Ochranné fólie na prahy / kryty prahů (prahové lišty)

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Ochranné fólie na prahy / kryty prahů (prahové lišty)

Příspěvek od mechy »

Trocha inspirace Kryty made in China doplněné folií.Prozatím předky a první pokus uvidíme jak se budou líbit a jaká bude funkčnost.
Přílohy
P1050724.JPG
P1050726.JPG
P1050676.JPG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Kryty prahů

Příspěvek od MazyFM »

Dobrá práce Mechy.
Připojuji svou verzi.
Přílohy
WP_20140705_016.jpg
WP_20140705_017.jpg
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Kryty prahů

Příspěvek od mechy »

Taky hezké. Na tmavé barvě víc vyniknou lišty a ta folie tak nerazí.Já chci ještě přelepit spodní hranu transparentní folií-.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Kryty prahů

Příspěvek od mechy »

Ještě zadek+taková blbůstka ,ale potěší -odrazka přední dveře.
Přílohy
P1050745.JPG
P1050746.JPG
P1050747.JPG
P1050748.JPG
P1050749.JPG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kryty prahů

Příspěvek od Shorty »

Kucí, napište pak jakou to má trvanlivost. Taky jsem si chtěl koupit něco podobného z číny, ale bál jsem se, že se to hned poškodí.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: Kryty prahů

Příspěvek od VW jirka »

Pánové píšete Made in China, ale postrádám nějakej odkaz. Můžete prosím přihodit kde a za kolik? Vypadá to velice pěkně, jen bych potřeboval čistě jen ten nerezovej kryt prahu a s nápisem Golf. Dikas.
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Kryty prahů

Příspěvek od MazyFM »

To Shorty: recenze na trvanlivost je brzy, počkej až to tam bude nějaký měsíc a pár mytí :wink:

To VW jirka: já bral třeba z tohoto odkazu, ale na alíkovi je toho mrtě, stačí jen vybrat... http://www.aliexpress.com/snapshot/6110071263.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: Kryty prahů

Příspěvek od VW jirka »

Ty krabe, tam toho je. Diky moc za odkaz. To je přímo z Číny a Čínského eshopu,ješte jsem nikdy nic neobjednával ze zahraničí. No všechno je jednou poprvé.
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kryty prahů

Příspěvek od Shorty »

No ten Aliexpress je celkem v pohodě, jen je trochu víc chaotický oproti ebayi. Ale největší slabina je, že se tam nedá platit přes paypal a sledování zásilky poněkud pokulhává. Takže bych tam víc než za 20-30 dolarů raději nenakoupil.

A můžu se ještě zeptat? Jak jsi to jako "doplnil folií"? Popřípadě jakou folii a nějaký postup pls...klidně do SZ...předpokládám, že kvůli té trvanlivosti.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Kryty prahů

Příspěvek od NeoGenX »

Také se přimlouvám za nějaké hrubé "HOW-TO" :-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Kryty prahů

Příspěvek od mechy »

Takže nějaké info.Lišty-Ali cena +-15 US $ ,výběr asi 4 základní druhy(nápis Golf,nápis R, dva druhy pískováni-pozitiv a negativ atd.)Lišty jsou tenký leštěný nerez samolepící.Stačí odmastit a nalepit.Ohledně folie-ta se z Ali dá objednat,ale jen v metráží takže samo-domo nikoho nemine.Samozřejmě by šlo použít i original díl VW.Jak vidíte z obrázků výše je více možností použití folie záleží jak se komu co líbí a co od krytů prahú očekává.Přední lišty sedí perfektně a pokud by se folie nalepila jen na horní hranu prahu vypada to líp než plastový originál.Zadní lišty jsou trochu problematické co do lepení lišty tak folie a to z důvodu zaoblení zadního prahu.Lišta je delší než rovná plocha a je dobré ji lehce v rukou přitvarovat aby seděla.Folie se dá pořídi karon,matná lesklá.Matná,karbon viz výše na obrázku.
Pro Ostravu -podrobnější info na dalším srazu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Kryty prahů

Příspěvek od MazyFM »

Shorty k fóliím: Osvědčila se mi ta carbon. Měl jsem zbytky ještě z předešlého nákupu na jiné auto.
Je to jednoduché, tvar si vystřihnu jaký se mi zamlouvá. Pak stačí jen odmastit, správně přiložit, přiměřeně nahřívat pistolí nebo fénem a i oblé, tvarované místa se dají pěkně potáhnout.
Za vše mluví spousta videí na netu: http://www.youtube.com/watch?v=9XaWjw5QLO8" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: Kryty prahů

Příspěvek od VW jirka »

Neví někdo zda se ty kryty prahů dají koupit i u nás v ČR a hlavně kde? Nemůžu je nikde najít. Ale jen čistě nerez, bez toho plastu co je na originálech. Aliexpress dobrý, vybral bych si tam víc věcí,ale nemám zkušenosti s nákupem v Číně a hlavně nevím jak na to. Mám ztoho tak trošku bobky.
http://www.aliexpress.com/item/2013-201 ... 33745.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aliexpress.com/item/Volkswag ... 11991.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aliexpress.com/item/Wholesal ... 36383.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aliexpress.com/item/2pcs-Vol ... 89533.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Prostě je tam hafol super věcí za super peníze. Myslím, že Volkswagen dost pokulhává s prodejem doplňků,prdí na to. Třeba Škodovka má dóóóóst velkej výběr a origoš doplňků.
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kryty prahů

Příspěvek od Shorty »

No já nevim ale ve VW showroomu nebo u prodejců dílů si normálka vezmeš časopis a tam máš mraky věcí. Od klíčenek, přes hadry, deštníky až po hrnečky...ale je to celkem drahé.

Na nákupu z číny se nemáš čeho bát, v nejhorším případě přijdeš o peníze :rofl:, což je většinou tak 15% objednávek. Zvlášť teda přes alibabu, ebay je na to lepší, tam máš 99% že dostaneš peníze zpátky. Doručení je sice zdrama, ale trvá tak měsíc až dva. Pokud si připlatíš za expres, tak je to tady do 2 týdnů
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kryty prahů

Příspěvek od wittmann167 »

Tak já jsem vyřešil ochranu prahů transparentní ochrannou fólií (moc se mi ta černá k mé barvě nezamlouvá a takhle to není na první pohled vidět). Jinak ty nerez lišty co má mechy a MazyFM se mi naopak zamlouvají velmi, tak kdyby je náhodou někdo objednával, určitě bych se připojil :wink:
Přílohy
Prah1.jpg
Prah2.jpg
Prah3.jpg
Prah4.jpg
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“