Composite Media - CarPlay - App-Connect - Android Auto

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
MichalCerny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.04.2016 21:22

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od MichalCerny »

Jsem teď ještě proletěl instagram a všechny golfy s carplay mají tlačítko voice a to já nemám, každopádně jsem narazil na polo které má identické rozložení tlačítek jako já a carplay mu očividně běží https://www.instagram.com/p/BCfbfIhoO9o/" onclick="window.open(this.href);return false; ty radia jsou do všech vozů stejný ne? Tak jak to tam sakra narval ten borec? 8O nadruhou stranu mě udivuje, že mám auto 2016 podle VIN, když mrknu do katalogu tak composition media má na obrázku VOICE tlačítko .. já mám ve smlouvě o výbavě radio composition media, ale vypadá jinak a očividně i jinak funguje když nemá carplay .. no zítra obvolám a jsem zvědav.

Edit: jak nad tím přemýšlím beztak budu muset koupit "Aktivace funkce hlasového ovládání - 5G0054802" kvůli siri, ale to nejde bez kamery takže k tomu "Zpětná couvací kamera - 5G1054634" a pak "Aktivační dokument pro AppConnect - 5G0054830A" :D takže 18 976Kč bez práce

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od ladaf »

Někde tady byla diskuze že pokud bys měl např. couvací kameru tak tam už máš tlačítko VOICE místo MUTE a tím pádem by to to šlo aktivovat. Nevím jaká další výbava má na to vliv. Pak je další možností koupit novou jednotku která to podporuje (a display nechat ten co máš), což bude asi případ toho pola které má MUTE a i tak má aktivováno CarPlay. V Olomouci je prodejce VW celkem mimo (i cenově a i v orientaci ve výbavě a taky přístupem k zákazníkovi). Nevěřili mi že Highline má 6.5" dislpej, musel se jít na vlastní oči přesvědčit do skladového vozu.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

MichalCerny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.04.2016 21:22

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od MichalCerny »

No borec z Pola mi napsal, že to tam má od výroby a nic si nepřiplácel tak nevím (jinek kraj) .. každopádně teď mi prodejce vw ve Zlíně, řekl, že pokud tam není ta ikona ukázaná tak to doaktivovat nejde .. prostě mám sice 2016 auto, ale jak jsem si to nedal v konfigu vw tam hodilo stary radio co mělo na skladě .. takže ve vysledku mám 2016 vyrobu ale radio 2013 třeba :D tak nic jdu si sehnat držák na telefon .. a to už jsem si daval do tisku tuhle pičovinku https://www.youtube.com/watch?v=gr0EQbbKSfQ" onclick="window.open(this.href);return false;

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od stereomike80 »

Je to jednoduche - palubne jednotky radia v autach, ktore su z vyroby dodavane s cuvacou kamerou, maju vyssi vykon, resp. viac pamate ktora umoznuje sfunkcnit voice control - tzn. palubna jednotka v kastliku nie je identicka pri vozidlach s kamerou a bez kamery. Preto do aut s kamerou to dodatocne aktivovat ide, do tych bez nie.
Okrem toho, CM radia boli v MR 2015 upgradnute

MichalCerny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.04.2016 21:22

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od MichalCerny »

Takže chceš říct, že kdybych si dokoupil teď dodatečně couvací kameru tak to půjde?

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od VSLRA »

Tak jsem včera koukal u sebe v autě. Sportsvana mám dodaného před 5 dny (výroba proběhla cca před 14dny) a v nabídce CarPlay taky nemám :negative:
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

tomik94
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 11.10.2013 19:17

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od tomik94 »

Já věděl, proč si to tam zaškrnout rovnou z výroby :mrgreen:

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od zdenal_cz »

^^ CarPlay tam nebude, musi tam byt App-Connect a potom by mel jit dokoupit klic pro App-Connect..

Ja nabidku App-Connect mam, ale zatim me teda Apple moc nepresvedcil, abych si to aktivoval. Cekam na podporu aplikaci jako treba Navigon od Garminu, abych mohl zrcadlit offline navigaci na display. V CR moc navi nevyuzivam, ale v zahranici casto (jen jsou pro me Apple maps / Google maps zbytecny, protoze data v roamingu platit nechci a zahranicni datovou simku davam do Ipadu mini). Takze si v zahranici dam radeji telefon do drzaku a pustim Navigon tam.

