Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od skoryl »

Klucíííííí, nechcete to tady promazat a dořešit si to v SZ?, pak by stačilo až se na něčem shodnete sem dát výsledek - o tom to snad tady je ne?
Fórum je tu pro to, abychom si pomáhali a radili, tak se toho prosím zkuste držet.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Lukkii »

FERDA 25: musím uvést na pravou míru jednu věc: je to skutečně tak, že auto kolegy "Drmla" má funkci VL3 - tzn rozšířená funkce jednotky 13 - radaru, pro ochranu chodců - dle VIN jsem si prošel výbavu. V tomto jsem neměl pravdu a dávám ji tedy Ferdovi.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od motorpower »

Což on pravdu má a tomuto rozumí, jen ty způsoby. :(
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Pitrsman747 »

Kluci mám dotaz, pročetl jsem tohle téma a mám z toho bolavou hlavu. :D S kamarádem jsme neska koupili 7 Golf 1.0Tsi 81kW Variant, výbava comfort line + maraton edition. Měl jsem dojem že tam bude front asistent a ACC, bohužel tam asi není. Model to je 10/2017 a jen taková zajímavost, přední nárazník byl měněn kvůli nějakému škrábanci od člověka který ho měl přes operák. Tak se pokládají 3 otázky, má tento model vůbec FA + ACC, nebo nemá, nebo ho tam zapomněli u opravy zapojit. :( Vin: WVWZZZAUZJP543162. A další otázka, pokud by to tam nebylo šlo by to dodělat? Co jsem tady četl tak někdo píše že to záleží od roku, lokace nebo stupně výbavy. Osobně mám maraton edition a FA + ACC tam mám. Taky by mě zajímalo, to datum je asi uvedení do provozu ale auto může být vyrobeno daleko dřív, třeba půl roku staré kde tato výbava třeba ještě nebyla.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od tornado1 »

může být i bez těchto funkcí, dodělat to není žádný problém
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Comfortline objednaný 10/2017 už by ho měl mít v základu ovšem pokud byl objednaný ještě předtím, tak ho mít v základu nebude - ten přišel až se zdražením modelu od září 2017.

Návod na dodělání zde http://mqb.pl/en/adaptive-cruise-contro ... cc-on-mqb/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Pitrsman747 »

Takže dodělat Front asistent + ACC by stálo kolem 35tis, je to hafo peněz, musí se měnit i ABS řídící jednotka. Fakt dávejte si pozor na modely 2017 a jejich výbavy pokud kupujete Golfa. :(
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Tak poznat to jde třeba podle znaku - bez ACC má plastické logo VW. Plus pokud máš ovládání na volantu (to maratónci mají) tak je tam čudl CNL a ne to autíčko na nastavení vzdálenosti.

Jinak na litrovym tříválci s manuálem si snad vystačíš s klasickým tempomatem. Plně bys to využil spíš u automatu.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

I u manuálu je to skvělá věc.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Pitrsman747 »

Shorty píše:Tak poznat to jde třeba podle znaku - bez ACC má plastické logo VW. Plus pokud máš ovládání na volantu (to maratónci mají) tak je tam čudl CNL a ne to autíčko na nastavení vzdálenosti.

Jinak na litrovym tříválci s manuálem si snad vystačíš s klasickým tempomatem. Plně bys to využil spíš u automatu.
To byla jediná věc kterou jsem přehlídl, když ti prodejce řekne že tam je, a to jsem se ho ptal dvakrát tak jsem to pak už neřešil, moje chyba, příště tam strávím půl dna a vše prověřím než to podepíšu. Člověk fakt musí myslet úplně na vše. :(

Já osobně mám 1.4Tsi ME 2018 a ACC tam mám, s manuálem je to dobré, obecně by se dalo říci že to stejně jen člověk využije na dálnici a to ještě spíš úsek Říkovice-Vyškov. Pak už to nevydržím a jedu si dle sebe. :laugh: Za to v Rakousku je to cool, tam ale jezdím málo.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Mě trochu štve, že s ACC přijdeš o klasický tempomat. Takže třeba zbytečně přibrzďuje z kopce nebo se tu a tam vypne kvůli počasí a seš úplně bez tempomatu. Ale jinak je v golfu a příbuzných aut nastaven celkem dobře a zbytečně nebrzdí atd. Výjimku tvoří ten front assist, ten se dodával jen s ACC a funguje jen v pidi rychlostech a konkurence je v tomdle mnohem dále.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Luky.Sipak »

Mám v autě poprvé automat a hned ACC. Nikdy se mi kvůli počasí nevypl a je super i na manuálu. Brždění z kopce mi nijak přehnané nepřijde,dělá co má. Klasický tempomat přeci také z kopce přibržďuje. Brácha ho má v O3 a tam tedy z kopce moc nebrzdí, ale také to pak přežene třeba o 10km/h! Ve služebním Renault Master mám tempomat klasický a moc ho nepoužívám. Jak mám ACC tak mi to nepřijde moc bezpečné :-D. Takhle hodím háček na auto před, zvolím si vzdálenost a už se jen vezu . Před vesnicí spomalí, za vesnicí zrychlí :-). Jen musím podřazovat. S automatem by to nemělo chybu. Na dálnici už pak není o čem mluvit :smoke:
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Jsem z Prahy a pokud projíždím celou Blankou od Smíchova po Tróju, auto zrychlí cca v půlce tunelu, kdy vozovka zřejmě klesá o několik kilometrů.
Mám klasický tempomat vč. omezovače, tzn z kopce se rozjede rozhodně na víc a nepřibrzďuje.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od drmla »

Brzdí motorem. Takže některé motorizace více, jiné skoro vůbec.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Mirco »

nějaké to zkoumání českých vědců
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_vok" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“