Zhasínání světel při blinkru?

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
marpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.03.2017 22:22
Bydliště: Ostravwa

Zhasínání světel při blinkru?

Příspěvek od marpie »

Dnes jsem jel starým autem a manželka za mnou v Golfu. Mám xenony s halogenovým denním svícením. Když manželka dala blinkr tak jsem si všiml, že po tu dobu denní svítilna na té straně zhasla, je to normální?
VW Golf Variant VII 1,4TSi, Maraton Edition, Limestone grey

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zhasínání světel při blinkru?

Příspěvek od juro111 »

Robí to aj mne a videl som to na veľa autách, takže asi to bude normálne. Ak už svieti xenón, tak nezhasína.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zhasínání světel při blinkru?

Příspěvek od srotty »

Je to o nakodování-auto to může i nemusí mít.Já jsem tuto funkci (pohasínání denního svícení při blinkru) original z fabriky neměl,ale dodělal jsem si to. Přijde mi to lepší,výraznější,přehlednější.
Takže neboj,není to porucha.

petr.vlcek.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.06.2016 10:52

Re: Zhasínání světel při blinkru?

Příspěvek od petr.vlcek.x »

Víte, proč moderním autům zhasínají den ... urn false;

V Evropě to upravuje směrnice Evropské hospodářské komise Organizace spojných národů číslo 48. Má neskutečných 107 stránek a až v bizarním detailu zaobírá fungováním automobilových světel všeho druhu.

Ve své části 6.19.7.5 (sic) stanoví doslova:

Pokud je vzdálenost mezi přední směrovou svítilnou a denní svítilnou 40 mm nebo menší, mohou být elektrická zapojení denní svítilny na příslušné straně vozidla taková, že:

a) se denní svítilna vypne, nebo
b) je její svítivost během úplného cyklu (cyklus svítí i nesvítí) aktivace přední směrové svítilny snížena

Říká tedy, že pokud jsou si světlo denního svícení a blinkr příliš blízko (4 cm ale zase nejsou tak málo), musí denní svícení blinkru uvolnit cestu pohasnout nebo úplným zhasnutím. A pochopitelně, v jiné části dokumentu je přesně upraveno, jak. Část 6.19.7.6 pak stanoví, že pokud je denní svícení sdružené s blinkrem, jako např. u některých vozů Audi nebo u nového Superbu, musí světlo zhasnout zcela. V obou případech musí být denní svícení po celou dobu blikání ztlumené či zhasnuté - tedy se např. nesmí střídat s oranžovým světlem blinkru.

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Zhasínání světel při blinkru?

Příspěvek od breit »

Já mám halogeny a při denním svícení se při blinkru příslušná svítilna zhasne. Bylo to tak z výroby a přijde mi to efektní. Lze nakódovat i např. ztlumení příslušné svítilny na požadované % svítivosti...
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“