Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Originální Soundsystém Helix - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 21.07.2016 12:02 
Řidič
Řidič

Hodnost:

Řidič

21.07.2016

1

Ahoj Golfisti,

jsem tu nový, tak snad jsem nevytvořil duplicitní vlákno, ale hledal jsem poctivě, přísahám! :D

Měl bych otázku k originálnímu Plug'n'Play soundsystému od Helixu, který je nově v katalogu příslušenství pro Golfa pod č. 000051419A. Je to bedna do kufru se dvěma přídavnými basovými reproduktory a zesilovačem s DSP pro stávající repro. Narozdíl od předchozí verze se nedává místo rezervy, což je podle mě fajn, v kombíku je na to místa dost, navíc rezerva se vždycky hodí. V Německu se dá celý systém pořídit už za 305 EUR (oproti 12 tis. Kč v CZ ceníku), což mi nepřijde zas tak moc. Při instalaci svépomocí je potřeba si zapůjčit ještě programovací dongle na DSP pro správné nastavení zvuku na konkrétní typ auta za 25 EUR, to se mi povedlo dočíst... Navíc naprogramování DSP z donglu by nemělo být nic složitého, návod se dá dohledat.

Nemáte prosím někdo zkušenosti s instalací svépomocí? Zejména zda je kabeláž již připravena někde pod tapecírungem a systém stačí připojit (Plug'n'Play) nebo zda je potřeba exhumovat rádio, připojit originální kabeláž od soundsystému a protáhnout do kufru? Informace na netu se liší zemi od země. Není ńasledně potřeba zásah autorizovaného servisu přes diagnostiku do rádia, aby aktivovali možnost nastavení DSP a přidaných zařízení?

A poslední otázka, zda si to někdo z vás nenechával soundsystém případně instalovat ve značkovém servisu a za kolik? Nebudou na mě blbě koukat, když si systém přinesu vlastní (koupený v Německu)?

Díky za vaše názory a zkušenosti!

Náhled soundsystému zde:
https://volkswagen.steingruppe.de/media/image/thumbnail/Volkswagen-Plug-Play-Soundsystem-Box-480-Watt-Musik-000051419A55c36b86dc2c6_600x600.jpg

Předmět příspěvku: Re: Originální Soundsystém Helix 000051419A - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 26.07.2016 11:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.03.2009

36

cau - podla mojich info sa musi vybrat infotainment unit z kastliku, pripojit k specialnej koliske, a odtial tahat kabel az dozadu do kufra. Znamena to povyberat plasty pozdlz celej dlzky auta (prahy) a myslim ze aj zadne sedadlo - je s tym celkom piplacka. Kabelaz a vsetko, co potrebujes je myslim pribalene. Ak si na to netrufas, daj to niekomu radsej spravit ;-)
Je to praca cca na 4 hodiny, tak si mozes vyratat podla hodinovej sadzby , kolko to vyjde v servise. A to, ci budu ochotni to urobit s vlastnym dielom, si musis overit u nich :)

Předmět příspěvku: Re: Originální Soundsystém Helix 000051419A - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 28.07.2016 07:32 
Pilot
Pilot

Hodnost:

Pilot

21.09.2015

270

Ona je taky otázka, zda tady to příslušenství za tu cenu stojí.

Osobně, kdybych měl dělat v Golfu cokoliv s audiem, obrátím se na ahifi.cz. Věřím, že tomu rozumí, provedou pečlivou práci, zvuk bude možná ještě o řád lepší než Helix či Dynaudio a dokonce si myslím, že by to mohlo vyjít ještě levněji.

Doporučuji kouknout na jejich web, mají povedený eshop a najdeš tam i sekci z montáží (fotky, seznam aplikovaných dílů a za jaké ceny) :wink:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]