Koncové světlo - napálená objímka

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Honza21061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 18.11.2017 13:11

Koncové světlo - napálená objímka

Příspěvek od Honza21061 »

Jako nový uživatel fóra především zdravím vespolek!

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s problémovým kontaktem v objímce koncovky/brzdovky, který mi vyhodil chybovou hlášku. Brzdovka svítila plnou intenzitou, koncovka mrkala, nebo nesvítila vůbec.

Vyndal jsem světlo a základnu, žárovka tam byla zapojená až nadoraz, nicméně jeden kontakt byl napálený a malinko uškvařil i plast kolem. Takže tam zřejmě dlouhou dobu "utíkal" proud pro žárovku a pálil se tam. Žárovku jsem musel vytrhnout, drátek žárovky byl ke kontaktu už připečený a co jsem zjistil po očištění, dál odmítl vodit. Na novou žárovku jsem kontakt v objímce narychlo vyčistil a přihnul, takže všechno teď svítí.

Jen jsem se chtěl zeptat, jestli jste se s tímhle napálením někdo setkali a jak tomu případně předejít, nebo jestli je to běžné u těchto žárovek... Byla tam žárovka Toshiba. Nejspíš ještě z výroby. Auto je koupené jako roční z leasingu a na žárovky jsem zatím nesáhl.
Taky jsem uvažoval, že vyměním celou tu plastovou základnu za novou, která nebude natavená. Je možné ji sehnat jako díl zvlášť, případně věděli byste třeba o nějakém vrakovišti apod. kde už by se mohlo něco takového samostatně vyskytovat?

Ještě mě docela jako relativně nového uživatele Golfu VII překvapilo, že kombinovaná koncovka/brzdovka má pouze jedno vlákno. Je tam nějaký centrální modul měnící napětí pro žárovky, nebo má každá strana, případně světlo, vlastní řídicí jednotku...? Zatím jsem nic mnoc z dílny o autě nesehnal a dočíst se to běžně nedá, tak to možná teď zní dost blbě.

Za případné odpovědi díky! :wink:
VW Golf VII Variant 2018, 1.6 TDi 85kw (DGTE), 7DSG (DQ200)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“