Mlžení LED světlometů

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Mlží se ti LED přední světlomety?

Ano, mám obyč LEDky
1
8%
Ano, mám dynamické LEDky
5
38%
Ne, mám obyč LEDky
1
8%
Ne, mám dynamické LEDky
6
46%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Shorty »

Technologický skok nezastavíš a množí se nám tu lidi s full LED světlomety a zároveň přišlo něco jako zima.

Jsem celkem překvapený, jak hodně se ta světla mlží. Včera na chvíli auto zapadalo sněhem a jak jsem ometl sníh ze světel, tak spodní lem byl zamlžený. Pak jsem to šoupnul do garáže a více nestudoval, ale zajímá mě, jak jste na tom vy ostatní a jestli to nějak víc řešit? Koukal jsem, že u B8 passatů už je téma, kde to nakousli a považují to za normální jev dokonce i u luxusních aut.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od sergix »

U mě zatím nic, ale autonzatím nebylo zasněžené..


Sent from my iPhone using Tapatalk

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od jarmil7 »

Je to normalne.VW,,Audi,škoda,Mercedes a dokonca aj Maserrati maju zahmlene svetla.Neriešit a hlavne nerozoberat svetla :D

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Shorty »

Taky jsem to slyšel, ale popravdě moc netuším proč. Myslel jsem, že s větší účinností klesá odpadní teplo a proto nebude tak velký teplotní skok mezi zdrojem a sklem.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

libkr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.03.2012 16:13

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od libkr »

Taky jsem zatím nepozoroval zamlžení, spíš mne překvapilo, že full LED jsou stále studené, takže sníh ze světel nesleze tak jako u halogenů, než ometu zbytek auta. Zatim spolehlivě to vyřešil rozmrazovač v rozprašovači.
̶G̶I̶V̶ ̶V̶a̶r̶i̶a̶n̶t̶ ̶A̶X̶R̶,̶ ̶M̶o̶o̶n̶l̶i̶g̶h̶t̶ ̶B̶l̶u̶e̶ ̶P̶e̶a̶r̶l̶ ̶L̶C̶5̶M̶,̶ ̶1̶6̶"̶ ̶B̶r̶a̶n̶d̶s̶ ̶H̶a̶t̶c̶h
GVII Variant 2,0TDI DSG7 RLine, Atlantic Blue, Shetland, 17" Madrid

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od ablorhm »

Stejné se řešilo s halogeny/xenony ZDE.

Rosení špatné, mlžení je v normě a není na reklamaci. Je tam několik fotek a i nějaký PDF dokument s vyjádřením VW
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Shorty »

Vida, tak ono se to týká i tradičních světel s žárovkou nebo výbojkou. Já se snažil soustředit spíš na to, že zdroj světla je úplně jiné povahy a proto klasická fyzika a vono je tam zatím nějaký větrání (aspoň podle toho dokumentu s návodem pro servisy).

V tom případě to může admin asi sloučit...poroučím se :thanks:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od ablorhm »

LEDky vlastně netopí a tak, když jsou zamrzlá světla, co s tím? Přece jenom je kryt plastový a určitě by se to nemělo škrábat jak okna. Jako sníh člověk omete, ale led? U halogenů/xenonů se to teplem samo rozpustí, ale co u zamrzlých LED světel?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od jarmil7 »

Klubak libkr to piše ako na zamrzle svetla :D

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Shorty »

Kdysi jsem četl článek ve Světě motorů o moderních světlometech, které už nemají krycí sklo z klasického skla. Mluvilo se tam i celkově o čištění a výsledkem bylo, že se člověk má vyvarovat suchého čištění a kontaktu s něčím tvrdým - takže třeba kovová škrabka. Ale smětáček na samotný sníh, klasická stěrka na okna pro mokrá světla nebo defrost sprej a pak gumová strana škrabky je imho ok.

Pokud ale pojedu v silné vánici, tak se tam bude sníh hromadit a neodtávat jako u klasických světel, takže mě to teoreticky asi časem donutí zastavit a ometat
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Gašpo »

Netvrdím že mám radu, ale zmienim skúsenosť. Máme bixenony, svetlá sa nerosia, nemlžia, v extrémnom prípade len na malom spodnom okraji, ktorý nepresiahne cez smerovku, takže zanedbateľné.
Keď sme auto kúpili začiatkom roku, povedal som si že vyskúšam tekuté stierače na okná. Nejaké poľské sračky čo som dostal ako bonus k nákupu som po prvej skúške vyhodil do popolnice, pretože to vobec nešlo rozleštiť. Kúpil som Rain-X, tie boli nasucho dobré, šmuhy sa rozleštili. Ale na mokro totálny humus, stierače nechávajú na nich asi pol sekundy nepriehľadné šmuhy, čo je v daždi pri večernej jazde osvetleným mestom o hubu.
Tak som si povedal, že to nevyhodím a budem to používať aspoň na svetlá. Určite to pomáha pri namrznutom snehu, ktorý ide ľahko dole. Či to má vplyv aj na to, že sa svetlá nemlžia bohužiaľ nedokážem posúdiť. Ale pre toho, kto tým evidentne trpí možno stojí za pokus. :wink:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Shorty »

Já mám tedy světla zavoskovaná jako zbytek karoserie, plus zadní okno k tomu. S tekutými stěrači nemám dobrou zkušenost
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od jarmil7 »

Tekute stierače nepomôžu proti zahmlievaniu svetiel zvnutra.Tekute stierače mam od Turtle wax a služia celkom dobre.Tekute stierače su hlavne o zvyku a o tom že aspon nevrzgaju gumičky.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od Gašpo »

O zvyku? To ako zvykať si na niečo, čo mi zhoršuje viditeľnosť? A nie je to o značke, pátral som či existuje nejaká, ktorá nerobí šmuhy za gumičkami a nedopátral žiadnu. Ani rady akože namazať aj gumičky nefungujú. Tekuté stierače možno majú nejaký význam pri rýchlejšej jazde. V obci je rýchlosť nedostatočná aby fungovali a v kombinácii s normálnymi stieračmi prinášajú len problémy. Ja ich používam, konkrétne 2in1 kombináciu s čističom, ale nie na čelné sklo.
Na rosenie svetiel vplyv mať nemusia, ale možu. Sú silne vodoodpudivé a kde je menej vody, je aj menšie rosenie. Ak sa voda na skle dobre drží, nie je problém pre ňu dostať sa cez vetracie otvory aj dovnútra, na druhú stranu.

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Mlžení LED světlometů

Příspěvek od jarmil7 »

Dva roky jazdim na tekutych stieračoch a žiadnu zhoršenu viditelnost neregistrujem.Prave naopak :D Treba si priplatit za stierače aj za tek.stierače (nie za 5korun) a dobre aplikovat.Stierače sa menia čo rok aj podla najazdenych km.Pokial sa stierače použivaju dlhšiu dobu tak gumička sa rozpadava rozlepta(plati pri tych chcem to zadarmo :laugh: ). Svetla sa rosia aj pri -15 ked je voda zamrznuta takže nejake tek.stierače nepomožu.Svetla sa rosia aj na autach za 20mega a je to uplne normalne.Jak sa zarosia tak sa odrosia a nikdy sa nerosia komplet cele ale len spodna čast svetla.Sto ludi sto chuti a každy ma iny nazor na danu vec.Pre mna su tymto tekute stierače uzavrete :drinks:

https://www.topspeed.sk/tekute-stierace ... lusne/9502" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.a-autokozmetika.sk/aautokoz ... ltra-Glaco" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“