru i televizi :-D. Protože to zase nebyla taková sranda jak jsem si myslel, tak jsem moc na focení neměl myšlenky, tak pokud by to někoho zajímalo, pár fotek je tady: https://skoryl.rajce.idnes.cz/DZ-218_-_montaz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud by to někoho zaujalo, a měl jakýkoliv dotazy, tak rád odpovím a poradím.
Přílohy
09.jpg
10.jpg
11.jpg

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od r@pid »


Uživatelský avatar
Fiv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 30.09.2017 17:11

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Fiv »

Z toho, že se ti to podařilo a vše funguje mám upřímnou radost.
Taky se na to chystám ať už svépomocí, nebo někde, kde to dělají.
VW TOURAN 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)
Obrázek

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od marian86 »

Ahoj, zkouseli jste uz upgrade Android Auto na verzi 4.2.5914? Dneska jsem upgradoval a nejak mi zlobi pripojeni k autu. Po restartu telefonu se pripoji, kdyz odpojim telefon a chci pripojit tenefon znovu, tak uz se nechce pripojit a ve stavovem radku v telefonu mi to pise, ze Android Auto je pripojene k autu, i kdyz to vubec neni pravda... Ted nevim jestli je to tim upgradem a nebo necim jinym. Asi zkusim nainstalovat predchozi verzi. Ale kdyby jste mel nekdo stejne zkusenosti, tak by to pomohlo :)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od eauto1.cz »

To je nekompatibilita SW.
Například Ti najede aktualizace androidu, a už s tím pak nejede původní Android Auto.
Musíš najít jinou verzi android auto. Vydávají se jedna za druhou pro různé modifikace.
Pokud nepoznáš, který konkrétně tam máš dát (to je problém rozlišit) tak je postup najdi úplně nejnovější a když nepojede, dej druhou nejnovější atd až to půjde.
Dělám to tak snad 4-5x ročně, a nebo stačí vypnout aktualizaci telefonu a máš klid, pro méně zdatné jedince.
Hlavně to otestuj, zda to chodí v autě, mnohdy to jede v tel na obrazovce ale v autě ne.
A někdy by to mohlo být starou verzí aplikace, kterou používáš a je potřeba aktualizovat také.
Ještě by to mohl být kabel, ohnutý a nalomený uvnitř, zničený konektor nebo nějaký levný základní kabel co umí jen nabíjení a neumí data. Nejjednoduší je dát nový origo kabel co byl k telefonu, s tím to musí jet, když se v tom nevyznáš.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Darisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 30.04.2019 11:22

Výměna Composition média 1gen

Příspěvek od Darisak »

Pánové rad bych vyměnil Composition média 1gen za něco modernějsiho, a co bude hezký ladit s Golfem GTD z roku 2015.
Nemusí to primárně mít navigací, ale pokud tam navigace nebude, uvítal bych aspoň Apple car play.
Co doporučujete i kde to nainstalovat (nejlépe na Moravě, ale není to podmínka). Viděl jsem na prodej Discovery pro, Alpine, nadstavbu Zenec atd. Ale s čím vy mate dobře zkušenosti?
Golf GTD je nádherný autíčko ale to origo rádio se mi opravdu moc nezamlouvá :)
Jo a ještě jedna malá poznámka: peníze jsou důležité ale nejsou zrovna nejpodstatnější. Hlavně, aby člověk byl spokojený s tím za co je utratil.
Golf 2.0 GTD DSG

Darisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 30.04.2019 11:22

Re: Výměna Composition média 1gen

Příspěvek od Darisak »

Pochvalte se s čim máte dobré zkušenosti.
Zenec (nadstavba za cca 20.000) se mne moc nezda.
Má smysl kupovat použitý Discovery Pro za cca 12.000-15.000 Kč nebo radši jit do Alpine...?
Do teď jsem měl auto s RNS 510 a to byla hruza, radši jsem přidal držák pro mobil a jel s waze.
Netušim jestli Discovery je stejně slaba... řeknete svůj názor.
Golf 2.0 GTD DSG

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Composition média 1gen

Příspěvek od tornado1 »

Discovery pro za 15000 včetně montáže a odstranění ochrany komponentu? Kde to delaji?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Darisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 30.04.2019 11:22

Re: Výměna Composition média 1gen

Příspěvek od Darisak »

Třeba zde maji použité Discovery Pro za cca 20.000 Kč
https://shop.vagsystems.com/en/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zde na polském allegro (něco jako naš bazos) za cca 11.000 Kč
https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b8- ... 6620107989" onclick="window.open(this.href);return false;

Samozřejmě je to pouze zařizení bez montáže a o ochraně komponetů se nepiše - neda se namontovat použité zařizení do jiného auta ?
Pokud víte kdo to umi, dejte vědět, ať je odkudkoliv v ČR

V ČR jsem viděl Discovery Pro MIB2 bez ochrany za 33.000 Kč (navitech.cz)
Můj dotaz směřoval spiše na to, co je použitelnější - origo Discovery nebo třeba Alpine.
Golf 2.0 GTD DSG

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Composition média 1gen

Příspěvek od tornado1 »

Použité da ale s odstraněním ochrany komponentu a montaz cca 15000.. proto vím ze to píšeš bez znalosti a já tyto navigace montuji bezne - originál discovery pro.. jinak ten druhy odkaz rozhodne není discovery pro...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od marian86 »

Kdyz to zlobilo, tak to bylo verzi AA. Pomohl downgrade. K Android Auto pouzivam original Huawei USB-C 5A kabel, ktery je 1m dlouhy. Na 99% funguje dobre, ale poohlizim se po nejakym kratsim, abych to tam nemel namotane. Nevite o nejakym kratsim overenym usb-c, ktery na AA dobre funfuje? Treba tenhle? https://www.smarty.cz/PremiumCord-Kabel ... rny-p36354" onclick="window.open(this.href);return false; Nebo se oplati koupit ten original VW kabel?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od Mirco »

za mě se ten originální kabel vyplatí :wink: nejen, že je opletenej, ale i zahnutý vstup zabrání lámání kabelu, kterým trpí např. apple :good:
Obrázek

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Příspěvek od himi »

Ahoj, jde aktivovat App-Connect jinak než přes dealera?
Ikonu v menu mám (a taky aktivace hlasového ovládání - jinak než přes dealera)..
Díky.
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“