Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ferda25 »

Frontasistent je to co se zde řeší...už si byl tak blízko(nebo si to aspoň radar myslel), že si to připravilo ABS(ESP) na brždění...nevím o tom, že by bylo víc typů frontasistentů, spíš se liší díky typu radaru nebo v softwaru v něm...to je celé. GPS s tím opravdu nemá nic společného, když auto nemá ACC, to je opravdu informace na úrovni hospody.

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Takže ochranu chodců má na starosti kamera pro Lane asist? V konfigurátoru to označují jako front asist s ochranou chodců... Každopádně otázka je pořád stejná, jak zjistit, jestli v autě ochrana chodců reálně je nebo ne?

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ferda25 »

front asistent = radar v předním nárazníku.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Lukkii »

O urovni hospody nic nevim. Je to upozorneni v oficialni definici pedestrian asistenta od vw - tedy ze mimo standardni komunikace system nemusi fungovat spravne ( proto taky neni jedine auto ktere ma tohot asistenta aniz ma je vybaveno navigaci). Jestli u toho panove byli v hospode nevim. ACC - jako samostatna sw fce radaru - a rozpoznani chodcu jsou 2 na sobe nezavisle funkce! Pedest asistent vyuziva soubezne cinnosti kamery( v pripade mqb a 3q kamery pak pouze 3q0xxx653) a radaru.
ferda25 píše:Frontasistent je to co se zde řeší...už si byl tak blízko(nebo si to aspoň radar myslel), že si to připravilo ABS(ESP) na brždění...nevím o tom, že by bylo víc typů frontasistentů, spíš se liší díky typu radaru nebo v softwaru v něm...to je celé. GPS s tím opravdu nemá nic společného, když auto nemá ACC, to je opravdu informace na úrovni hospody.
Naposledy upravil(a) Lukkii dne 03.07.2019 23:08, celkem upraveno 1 x.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a

Příspěvek od Lukkii »

Zjisti mi typ a sw kamery a napisu ti zda mas chodce nebo ne- resp. zda je datova sada dohrat vc parametrizace.
drmla píše:Takže ochranu chodců má na starosti kamera pro Lane asist? V konfigurátoru to označují jako front asist s ochranou chodců... Každopádně otázka je pořád stejná, jak zjistit, jestli v autě ochrana chodců reálně je nebo ne?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a

Příspěvek od drmla »

Lukkii, je to to co potřebuješ vidět?

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Lukkii »

Rozpoznani chodcu skutecne nemas, tahle kamera tuto funkci nema.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Díky.

No tak to je dobrý teda. Z principu mi to vadí. V době, kdy se auto konfigurovalo(vloni v březnu), tak bylo jasně v konfigurátoru uvedeno "front assist s ochranou chodců". Stejně to mám uvedeno v objednávce. Auto je vyrobeno v květnu. Jestli to třeba platilo až pro auta vyrobená od června/července nebo kdy se jim lámou modelové roky? Ale uvedli mě v omyl, rozhodně se ozvu.

Pro info, kdyby náhodou uznali reklamaci, mají vůbec šanci to nějak opravit, výměnou kamery třeba?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Mirco »

máš někde výjezd seriové výbavy z kupní smlouvy? jelikož Golf nepatří mezi modely co má Systém rozpoznání chodce

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Volal jsem dealerovi a prý "nějaká chybka" v objednávce a nedorozumění. No tak nic no, rok jsem si říkal, že jeden z mála asist systémů, které k něčemu jsou...

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Mirco píše:máš někde výjezd seriové výbavy z kupní smlouvy? jelikož Golf nepatří mezi modely co má Systém rozpoznání chodce
Má... Mám to v objednávce, bylo to v konfigurátoru už vloni, to naopak teď to přímo v konfigurátoru nevidím, ale nemám čas to zkoumat. Každopádně v info o modelu to uvedené mají.Obrázek

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Asi to tak lehce nevzdám. Jsem docela nasraný.

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ferda25 »

Tak odpovědi typu hospoda jsou ukončeny...........
ACC_G7.jpg

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Lukkii »

A tohle mát být jako co za WIKI výpis? :-D Máš pocit, že dotyčný, který tu řeší danou otázku má ted jasněji? Chlape, trocha emoční inteligence do těch dat ;-)
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Asi to sem dává proto, že mám ověřit, jestli mám v autě takto nakódovanou A5. To implikuje, že je možné, aby instalovány hardware podporoval ochranu chodců?

Chápu dobře? Kódování mohu ověřit, případně i změnit, pokud se jedná o několik drobných změn v jednotce A5.

Ale pokud mi tam dali hw, který to nepodporuje a budu se mít o co opřít, tak to budu reklamovat.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“