Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od jarmil7 »

Uplna pravda :good:

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Souhlasím i nesouhlasím. Jsou asistenti, kteří nám pomáhají a zjednodušují cestování, dále jsou asistenti, kteří mohou i zachránit život, ale samozřejmě jsou i asistenti, kteří jsou tak trošku luxus a vlastně i tak trošku zbytečnost. Je však na každém z nás, co chceme, aby auto umělo, pokud to daná automobilka nabízí a nám se to hodí, tak proč ne.

Odemknu si auto dotykem kliky na dveřích, nastartuji tlačítkem. Zapnu si vyhřívání předního okna, při jízdě sedím na vyhřívané sedačce, k tomu nechám si vyhřívat i volant. Koukám na Active info display, ACC s front assist mi hlídá odstup, Cite Break zase panické brzdění. Line assist sleduje čáry, blind spot mrtvej úhel. Vidím jako ve dne - světla mi přepíná DLA / Light Assist. Zaparkuje mi Park Assist. Jsem na místě, opět mačkám tlačítko - vypínám motor, zavírám dveře a dotykem na kliku auto zamykám. Samozřejmě by mohl příběh i pokračovat, že nám cestu zpříjemňuje Dynaudio, navádí nás Discover Pro, spolucestujícím poskytuji Wifi na palubě a já nevím co ještě :mrgreen:

Holt pokrok člověk nezastaví, kdysi nám stačila černobílá Nokia se 2 řádky na displeji, ale dnes :?:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od motorpower »

Mobilem ale nedegeneruješ, musíš se učit jej obsluhovat atd, s asistenty je to jiné. Zapneš a degeneruješ.
Představ si , že by za tebe lyžovaly lyže/ bylo by to bezpečné/, či šoustal robot, /nic by jsi nechyt/. Ale je to ono??
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od BigBang »

Bohužel to tak je. Lidi čím víc asistentů mají, tím méně řídit umí. Sic automobilky všechno prezentují jako přínos bezpečnosti, což by vlastně i byl, pokud by si řidič takového vozu zachoval vlastnosti, které nabyl u vozu bez těchto pomocníků, takže by mu sloužili jako taková bezpečnostní pojistka... Za mě buď plně autonomní provoz nebo plně na řidiči :!: Mezistav, ve kterém se dnes pohybujume je škodlivý pro všechny. Řidiče degeneruje, ale když dojde do tuhýho a asistent selže, všechno stejně spadne na řidiče. Aneb tady máš co jsi chtěl :roll:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od r@pid »

:D ten robot ma dostal

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od jarmil7 »

čim viac modernych pomocnikov tym sa vodič menej sustredi na jazdy a dianie kolo seba.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od srotty »

Svatá pravda.Lidi čím dál víc spoléhají na to,že auto udělá vše za ně (auto stěrače,světla,parkování atd.)a oni jen točí volantem. Pak se nestačíme divit,že v šeru nebo mlze se před námi objeví nesvítící auto,protože paní spoléhala,že světla rozsvítí samo a hrozně se diví,že nesvítí.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Co to tak pozoruju, tak valná většina asistentů dělá chyby a zcela slepě bych se do jejich péče teda vložit nechtěl. Co mi ale přijde vážně dobrý, sic rozhodně ne levný, jen blind spot senzor. V době kdy jsou zrcátka přizpůsobena spotřebě, hluku atd. a všichno kolem svítí jak vánoční kamion nebo naopak vůbec, je to pro mě ve městě zásadní věc. Kouknu a když to svítí, tak tomu věnuju více pozornosti a lidsky se rozhodnu zda vjet nebo ne. Nicméně v kombinaci s line asssist bych to nechtěl neb to zase zasahuje do řízení.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Však si koupíš set a můžeš nechat pruhy vypnuté a mrtvý úhel zapnutý.

Jinak já pruhy nechtěl, mám je ze skladovky a nemohu si stěžovat.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Tak jasně, ale proč to kupovat za těžký prachy (tuším, že to stálo nějakých 10k) a pak to nepoužívat. To si už raději koupím hezčí kola
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
berna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 20.08.2017 20:22
Bydliště: Praha-západ

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od berna »

No tak koukám, co člověk to názor. Já zas po zkušenostech s blindspotem z jiného auta jsem do Golfa toto nechtěl. I když nesvítí, tak se na to nelze spoléhat.a z toho důvodu ho nejak nevnímám. Líbí se mi hodně adaptivní tempomat.
Golf Variant ME 2017 - 1,4 TSI, bílá silver, Obrázek
Passat Variant 2015 B8 - 2,0 TDI, Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Mě by třeba dělalo problém, kdyby auto samo zrychlovalo, ale asi bych si na to zvyknul. Ale taky se mi za to nechtělo připlácet desítku, když už tak tempomat jako takovej je a ovládá se velmi příjemně, jak jde přidávat i po desítkám Km/h a cuká jen nepatrně.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od kapitanplaneta »

Ten adaptivní tempomat je ale opravdu dost příjemnej. Vletíš na dálnici do rychlýho pruhu, zapneš to na 150 km/h a už se o nic nestaráš. Všichni ti uhnou a kdo to nestihne dost rychle, tak si auto samo zpomalí a v momentě, kdy borec uhne, tak zase zrychlí. Komfortní jako prase. :-D

Uživatelský avatar
berna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 20.08.2017 20:22
Bydliště: Praha-západ

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od berna »

A intenzita zrychlování a brzdění jde nastavit.. takže kdyz se nastaví na eco, tak je to zrychlování fakt pomalé :)
Golf Variant ME 2017 - 1,4 TSI, bílá silver, Obrázek
Passat Variant 2015 B8 - 2,0 TDI, Obrázek

Uživatelský avatar
Mike.03
Člen klubu
Příspěvky: 178
Registrován: 16.10.2011 10:42
Bydliště: Hodice - JihlaVWa

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Mike.03 »

A když náhodou selže, tak to napálíš do toho před tebou, protože nejsi 100% soustředěný... Je mi 27 a chci být řidič, ne "spolujezdec". Nebo např. Line Assist? Kde to je proboha v ČR použitelný? Minimálně u nás na vysočině nevím o silnici, kde by byly 100% viditelný čáry, kterých by se to drželo. Prostě ty systémy, které mi sahají do řízení, nejsou dokonalé a do auta mi nesmějí.
VW Golf IV 1,8T 110kW GTI Exclusive 1999
VW Golf VII Variant 1,4 TSI 110kW Maraton Edition 2017

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“