Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od motorpower »

A já se těším, jak všechny ty nepříjemnosti vypnu. :)
Pokud bude mít někdo zájem vypnu úplně všechno. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

martin174
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.05.2017 07:32

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od martin174 »

ablorhm píše:fkabl: To jsem rád, že moje rada s krabicemi nebyla jen takový blábol do větru a že jsi šel a vyzkoušel to. Nicméně je zvláštní, že někomu to zastaví a jinému ne. Čím to :?:
brzdeni by mel mit pouze park assist verze 3.0 - umi i zabrzdit pri jizde dopredu. tipuju ze se zacal davat az od faceliftu loni...

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Mám Golfa Variant VII po FL

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Pánové...majitelé Golfa...no tak...nebuďte líní :) a vyzkoušejte pokus s krabicemi také.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Jak už jsem psal - dopředu to prostě nikdy nezadupne. Už jsem se několikrát naschvál opřel o plechová vrata nebo dřevěný regál a akce žádná. Dozadu to ale reagovat umí a tak 1 ze 4 aktivací to opravdu pomůže a zabrání kritické situaci. Ve zbytku případů se jen leknu (a celá posádka taky) a vzápětí naseru. Jako senzory jsou fajn, ale úplně bych se na to nespoléhal.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Obdržel jsem odpověď od výrobce VW o principech fungování asistenta. Vyplývá z něj, že
asistent nereaguje zabrzděním na pasivní překážku. Objekt se musí pohybovat rychleji než 4km/h.

Cituji:

Systémová omezení jsou:

• Úhel snímání radarů v závislosti na modelu ca. 110° - 180°
• Dosah v závislosti na modelu cca 20 - 50 m
• Oblast rychlosti vlastního vozidla mezi 1 km/h a 12 km/h
• Oblast rychlosti rozpoznaného vozidla/objektu > 4km/h

Varovná upozornění jsou:

• Vizuální upozornění ve štítu přístrojů (Text + Gong, pokud nejsou namontovány parkovací senzory)
• Akustické varování (pípnutí, pokud jsou namontovány parkovací senzory)
• Brzdný zásah systému cca 0,8 sek. před možnou kolizí (brzdný zásah pro zmírnění následků nárazu max. 12 m/s²)

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Doplním ještě o odpověď obdrženou ze Škoda-auto:

"Systém Rear Traffic Alert sleduje pomocí dvou radarů pod zadním nárazníkem prostor za vozem a upozorní řidiče na objekty pohybující se za ním. Přijde obzvláště vhod, když chce řidič vyjet z řady kolmo zaparkovaných vozů, kde nevidí obě strany vozovky – systém jej upozorní, pokud se k němu přibližuje nějaký automobil, a v případě nutnosti i zastaví. Tato asistence upozorňuje v případě pohybující se překážky."

Takže opět ..."pohybující se". Zřejmě to tak tedy bude :?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

O jaké asistentu konkrétně mluvíš? To spíš vypadá na asistent vyparkování - ten je dělán na pohybující se předměty, než manévrovací brzda v rámci parkovacího asistenta (Park Pilota)
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Mluvím o asistentu vyparkování... ten dle mého testu s krabicemi a vyjádření VW i Škoda-auto sám zastaví jen při reakci a pohybující se překážku.
Na pasivní sám nezastaví.

V autě mám i Parkpilota (signalizace zvuková i optická na displeji)...ten upozorňuje, ale nikdy sám nezastaví.

A také mám Automatického parkovacího Park Assistenta umožňujícího zaparkování bez zásahu řídiče (auto samo točí volantem, řidič mačká plyn,
brzdu, řadí)...zda auto samo při parkování zastaví a nenarazí do druhého auta, zdi...či jiné statické překážky nevím, nezkoušel jsem.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Vrtá mi hlavou proč mají Golfy ve výbavě HL konstrukčně jiná zařízení čidel (na čelním skle, nad zpětným zrcátkem) se senzory světla, deště a asistenty Adaptivního tempomatu s funkcí Front Assist a City Break než u výbav Maraton Edition a Comfortline?
Přílohy
tevwgo19_596c71bc893ff.jpg
IMG_0304.jpg

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Pokud se nepletu, čidlo adaptivního tempomatu je u faceliftu v logu VW v masce (u před FL to bylo naopak níže v mřížce nárazníku). To, že mají jiné senzory na skle znamená rozdílnou el. výbavu (asistent čar, značky, DLA apod.)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Právě, že jinou výbavu nemají. Dříve měla Adapt. tempovat s FA a CB v základu jen výbava HL. U výbav ME a CL to bylo jen za příplatek a tak
jsem jiné zařízení senzorů chápal...jen světelný a dešťový senzor.
Už delší dobu však mají v základu AT s FA a CB i výbavy ME a CL a zařízení se senzory jsou pořád jiné...i u základních výbav bez dalších příplatkových
serepetiček. Divné.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Mělo by platit, co jsem napsal - lze to vystudovat např. i na dasweltauto, kde jsou modely za milion a za půl s MR2017/2018. Maratony tam mají běžné senzory na skle - tedy senzor světla+deště, naopak ty drahé modely mají navíc nemalou elektrickou výbavu nad rámec základní výbavy - asistent čar, rozpoznání značek, DLA asistent apod., proto ten senzor s kamerou.

Senzor na adaptivní tempomat by neměl být ve skle, nýbrž u FL ve znaku VW v masce a u před FL to bylo ve spodní mřížce v nárazníku.

Pokud se však pletu, prosím o upřesnění nebo opravu. Díky 8)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od GTI4 »

První foto kurkuma, má nad zpětným kameru pro DLA/Lane Assist/čtení značek.
Druhé foto rubin, kameru nemá, jen dešťový senzor.
Senzor pro adaptivní tempomat s FA a CB je za logem VW v masce.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od eauto1.cz »

ablorhm píše:fkabl: To jsem rád, že moje rada s krabicemi nebyla jen takový blábol do větru a že jsi šel a vyzkoušel to. Nicméně je zvláštní, že někomu to zastaví a jinému ne. Čím to :?:
Záleží na verzi systému, nastavení a celkové výbavě, a taky hraje roli, že vyplý AutoHold, když tu funkci máš, vypíná i manévrovací brzdu Front/ Rear Assist a navíc při rychlosti nad 10kmh vpřed to už není funkce manévrovací brzdy, ale kamery/radaru kteří zase fungují až od 20/30kmh až do nějaké rychlosti a mezi tím/po tom jsou některé vozy bez ochrany, ale je mnoho variant a nejlepší je si nastudovat jak to je přímo ve tvém voze dle výbavy a roku.
Každopádně to celé funguje jen někdy. Asistent vyparkování se dělí na ten, co brzdí ať nenarazíš do auta za Tebou a na ten, co hlídá kolmo se blížící překážky. Málo které auto má oboje a i když má, tak nemusí ve stejnou dobu oba systémy být současně aktivní. Některé systémy mají i možnost diagnostikou a poté někdy i uživatelsky aktivace rozpoznání chodců a jiné ne. Je to velmi složitá provázanost mnoha systémů a každý jednotlivý má svou účinnost a podmínky či omezení. Jakmile to budeš mít na svém autě nastudováno, budeš vědět jak na to, bude Ti to dobře sloužit. Kdo vůbec netuší co tam má a nemá jen si myslí, však to umí samo zastavit, tak to zákonitě křápne, jen co nastanou podmínky, které ten jejich systém neeviduje. :mrgreen:
Tím to je :lol:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“