Bugy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Bugy

Příspěvek od Jiruna09 »

"Telefon není dostupný". Tuto hlášku jsem už také párkrát zažil a jak píše x-father, pouhé vypnutí rádia nestačí. Zkoušel jsem i postup: vypnout bluetooth, vypnout rádio, restartovat telefon, zapnout rádio a bluetooth. Bohužel bez výsledku. Jediné co pomůže je vypnutí zapalování, aby se vypnulo i rádio a chvíli počkat.

Vždy ale nedostupnost telefonu zjistím až při jízdě, kdy chci telefonovat, nebo mi někdo volá a auto nic :baseball: Stavět a vypínat zapalování se mi většinou nechce, tak to musím přežít s hlasitým hovorem.

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Bugy

Příspěvek od eth »

S BT jsem začal mít podobné problémy, které se furt zhoršovaly (Android).
Telefon se zapnutým BT se po příchodu do auta vůbec nespároval, nebo se spároval (vyskočila hláška), ale při telefonování se ukázalo, že to spárované není.
Pak se začalo objevovat to, že ikona spárování, která svítí na telefonu, tam zůstala i po opuštění auta a telefon kvůli tomu zůstal odemčený (auto mám přidané mezi Trusted Devices), zbavit se toho šlo jen restartem telefonu.

Všechno vyřešil reset telefonu do továrního nastavení. Byl to opruz tam pak všechno doinstalovat a nastavit, ale od té doby to šlape jako hodinky.
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Bugy

Příspěvek od Jiruna09 »

U tebe šlo tedy asi o problém s androidem.

Bohužel při hlášce "Telefon není dostupný" nejsou funkce telefonu v autě dostupné a nepřipojí se k němu žádný telefon. Vypadá to, jako by tato funkce při spouštění zamrzla a vůbec se nespustila. To by vysvětlovalo, proč pomůže jen restart rádia nebo vypnutí a zapnutí zapalování.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Bugy

Příspěvek od x-father »

Jiruna:

Mě už se to stalo potřetí. Přitom rok o fungovalo. Ještě se to za jízdy dá vyřešit restartem radia. Ale ne jen zapnout/vypnout. Normálně stiskni tlačítko a drž ho, dokud se neprovede "tvrdý" restart. Je to asi 10s. Pak to tak 15s nabíhá a pak se rovnou spojí BT a hovor se ti přehodí.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Bugy

Příspěvek od Jiruna09 »

A nesmaže restart nějaké nastavení, uložené stanice, spárované zařízení a pod. :thk:

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bugy

Příspěvek od ablorhm »

Restart vs. tovární nastavení jsou 2 odlišné věci.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Bugy

Příspěvek od Jiruna09 »

Super, tak jsem zase o kousek chytřejší. Příště vyzkouším.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Bugy

Příspěvek od x-father »

Nic to nesmaže. neboj.

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Bugy

Příspěvek od Agent0019 »

Ahojte
Začínajú sa mi diať problémy s prednými parkovacími senzormi na Golfe Sportsvan 2015.
Keď som v zápche a stojím alebo sa pomaly hýbem, z ničoho nič - žiadna prekážka pred autom, zapnú senzory. Na rádiu to ukazuje prekážku pri krajnom ľavom senzore ale napríklad dnes mi to ukázalo na všetkých predných a to som bol od auta vpredu dobré 2 metre.
Auto mám ešte v záruke a chcem to riešiť pri servisnej prehliadke, len sa chcem spýtať, či mal niekto z vás takéto problémy a ako to riešil.
PS: Pred nedávnom mi robili aktualizáciu SW rádia a managmentu napájania. Robilo to aj predtým a potom nebola žiadna zmena.
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bugy

Příspěvek od ablorhm »

Mi to dělá taky a primárně, když jsou senzory zasněžené, zmrzlé nebo špinavé. Zobrazí se mi na rádiu červené pole na senzory okolo SPZ a přesně jak píšeš, auto přede mnou žádné. Ono přes diagnostiku lze prý snad nastavit citlivost, ale nepátral jsem po tom. Až tak často se mi to nestává.

Možná by mě spíše zajímalo, zda nejde třeba parkováky aktivovat svépomocí tlačítkem dle potřeby, a ne automaticky při každé nízké rychlosti.

Nebo by to mohl dělat rámeček? Kdysi jsem něco takového četl na fóru u Oktavií 2. řady a tam snad lidé sundávali rámeček pod SPZ, který senzorům nějak zavazel "ve výhledu".
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Bugy

Příspěvek od Agent0019 »

To by sa malo dať nastaviť tuším v menu rádia
Car → Setup → Parkovanie a manévrovanie
Aspoň sa mi zdá, že to tam mám. Poobede, keď sadnem do auta, vyskúšam sa na to pozrieť.
Citlivosť neviem či by mi pomohla. Sneh ani ľad tam nemám, maximálne zašpinené od prachu a pod. Vyskúšam to očistiť ale neverím, že to pomôže. Ak by to bolo ale špinavé, myslím si, že to pípa stále.
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bugy

Příspěvek od ablorhm »

0:25

skutečně tam je ta 1. fajfka, otázka, jak to funguje bez ní.
Přílohy
Výstřižek.PNG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Bugy

Příspěvek od Agent0019 »

Ja to mám aktivované a funguje mi to tak, že keď sa priblížim bližšie k nejakej prekážke najprv sa mi len stíši zvuk z rádia a keď sa ďalej približujem, tak sa mi ozve tón senzorov. Pritom som nemusel zaradiť ani spiatočku ani ich zapnúť tlačítkom.
Myslím si, že keď to deaktivuješ, zapnú sa len keď zaradíš spiatočku alebo keď ich zapneš gombíkom.
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bugy

Příspěvek od ablorhm »

Ahoj,
tak jsem dnes zkoušel vypnout onu volbu "Parkpilot automatická aktivace" a i když jsem najel k překážce se zařazenou jedničkou, hned se na displeji rádia zobrazily parkovací senzory a čáry, jak jsem daleko od překážky vč. zvukového upozornění.

Ty jsi jak uspěl?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Bugy

Příspěvek od Agent0019 »

Dnes som to konecne vyskusal.
Vypol som to a pomalicky som sa priblizoval k autu a nic sa mi neaktivovalo. Bol som od neho asi 5cm.
Skusal som to iba smerom vpred. Myslim si ze keby som zaradil spiatocku, tak sa mi automaticky aktivuju.
Ty si to mal uplne vypnute? Nesvietilo ti ani tlacitko pri radicke?
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“