Funkce Leaving Home / Coming Home

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od skoryl »

skoryl píše:
tornado1 píše:samozřejmě lze nastavit pouze mlhovky
Tak to je super, a budeš té dobroty a prozradíš jak na to?, rád bych si to vypnul.
Tak "tornado1" je tajnůstkář :-D, takže jsem musel nastudovat principy kodování světel (trvalo mi dva večery než jsem pochopil jak to funguje :-)), a zjistil jsem, že u světel se dá nakodovat téměř cokoliv :-D. Takže jsem si u CH/LH s mlhovkama ty DRL vypnul. Kromě toho jsem zkusil nakodovat i dálkový s mlhovkama, nebo dálkový s corner žárovkama (aby bylo v noci na okreskách a v lese líp vidět zajíce/srnky u cesty), a světe div se - ono to funguje :-D. Až budu mít LED v DRL, tak ještě vyzkoumám Xenon+DRL společně, mohlo by to vypadat dobře. DRL se bude muset stáhnout jen na 20-40% svítivosti jak píše "ablorhm" tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 4&start=45" onclick="window.open(this.href);return false; "........... denní při potkávačkách musí pohasnout na menší intenzitu. Teda tak je to podle zákona a při jiné kombinaci by mohl nastat problém třeba na technické"

Tak jsem večer otestoval dálkový+corner světla dohromady cca asi hodina jízdy za tmy, a hodně to svítí do stran spíš to ruší, takže ještě zkusím stáhnout intenzitu na 40%, nebo to vypnu úplně. Potkal jsem 2x srnky u silnice, ale nedokážu říct jestli byly díky corner světlům vidět dříve (manželka tvrdí, že jo). Vzhledem k tomu, že corner světla hodně svítí do stran budou možná lepší ty mlhovky. O dalších testech budu referovat (tedy pokud o to má někdo zájem).

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4764
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od srotty »

Dobrá práce :good: Určitě nás to zajímá,tak v pokusech pokračuj. A jestli můžeš,tak dej i postup kodování pro jednotlivé svícení.

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od skoryl »

Aby mi nesvítili DRL při použití mlhovek při CH/LH, tak jsem je vypnul následujícím postupem:

09- Cent Elect.
16 - Security access 31347
10 - Adaptation

(16) Leuchte4TFL LB4-Lichtfunktion E 4,not active změna na Coming Home oder Leaving Home aktiv - volba pro levé DRL aby reagovalo na aktivaci CH/LH
(16) Leuchte5 TFL RB32-Lichtfunktion E 5,not active změna na Coming Home oder Leaving Home aktiv - volba pro pravé DRL aby reagovalo na aktivaci CH/LH
(2) Leuchte4TFL LB4-Dimming Direction EF 4,maximize změna na minimalize - volba jak má reagovat levé DRL (maximize - Svítit, minimize - Nesvítit)
(2) Leuchte5 TFL RB32-Dimming Direction EF 5,maximize změna na minimalize - volba jak má reagovat pravé DRL (maximize - Svítit, minimize - Nesvítit)

Upozorňuju, že jsem si na tento postup přišel sám díky informacím z internetu, a nenesu žádnou zodpovědnost za to co si s autem uděláte vy :-).
Naposledy upravil(a) skoryl dne 25.02.2018 15:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od skoryl »

Při požadavku aby se mi s dálkovými světly rozsvítili i mlhovky(auto je samozřrjmě musí mít) jsem použíl následující postup:

09- Cent Elect.
16 - Security access 31347
10 - Adaptation

Levá strana
(14) Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12,not active změna na Nebellicht links nebo left high beam *
(15) Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion D 12,not active změna na Lichthupe generell
(5) Leuchte12NL LB45-Dimmwert CD 12,0 změna na 100 **
(1) Leuchte12NL LB45-Dimming Direction CD 12,maximize - beze změny - zkontrolovat

Pravá strana
(14) Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13,not active změna na Nebellicht links nebo right high beam*
(15) Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion D 13,not active změna na Lichthupe generell
(5) Leuchte13NL RB5-Dimmwert CD 13,0 změna na 100 **
(1) Leuchte13NL RB5-Dimming Direction CD 13,maximize - beze změny - zkontrolovat

* - Nebelicht..... - mlhovky se rozsvítí pouze při "světelné houkačce" - Levá páčka na volantu k sobě
* - ...... High beam - mlhovky se rozsvítí vždy pokud budou svítit dálková světla ("světelná houkačka" i trvale dálková světla)

** - zde asi můžete nastavit intenzitu svícení mlhovek 0-100% - NEZKOUŠEL JSEM

A opět upozorňuju, že jsem si na tento postup přišel sám díky informacím z internetu, a nenesu žádnou zodpovědnost za to co si s autem uděláte vy.
Naposledy upravil(a) skoryl dne 25.02.2018 15:13, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od skoryl »

