Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/ham ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od x-father »

Nevím kolik lidí tu má G7 v konfiguraci s asistenty, které mají na mysli v tom článku - lane asist, front asist, adaptivn tempomat...

Já musím říct, že mě stačí jak mizerně funguje na G7 Start/Stop a el. ruční brzda a parkovací asistent a mám dost ;)

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Baryduke »

A co ti natom nefunguje?
Parkovací brzda je fajn.
S/S vypinam.
Adaptivni tempomat OK
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od psi66 »

a já se jen přidám..co ti na tom nefunguje? Je pravdou , že parkovací asistent jsem se zatím nenaučil používat a nějak se v tom motám ale zkoušel jsem ho a nakonec krásně zaparkoval..chtělo to jen v mém podání spoustu času :)
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od r@pid »

Ss sa da vypnut docasne tlacidlom alebo permanentne diagnostikou ci uz cez notebook alebo Android, dokonca som videl modul na obratenie tovarenskeho chovania = az ked sa stlaci to tlacidlo tak sa aktivuje. Tolko roznych moznosti...

Parkovaci asistent sa tiez da vypnut ked tak obtazuje.

El.park funguje bez problemov u mna.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

A lajsnul si někdo v záruce ten S/S permanentně vypnout? Já se na to fakt strašně moc netěším, ale známej si třeba koupil vloni novýho tiguana a tam se během jízdy sám nezapne. To bych ještě asi rozdejchal. Měl jsem ale půjčený polo a tam vydržel vypnutý asi jen 15 min a to mě strašně štvalo - občas parkuju z kopce na neutrál a vypínalo mi to motor což je blbý v kombinaci s eletrickým servem.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Něco je tady (prolistovat nápady), nebo třeba tady (cca od půlky stránky).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od x-father »

Řešil jsem to tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... hilit=bugy" onclick="window.open(this.href);return false;

Zkráceně. Ruční brzda někdy nechce auto pustit a někdy naopak krátce po rozjezdu sama zatáhne a zaflekuje mě. Obojí se děje dost vzácně. Myslím, že od aktualizace SW "ruční brzdy" jak tomu říkali v rámci svolávačky (mysím, že ale šlo o SW ABS/ESp jednotky) se mě to myslím nestalo, ale eště to není tak dlouho, abych řekl, že je vyhráno.

Start/Stop - občas se mě stane, že při nízké rychlosti pod 7kmh vypne motor a když nezastavím do nuly a zpátky zmáčknu spojku a zařadím, tak ono to motor prostě nenahodí a já si puštěním spojky do vypnutého motoru místo pokračování v jízdě zabrzdím. Čekám, kdy to do mě takhle při popojíždění jednou někdo zezadu napere, protože prakticky zabrzdím bez rozsvícení brzdových světel. Toto se děje středně často.
+ další záhady, že někdy bez zjevného důvodu motor nenatočí, napíše nastartujte ručně a pak ho přitom následně o vteřinku dvě nahodí atd.

Parkovací asistent - někdy prostě nefunguje - vyjeden na LCD hláška asistent nedostupný. Jindy čidla fungují, ale prostě se nepřepíná LCD na obraz z kamery po zařazení zpátečky atd..

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Rypicong »

sice mám Golfa jenom 14dní, ale už jsem stihl najet 1500km, takže jsem si už nějaký názor udělal.

- el. ručka je super a funguje super
- auto hold - ze začátku mi to přišlo divný, tak jsem ho vypl, ale pak jsem experimentoval a je to fakt dobrý - semafory, stání na místě apod. Funguje bez problémů
- detekci deště jsem zatím neměl moc šanci vyzkoušet, ale s tím málem to fungoval cajk. Ale asi bych tuto funkci příště nekupoval.
- line assist. Tohle mě hodně bavilo testovat. Určitě to má smysl mít zaplé, pokud člověk jede unavenější, nebo může ho postihnout nějaký zdravotní problém a člověk na místě spolujezdce má větší šanci, že to auto někam nenapare. Hodně to pomáhá např. když se chci napít a otevřít láhev. Rozhodně bezpečnější než jedním prstem držet volant apod.
- dynamic light assist. Původně jsem LED světla nechtěl, ale nakonec jsem bral skladovku která je měla a i s přítelkyní uznáváme, že tohle je hodně povedená fičura. Funguje to naprosto skvěle a je to i zábava pozorovat.

Co bohužel nemám, je čtení značek. Občas se přistihnu že jsem si nevšiml značky a nevím, jak je omezená rychlost. Největší smysl tato funkce dává s automatem, kdy tempomat upraví rychlost podle značky.
Front assist bych asi také ocenil, i když samozřejmě nejlépe bude fungovat opět s automatem
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od x-father »

POkud máš DLA, tak na četěná značek se používá stejná kamera a mělo by to jít doprogramovat.

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Rypicong »

také si myslím, ale ještě jsem se nerozkoukal kdo by mi to dokódoval :)
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

Golfpaul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2018 13:28

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Golfpaul »

Zdravim vespolek, je mozne softwarovou upravou aktivovat DLA a/nebo Line assist, kdyz mam ACC? Kamera je stejna pro vsechny systemy?

Prodejce me bohuzel neupozornil, ze mnou objednavane dynamicke LED svetla nejsou ty samocinne dalkove svetla.

Diky

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Pokud píšeš o LED světlech, asi máš FL a ten má ACC ve znaku (u před FL ve spodní části nárazníku), kdežto DLA / Line je u FL i před FL v kameře na skle.

Tzn. pokud nemáš toto na skle, asi by to nebylo jediné, co vyměnit.
Přílohy
i_1417_3774_0_49_1415476769_2176.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Golfpaul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2018 13:28

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Golfpaul »

Jaj to mi nedocvaklo vubec, ze ACC nema kameru. Mam tam jen destovy senzor nebo co to je. Budiz mi to ponaucenim pro priste, ze mam vic proverovat co vlastne kupuju.. :? :x
20180106_203241.jpg

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od motorpower »

Systémy = se ztráta svobody, jen si to ještě neuvědomujete, ale postupně se toho stáváme obětí i v běžném
životě. Tudy musíte a zde nemůžete, musíte mít takovýto mobil, a musíte se takto oblékat, jinak nejste in,
a spousta dalších neviditelných omezení.
Výsledek je jediný, aniž si to uvědomujete, tak degenerujete. Takže jediný systém který bych preferoval,
je vyhřívání čehokoliv, od zrcátek až po zadek, a pasívní noční vidění, které uvidí zvěř v krajnici a nebude zběsile reagovat, ale upozorní. Zbytek by měla být má volba. Stejně jako v životě. Ne se nechat hnát bezpečně ohrádkou jako ovečka a nechat si namluvit, že je to pro moje "dobro".
Naposledy upravil(a) motorpower dne 07.01.2018 11:43, celkem upraveno 1 x.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“