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od VSLRA »

Bohužel v menu to nemám, ale otázka je jen jestli to třeba není závisle na verzi SW.
Každopádně na volantu mám tento symbol (myslím že to je voice control) a někdo to psal, že když tam je tohle tlačítko, tak by to teoreticky mělo jít dokoupit:
2014-VW-Polo-facelift-first-drive-voice-command.jpg
Zatím mi to nechybí (ještě jsem to neviděl naživo) :blush:
Stejně to teď není na pořadníku investic... Jinak bycho mohli někdy zaject na tu wapku omejt tu mojí voňavku. Bohužel zatím dodělávám parkovací místa a parkuju s novým Golfíkem na louce, takže už je dost zadělanej... a ještě víc mě štvou ty nové koberečky od bahna :sorry:
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od Mirco »

všechny MF volanty mají tlačítko pro hlasové ovládání :good:

MichalCerny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.04.2016 21:22

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od MichalCerny »

No a koukal jsem do návodů a mám návod na composition media 2.0 a v návodu je přímo napsána část pro carplay a není tam ani slovo o tom, že je to doplňková výbava nebo něco special .. čistě jen návod .. připoj iphone kabelem a běží to. Tak teď už vážně nevím.
zdenal_cz píše:CarPlay tam nebude, musi tam byt App-Connect a potom by mel jit dokoupit klic pro App-Connect..

Ja nabidku App-Connect mam, ale zatim me teda Apple moc nepresvedcil, abych si to aktivoval. Cekam na podporu aplikaci jako treba Navigon od Garminu, abych mohl zrcadlit offline navigaci na display. V CR moc navi nevyuzivam, ale v zahranici casto (jen jsou pro me Apple maps / Google maps zbytecny, protoze data v roamingu platit nechci a zahranicni datovou simku davam do Ipadu mini). Takze si v zahranici dam radeji telefon do drzaku a pustim Navigon tam.

A co offline google mapy to ti nestačí? Určitě lepší jak ty od garmina :)

tomik94
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 11.10.2013 19:17

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od tomik94 »

Já myslím, že se tu bohužel řeší nevyřešitelné. Třeba až Apple přidá oficiální podporu pro CZ, tak zareaguje i import, ale těžko říct. Oni teď mají právě skvělou výmluvu, že Carplay neni v ČR podporováno.

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od Adlib »

Podle informace na obrázku nelze tuto funkci dodatečně aktivovat na jednotkách uvedených vpravo, i když se jedná o rádia 2 generace. Podle VIN zjistit jestli tam náhodou nemáš zrovna některou z těchto jednotek infotainmentu.
Přílohy
Bez názvu.png
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od srotty »

MichalCerny píše:Takže chceš říct, že kdybych si dokoupil teď dodatečně couvací kameru tak to půjde?
Jak píše Stereomike80, záleží jakou máš palubní jednotku. Pokud končí číslem 812;819 nebo 820 tak kamera nejde dodělat. Jde až od čísla jednotky 5G0 035824 a vyšší.
Naposledy upravil(a) srotty dne 13.04.2016 17:40, celkem upraveno 1 x.

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: CarPlay a Composite Media 6.5"

Příspěvek od zdenal_cz »

MichalCerny píše:No a koukal jsem do návodů a mám návod na composition media 2.0 a v návodu je přímo napsána část pro carplay a není tam ani slovo o tom, že je to doplňková výbava nebo něco special .. čistě jen návod .. připoj iphone kabelem a běží to. Tak teď už vážně nevím.
zdenal_cz píše:CarPlay tam nebude, musi tam byt App-Connect a potom by mel jit dokoupit klic pro App-Connect..

Ja nabidku App-Connect mam, ale zatim me teda Apple moc nepresvedcil, abych si to aktivoval. Cekam na podporu aplikaci jako treba Navigon od Garminu, abych mohl zrcadlit offline navigaci na display. V CR moc navi nevyuzivam, ale v zahranici casto (jen jsou pro me Apple maps / Google maps zbytecny, protoze data v roamingu platit nechci a zahranicni datovou simku davam do Ipadu mini). Takze si v zahranici dam radeji telefon do drzaku a pustim Navigon tam.

A co offline google mapy to ti nestačí? Určitě lepší jak ty od garmina :)

No nevim, zatim jsem s navigonem na ios velmi spokojen. a co se tyce offline google maps, to je teda dost tragicky reseni, stahovat si offline mapovej podklad dle oblasti, kam pojedu. Takhle na navigonu zadam mapovy podklady ruznych statu pro stazeni a nestaram se.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“