Při požadavku aby se mi s dálkovými světly rozsvítili i corner světla(přisvěcování do zatáček - auto je musí mít) jsem použíl následující postup:

09- Cent Elect.
16 - Security access 31347
10 - Adaptation

Levá strana
(14) Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion C 8,not active změna na left high beam
(15) Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion D 8,not active změna na Lichthupe generell
(5) Leuchte8FL LB39-Dimmwert CD 8,0 změna na 100 *
(1) Leuchte8FL LB39-Dimming Direction CD 8,maximize beze změny - zkontrolovat

Pravá strana
(14) Lichtfunktion C 9,not active změna na right high beam
(15) Lichtfunktion D 9,not active změna na Lichthupe generell
(5) Dimmwert CD 9,0 změna na 100 *
(1) Dimming Direction CD 9,maximize beze změny - zkontrolovat

static AFS light-Zeitwert Einschaltzeit Abbiegelicht,15 min – zde je asi nastaveno omezení max. doby trvalého svitu corner světel, které je možné v případě potřeby prodloužit - NEZKOUŠEL JSEM

* - zde můžete nastavit intenzitu svícení corner světel 0-100% - zkoušel jsem 30-50%, ale světlo je zabarvené dočervena

!!!!!!!!!! EDIT 9.3.2018 - VYZKOUŠEL JSEM, ALE TUDY (ALESPOŇ PRO MĚ) CESTA NEVEDE - PROSTĚ TO NENÍ ONO - ÚPRAVY JSEM ZRUŠIL !!!!!!!!!!!!!

A opět upozorňuju, že jsem si na tento postup přišel sám díky informacím z internetu, a nenesu žádnou zodpovědnost za to co si s autem uděláte vy.
Naposledy upravil(a) skoryl dne 09.03.2018 16:15, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od skoryl »

Pokud výše uvedené návody budete aplikovat, prosím o zpětnou vazbu zda a jak vám to funguje. Díky.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od jkjc »

Zajímavé informace... Jaký používáš kabel a jaký SW? případně odkud jsi? Byl by jsi ochotný něco nastavit i ostatním?

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od skoryl »

Chlapci, rád vám s čímkoliv pomůžu a poradím pokud budu vědět, ale nechtějte po mě abych se vám hrabal v autě. Já myslím, že je tady dost lidí kteří se v tom orientují víc než já, a hlavně mají garáž a nedělají to na parkovišti :-).
Kabel mám stejně jako 99% lidí tady od číňana z Aliexpresu a je u toho i software. Pořídit se dá asi za 500,- , a koupil jsem si ho jen pro vlastní potřebu. Takže sorry, ale to je vše co pro vás můžu udělat.

Uživatelský avatar
Tomrle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 16.04.2019 14:05
Bydliště: Praha/Budějovice

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Tomrle »

Ahoj,
byl by někdo okolí Prahy nebo Budějc (případně Písek) ochoten mi dokódovat leaving home aby se mi po odemčení auta rozsvítily potkávačky + parkovačky? Viz. https://youtu.be/L1ZX7b-ShTQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemám světelný senzor.

Případně navrhněte cenu.
VW Golf VII Variant 1.6 TDI Comfortline, 2014, 140 hp

Uživatelský avatar
Tomrle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 16.04.2019 14:05
Bydliště: Praha/Budějovice

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Tomrle »

nikdo? :-(
VW Golf VII Variant 1.6 TDI Comfortline, 2014, 140 hp

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Shorty »

Asi spíš Praha páč do Budějc se dostanu leda na skok.

Ten tvůj konkrétní postup ale nereaguje na odemčení ale na otevření dveří, takže jako leaving home je to de facto na prd a jako coming si snad můžeš nastavit manuálně přes páčku dálek.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Tomrle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 16.04.2019 14:05
Bydliště: Praha/Budějovice

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Tomrle »

Ahoj,

na videu je ale vidět, že má dveře zavřené, otevře auto a ono se rozsvítí.

případně video zde:https://youtu.be/rD3MhXj8QkU?t=229

o coming home mi ani tak nejde, ale ten leaving by se hodil více přes dálkáč.
VW Golf VII Variant 1.6 TDI Comfortline, 2014, 140 hp

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Shorty »

Na začátku asi jo, na konci to vypadalo spíš že to reaguje na spínač ve dveřích.

Nicméně ti to klidně udělám
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Tomrle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 16.04.2019 14:05
Bydliště: Praha/Budějovice

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Tomrle »

ok, napsal jsem SZ s detaily :)
VW Golf VII Variant 1.6 TDI Comfortline, 2014, 140 hp

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Funkce Leaving Home / Coming Home

Příspěvek od Roman_P »

Já to mám myslím nakódované tak, že se mi rozsvítí led+mlhovky hned jak auto odemknu (nechtěl jsem trápit xenony na tu chvíli).
Jen ale pod podmínkou, že je přepnut vypánač na AUTO, což já většinou nemám, takže se bohužel neděje nic.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“