Originální Soundsystém Helix - zkušenosti

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
PiNNeR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.07.2016 10:43

Originální Soundsystém Helix - zkušenosti

Příspěvek od PiNNeR »

Ahoj Golfisti,

jsem tu nový, tak snad jsem nevytvořil duplicitní vlákno, ale hledal jsem poctivě, přísahám! :D

Měl bych otázku k originálnímu Plug'n'Play soundsystému od Helixu, který je nově v katalogu příslušenství pro Golfa pod č. 000051419A. Je to bedna do kufru se dvěma přídavnými basovými reproduktory a zesilovačem s DSP pro stávající repro. Narozdíl od předchozí verze se nedává místo rezervy, což je podle mě fajn, v kombíku je na to místa dost, navíc rezerva se vždycky hodí. V Německu se dá celý systém pořídit už za 305 EUR (oproti 12 tis. Kč v CZ ceníku), což mi nepřijde zas tak moc. Při instalaci svépomocí je potřeba si zapůjčit ještě programovací dongle na DSP pro správné nastavení zvuku na konkrétní typ auta za 25 EUR, to se mi povedlo dočíst... Navíc naprogramování DSP z donglu by nemělo být nic složitého, návod se dá dohledat.

Nemáte prosím někdo zkušenosti s instalací svépomocí? Zejména zda je kabeláž již připravena někde pod tapecírungem a systém stačí připojit (Plug'n'Play) nebo zda je potřeba exhumovat rádio, připojit originální kabeláž od soundsystému a protáhnout do kufru? Informace na netu se liší zemi od země. Není ńasledně potřeba zásah autorizovaného servisu přes diagnostiku do rádia, aby aktivovali možnost nastavení DSP a přidaných zařízení?

A poslední otázka, zda si to někdo z vás nenechával soundsystém případně instalovat ve značkovém servisu a za kolik? Nebudou na mě blbě koukat, když si systém přinesu vlastní (koupený v Německu)?

Díky za vaše názory a zkušenosti!

Náhled soundsystému zde:
https://volkswagen.steingruppe.de/media ... 00x600.jpg
GOLF VII Variant 2.0 TDI (110kW) Highline | BiXenony s LED| bílá Pure | 17" Dijon | ParkPilot | ParkAsist | ErgoActive

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Originální Soundsystém Helix 000051419A - zkušenosti

Příspěvek od stereomike80 »

cau - podla mojich info sa musi vybrat infotainment unit z kastliku, pripojit k specialnej koliske, a odtial tahat kabel az dozadu do kufra. Znamena to povyberat plasty pozdlz celej dlzky auta (prahy) a myslim ze aj zadne sedadlo - je s tym celkom piplacka. Kabelaz a vsetko, co potrebujes je myslim pribalene. Ak si na to netrufas, daj to niekomu radsej spravit ;-)
Je to praca cca na 4 hodiny, tak si mozes vyratat podla hodinovej sadzby , kolko to vyjde v servise. A to, ci budu ochotni to urobit s vlastnym dielom, si musis overit u nich :)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Originální Soundsystém Helix 000051419A - zkušenosti

Příspěvek od ablorhm »

Ona je taky otázka, zda tady to příslušenství za tu cenu stojí.

Osobně, kdybych měl dělat v Golfu cokoliv s audiem, obrátím se na ahifi.cz. Věřím, že tomu rozumí, provedou pečlivou práci, zvuk bude možná ještě o řád lepší než Helix či Dynaudio a dokonce si myslím, že by to mohlo vyjít ještě levněji.

Doporučuji kouknout na jejich web, mají povedený eshop a najdeš tam i sekci z montáží (fotky, seznam aplikovaných dílů a za jaké ceny) :wink:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

milano87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.08.2019 09:50

Re: Originální Soundsystém Helix - zkušenosti

Příspěvek od milano87 »

Ahoj,

Helix jsem si nechal v pátek na Jarově nainstalovat.
Zjistil jsem, že jde normálně dát na rezervu (mam 18ti palcovou dojezdovou), k přichycení stačí 3G0-803-899-A (delší šroub z Pašíka).

Autojarov mne nejdřív zkoušeli krmit tím, že mimo setu si musím koupit i instalační dongle pro programování.
Ale po pár telefonátech ho nechali dovézt z Kunratic a údajně naprogramovali na G7V. Raději to nechám však ještě překontrolovat.

A jestli to stojí za to? Popravdě čekal jsem trochu víc, ale nemůžu říct, že to není znát. Poznáš to hlavně při větší hlasitosti.
EX: GOLF 7 2016 2.0 tdi DSG 135kw, ERGOACTIVE, ALU 18 SEBRING, Dynamic damper, Discovery MIB 2,5,

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Originální Soundsystém Helix 000051419A - zkušenosti

Příspěvek od mxm1919 »

ablorhm píše:Ona je taky otázka, zda tady to příslušenství za tu cenu stojí.
Osobně, kdybych měl dělat v Golfu cokoliv s audiem, obrátím se na ahifi.cz.
Samozřejmě, mám 8" Gladen subwoofer v rohu a zesilovač dole pod tím dvojitým dnem (celkem v akci asi 5000), napojení od ahifi.cz stálo cca 3000 vč. montážáku a výhybky.
Do 12 tisíc od VW (nepočítám jejich montáž) bych se vešel ještě s komplet vytlumením celéo kufru a setem 4x 165 mm repráků do dveří...
Nechci hejtit, ale souhlasil bych s Marcelem, že 1.) zabere to míň místa, 2.) je to levnější 3.) dělají to lidi, co jim projde rukama víc aut než v servisu (co se týče audia)
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Originální Soundsystém Helix - zkušenosti

Příspěvek od ablorhm »

V poslední době na mě vyskakuje hodně příspěvků společnosti 2din, kde dělají také tlumení a audio.
Toto se mi taky líbí. Ono těch možností resp. značek na výběr bude víc
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

milano87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.08.2019 09:50

Re: Originální Soundsystém Helix - zkušenosti

Příspěvek od milano87 »

Hodnocení o týden později.
Změnil jsem zdroj hudby z Apple music za TIDAL premium + se to trochu rozehrálo a nyní mi to vyhovuje.
Ještě nechám vytlumit dveře, ale moc si od toho neslibuju.
EX: GOLF 7 2016 2.0 tdi DSG 135kw, ERGOACTIVE, ALU 18 SEBRING, Dynamic damper, Discovery MIB 2,5,

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Originální Soundsystém Helix - zkušenosti

Příspěvek od FandaTDI »

Právě že kvalitní vytlumení (natož v autě a natož s vyšším výkonem) udělá hodně a je to nezanedbatelná položka... Ne nadarmo stojí pořádnej zvuk do auta desítky tisíc (u těch top to může jít i o řád výš, jen je otázka, na kolik je to marketing/placení značky a na kolik je to opravdu spočítaný pro konkrétní prostor, což auto je obecně akusticky prostor na 3,14ču...), má-li to být co k čemu a nejen "přídavný topení", co to auto umí i rozvibrovat :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“