Upozornění na vypnutí mlhovky

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od Rypicong »

ladaf píše:To ne no :) Nicmene asi to nema vliv na zadny svetelny senzor. Bylo to ve dne nebov noci?

Jinak musim rict ze prepinani AUTO (denni sviceni/potkavaci) funguje taky v mlze divne.. Samozrejme necha denni i kdyz je husta mlha protoze je svetla dost (akorat neni nic videt).
bylo to ve dne.
Akorát teď přemýšlím, jestli senzor vůbec vyhodnotil mlhu, že je potřeba přepnout z denních na potkávací.
Při denním svícení bych pochopil, že je blbost mít vzadu zaplou mlhovku, když nic jiného tam nesvítí...
A jestli senzor přepínal světla potkávací mezi denním ( podle intenzity mlhy ), tak pak chápu, že zadní mlhovka u denního se mu nelíbila...
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od juro111 »

Pri dennom svietení sa dajú zapnúť hmlovky? Nezapnú sa automaticky stretávacie svetlá? Ak je ovládač v AUTO, tak sa myslím automaticky zapnú stretávacie. Ako to funguje pri prepnutí do tej ďalšej voľby, kde svietia vpredu denné a vzadu obrysové to som myslím neskúšal.
Toto upozornenie vám chodí pri navolenom AUTO na ovládači svetiel? Ja mám pred FL a žiadne takéto upozornenie mi ešte neprišlo. Aj keď je pravda, že hmlovky som mal zapnuté za dva roky možno tri krát.

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od Baryduke »

Tak dneska jse mi to stalo taky .
Měl jsem světla a mlhovky zaple (Ne auto)
A jak byla lepší viditelnost tak vyskočila hláška ať vypnu mlhovky.
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od wittmann167 »

juro111: Pri dennom svietení sa dajú zapnúť hmlovky?

Ano, mě se při denním svícení dají zapnout přední a zadní mlhová světla.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od fkabl »

Mlhovky je třeba zapnout ručně. Jde to v režimu AUTO i při ručně zapnutých potkávačkách. V obou případech vyskakuje to varovné hlášení na vypnutí.
Pokud mám režim AUTO, svítím jen denními a zapnu mlhovky, automaticky se přepne režim z denního svícení na potkávačky.
Potvrzuji, že světelný senzor sám osobě na mlhu (jedině snad na nějakou hodně hustou) nereaguje, jen na tmu. Proto mi přijde
divné, že by to vyskakující varovné hlášení o vypnutí mlhovek bylo vázané na světelný senzor.

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od Rypicong »

je 100% vázaný na světelný senzor, protože mi to háže hlášku jak na AUTO, tak na ruční přepnutí potkávaček...
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od Gašpo »

My sme si zámerne za svetelný senzor nepriplácali, pre hmlu a dážď to robí len chaos. Vidím prínos akurát pre jazdu tunelmi a tú zase neabsolvujeme tak často.
Ale stejnak niečomu nerozumiem. Ak vojdem do tunelu, alebo sa zotmie, zhasne mi osvetlenie prístrojovej dosky, čím ma auto vraj upozorňuje že je čas zapnúť svetlá. Tak ak svetelný senzor nemáme, podľa čoho toho pozná? Alebo tam ten senzor fyzicky je, len to nie je zapojené?

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od r@pid »

Mne to pride, ze je to viazane na senzor iba od FL. Zatial mi tato hlaska na MY2016 nevyskocila.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od juro111 »

Gašpo píše:My sme si zámerne za svetelný senzor nepriplácali, pre hmlu a dážď to robí len chaos. Vidím prínos akurát pre jazdu tunelmi a tú zase neabsolvujeme tak často.
Ale stejnak niečomu nerozumiem. Ak vojdem do tunelu, alebo sa zotmie, zhasne mi osvetlenie prístrojovej dosky, čím ma auto vraj upozorňuje že je čas zapnúť svetlá. Tak ak svetelný senzor nemáme, podľa čoho toho pozná? Alebo tam ten senzor fyzicky je, len to nie je zapojené?
Jeden svetelný senzor je myslím niekde priamo v prístrojovke, ktorý slúži len na reguláciu podsvietenia budíkov. Ak zaznamená, že je dosť svetla, tak zvýši podsvietenie, aby si to lepšie videl. Ak je menej svetla, tak to uberie podsvietenie.
Senzor, ktorý ovláda automatické svetlá je tam ako je prilepené spätné zrkadlo k čelnému oknu.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od Gašpo »

Aha, takže extra senzor prístrojovky to vysvetľuje. Ale v prípade že vojdem do tunelu mi podsvietenie zhasne úplne, takže fakticky nevidím na budíky. Ja som práve niekde čítal, už neviem či priamo v manuáli, alebo nejakom článku, že to má byť upozornenie aby sa zapli stretávacie svetlá. Síce v takom prípade nechápem prečo sa neobjaví aj písomné upozornenie.

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od Rypicong »

je to tak. V Rapidu jsem měl primitivní senzor uvnitř auta, který reguloval svit budíků a právě v noci upozornil že je tma a ty máš zapnout potkávačky.
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od fkabl »

Tak asi nějaká vazba na světelný senzor tam bude. Dnes jsem jel brzy ráno, byla ještě tma a docela i hustá mlha a dnes mi to upozornění
na vypnutí zadní mlhovky pískalo během cca 45 minut jízdy jen asi 3x, z toho první až asi po půlhodině a to ještě byla tma, ale mlha začala být
už menší. No nějak se s touto otravnou funkcí musím naučit žít. Naštěstí zas tak často mlhovky zapínat nemusím.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od ablorhm »

Není v menu rádia - nastavení vozidla - světla nějaká volba k tomuto? (menu beru z mého rádia předchozí generace, možná to máte trošku jinak)
Přílohy
Capture.PNG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od fkabl »

Napadlo mě to taky. Hledal jsem ... a nic jsem nenašel.

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Příspěvek od skoryl »

Upozornění na vypnutí mlhovky je vázáno na rychlost. Z výroby jsem měl nastaveno 40km/h, ale zvednul jsem si to na 60km/h.
Vychází to patrně z předpokladu, že v mlze člověk jede do 40km/h, a pokud jede rychleji, tak už není tak hustá mlha, a mlhovka není potřeba.

Nastavení -
09-Centr. Elect.
10-Adaptation
Aussenlicht_Heck-Nebelschlusslicht Warngeschwindigkeit,40 km/h

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“