Upozornění na vypnutí mlhovky

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od srotty »

Tak jsem se díval,jak to mám nastavené u mě a z výroby mám 0 km/hod. Proto mě to asi nikdy nic nehlásilo. Mám rok 2015.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od fkabl »

Díky za detektivní činnost. Dnes jsem to vyzkoušel a je to tak. Rychlost je to, na co to reaguje. U mě 60 km/h.
Do této rychlosti auto mlčí. Díky :good:

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od skoryl »

Tak jsem dnes jel asi hodinu na vysočině v mlze, a po dnešním zážitku s upozorněním na vypnutí zadní mlhovky (nastavena na 60km/h) to okamžitě vypínám (0km/h).
Když mě v mlze dojede auto, tak zadní mlhovku vypínám, ale pokud jedete v koloně rychlostí kolem 60km/h (upozornění nastaveno na 60km/h) poslední a vypnout ji nemůžete a ono vás to po každém překročení rychlosti 60km/h upozorňuje pípáním, tak ten pípák máte chuť po půlhodině jízdy rozmlátit kladivem. Z výroby jsem měl nastaveno 40km/h což např. při projíždění vesnicemi po okreskách v mlze musí být ještě horší.
Tolik moje zkušenost. Autor této vychytávky to určitě myslel dobře, ale mě stačí ta kontrolka na pravým budíku, to pípání fakt nemusím.

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od breit »

Podle mě je tato funkce velice dobrý nápad :) Je to určeno přesně pro ty ovce, co při jízdě v koloně nebo ve městě nevypnou mlhovky. Pokud za někým takovým jedu, tak pouštím dálky a vypínám, až mu to dojde. Takže za tuto fci dávám :good:

Dnes kouknu do vcds, jestli to jde aktivovat i u před fl a případně si to na vyzkoušení aktivuju :D
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od srotty »

Aktivovat to určitě půjde,stačí si nastavit rychlost,při které to má fungovat. Z výroby tam budeš mít 0 Km.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od kubisz »

problem je v tom, ze zrovna pri jizde v kolooone tohle nepomuze... zabere to, az z te kolony vyjede... pritom by stacilo, aby to fungovalo obracene... po meste vetsinou mlhy nejsou potrebas
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od breit »

@kubisz Přesně tak! Nejlepší by bylo, kdyby to reagovalo na senzor na stmívacím zpětném zrcátku. Kdyby se za autem objevilo další auto, tak by na základě informace ze senzoru vyhodilo hlášku o zapnutých mlhovkách. Ohledně města - tam vůbec nepochopím zapnuté mlhovky, většinou jedou auta za sebou a navíc všude svítí lampy. S mlhovkou ve městském provozu může jezdit fakt jen hovado... :fool:
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od kubisz »

tak on to spis nekdo proste vubec neresi (vetsina; ani nevi, proc na ne pripadne clovek blika; proste je mlha a zapinaji mlhovky, tak to prece rikaji v televizi ;-)), nebo na to zapomene, ze je vubec ma (v tom pripade by se to upozorneni hodilo)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od ladaf »

breit píše:Podle mě je tato funkce velice dobrý nápad :) Je to určeno přesně pro ty ovce, co při jízdě v koloně nebo ve městě nevypnou mlhovky. Pokud za někým takovým jedu, tak pouštím dálky a vypínám, až mu to dojde. Takže za tuto fci dávám :good:

Dnes kouknu do vcds, jestli to jde aktivovat i u před fl a případně si to na vyzkoušení aktivuju :D
Ono to ale funguje obráceně, hlásí to při vyšší rychlosti než X, ne nižší.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od ladaf »

kubisz píše:tak on to spis nekdo proste vubec neresi (vetsina; ani nevi, proc na ne pripadne clovek blika; proste je mlha a zapinaji mlhovky, tak to prece rikaji v televizi ;-)), nebo na to zapomene, ze je vubec ma (v tom pripade by se to upozorneni hodilo)
To je ten lepší případ že je mlha. Dnes a denně jezdí ovce s potkavackami + mlhovkami za jasného večera. Vánoce se blíží a asi chtějí být osvíceni jak obchodní domy. Jiné vysvětlení není.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od srotty »

Kdyby jezdily jen ovce.Nedávno jsem ve městě,kde už žádná mlha nebyla, taky blikal na pána přede mnou ať ty mlhovky vypne.Vyletěl na mě,co si to dovoluju a jestli těch pár minut,než projede městem a zase bude v mlze ,nemůžu s tou jeho mlhovkou vydržet. Prostě sobeckej, neohleduplnej vůl.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od eauto1.cz »

V německu se obecně vůbec nesmí svítit mlhovkami na dálnici, pokud není naprosto hustá mlha, to je párkrát za rok né že je šero a všichni oslňují a jezdí se ještě hůř.
To je vázáno na to že na dálnici nesmí vozidla s nižší konstrukční rychlostí než 80kmh...
A ještě na to že musíš jet jen rychlostí na kterou máš rozhled.
Čili buď jedeš pomalu a je mlha a nebo jedeš rychle a mlha není a proto máš mlhovky vypnout.
Proto existuje tato funkce, lze ji aktivovat deaktivovat nebo změnit rychlost kterou zohlední.
Je to podobné jako funkce varování na překročení rychlosti. Tam si můžeš nastavit v-max v dané zemi nebo menší rychlost pneu a nemusíš vylepit nálepku. Zpět k těm mlhám.
Dávají za to 20€ za mlhovku a za nedodržení odstupu "halb tacho" je od 200€.
Přílohy
20180114_124030.jpg
20180114_124030.jpg (48.71 KiB) Zobrazeno 1389 x
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“