Zapínání klimatizace

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Zapínání klimatizace

Příspěvek od srotty »

Mám možná hloupý dotaz. Může se klima spustit (zapnout) i při vysokých otáčkách motoru např. když jedu po dálnici 140km/hod ?
Dříve,když byl klimakompresor spouštěn přes elmag.spojku, bylo doporučeno pouštět jej při volnoběžných otáčkách motoru,aby spojka nedostávala velké rázy při sepnutí a déle vydržela.
Ale jak je to u dnešních kompresorů,které se točí stále a jsou řízeny elmag.ventilem ? Nevadí jim sepnutí v otáčkách ?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zapínání klimatizace

Příspěvek od ablorhm »

Moje otázka spíš zní, proč máš auto s digitální klimou a AC vypínáš? :roll:
Já jezdím celý rok se zapnutým AC + AUTO a nic neřeším. Klimatizace je v autech mnoho let a to i automatická, takže co by měl mít Golf jinak oproti jiným autům?
Ale samozřejmě můžeš jezdit i s vypnutým AC a třeba otevřeným oknem, když ti nevadí ten hluk případně vedro.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zapínání klimatizace

Příspěvek od srotty »

Tak klimu nepoužívám pokud není venku horko-nač zbytečně zatěžovat kompresor když nemusím. A když je klima zapnutá,tak ji před zaparkováním auta na pár minut vypnu ,aby se se vysušil výparník.
A teď zpátky k otázce.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zapínání klimatizace

Příspěvek od juro111 »

Podľa mňa, ako si napísal, kompresor sa točí stále, preto by mu to nemalo vadiť. Elektro magnet tam myslím len riadi nejakým spôsobom prietok chladiva a podľa toho viac alebo menej chladí. Preto si myslím, že zapnutie pri vysokých otáčkach tomu nemôže nijako ublížiť.
A čo sa týka vypínania AC, tak tiež ho vypínam pred zaparkovaním a púšťam, len ak idem na dlhšiu trasu. Ak idem len cez mesto pár km, tak to ani nepúšťam.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“